„Gra w kampanii cały czas toczy się o mobilizację przeciwników danego kandydata”

10.10.2016 | „Gra w kampanii cały czas toczy się o mobilizację przeciwników danego kandydata”
10.10.2016 | „Gra w kampanii cały czas toczy się o mobilizację przeciwników danego kandydata”
TVN24 BiS
10.10.2016 | „Gra w kampanii cały czas toczy się o mobilizację przeciwników danego kandydata”TVN24 BiS

Druga telewizyjna debata Donalda Trumpa i Hillary Clinton ponownie nie przyniosła – według ekspertów – zdecydowanego zwycięzcy. Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej” oraz Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, którzy byli gośćmi Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS, oceniali nie tylko telewizyjne starcie kandydatów, ale także zastanawiali się nad dalszym przebiegiem kampanii. – Gra się cały czas toczy o mobilizację przeciwników danego kandydata, a nie swoich zwolenników – mówiła Dominika Wielowieyska. – Trump gra na emocjach. Daje rozwiązania, których nie da się wcielić w życie – mówił Łukasz Jasina.

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu miała miejsce druga debata kandydatów na prezydenta USA. W starciu Donalda Trumpa i Hillary Clinton sprawy międzynarodowe i wewnętrzne były drugorzędne. Skandale, zdrady, poniżanie kobiet – te kwestie zdominowały pierwszą część starcia i najbardziej zapadły w pamięć obserwatorom i widzom. Komentatorzy uznali, że była to „najbrudniejsza z debat” w historii kampanii wyborczych.

Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej” i Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, którzy byli gośćmi Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy” wskazywali na źródła nieustannej popularności Donalda Trumpa. – Jego wyborcy są rozgoryczeni działalnością i postawą elity politycznej. Próbował – skutecznie – wykreować się na kandydata spoza mainstreamu – powiedziała Dominika Wielowieyska. Dziennikarka i publicystka dodała, że wszystko się może zmienić, ponieważ kampania wyborcza jest dość osobliwa. – Gra się cały czas toczy o mobilizację przeciwników danego kandydata, a nie swoich zwolenników – mówiła Wielowieyska.

Drugi gość Jolanty Pieńkowskiej w programie „Fakty z Zagranicy”, Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, przyznał, że Trump nie przedstawia realnych rozwiązań. – Trump gra na emocjach. Daje rozwiązania, których nie da się wcielić w życie – mówił Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Odniósł się także do tzw. seks taśm miliardera, na których – jak ujawniono – chwalił się swoimi seksualnymi podbojami. – Trumpowi łatwo jest przekonać ludzi, że Clinton jest hipokrytką, a on sam po prostu taki jest. Amerykanie łatwo dają się „złapać” na ohydną szczerość – dodał.

Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Lada dzień w koalicji rządowej ma się dokonać przełom w sprawie związków partnerskich. Tego oczekuje premier Donald Tusk. Po wyborach europejskich partie rządzące chcą przyspieszyć, ale spierają się, w czym i zaczynają się nawzajem blokować. Lewica może w Sejmie zatopić projekt przywrócenia niedziel handlowych, a PSL - projekt związków partnerskich.

Związki partnerskie i niedziele handlowe dzielą koalicjantów. "Każdy poseł podejmuje indywidualną decyzję"

Związki partnerskie i niedziele handlowe dzielą koalicjantów. "Każdy poseł podejmuje indywidualną decyzję"

Źródło:
Fakty TVN

Uczniowski okrągły stół odbędzie za tydzień w Białymstoku. Premier Donald Tusk obiecał jednemu z uczniów, że powie o tej propozycji ministrze edukacji. Teraz już wiadomo, że Barbara Nowcka jest za. Powoli kończy się rok szkolny. Zaczynał go minister Czarnek, a kończy minister Nowacka. Co się w tym czasie zmieniło i co się zmieni po wakacjach?

MEN przystało na propozycje Pawła. W Białymstoku odbędzie się pierwsze spotkanie uczniowskiego okrągłego stołu

MEN przystało na propozycje Pawła. W Białymstoku odbędzie się pierwsze spotkanie uczniowskiego okrągłego stołu

Źródło:
Fakty TVN

Skandaliczne warunki pracy i problemy podwykonawców na ogromnej polskiej budowie - Olefiny 3. Dziennikarze "Uwagi!" TVN wrócili pod Płock, by wysłuchać tym razem polskich pracowników i przedsiębiorców. Oni też skarżą się na naruszanie przepisów prawa i bulwersujące praktyki.

Ciąg dalszy dziennikarskiego śledztwa w sprawie inwestycji Orlenu. "Na tej budowie łamane jest wszystko, co tylko jest możliwe"

Ciąg dalszy dziennikarskiego śledztwa w sprawie inwestycji Orlenu. "Na tej budowie łamane jest wszystko, co tylko jest możliwe"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Przedmiot edukacja zdrowotna ma wejść do szkół w ciągu dwóch lat, ale w Częstochowie już teraz mają pomysł, jak ten nowy przedmiot może wyglądać. W Zespole Szkół Ekonomicznych ruszył pierwszy w Polsce program edukacyjny dotyczący zapobiegania nowotworowi piersi. Pierwsza lekcja już się odbyła. Zajęcia prowadziły uczennice, które wcześniej pod okiem Amazonek zdobywały wiedzę na temat samobadania piersi. Teraz chcą zachęcać do tych badań swoje koleżanki z klasy.

Uczą rówieśniczki o profilaktyce raka piersi. "Wychodzimy naprzeciw temu, co będzie w podstawie programowej"

Uczą rówieśniczki o profilaktyce raka piersi. "Wychodzimy naprzeciw temu, co będzie w podstawie programowej"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Koszalinie trwa Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Publiczność będzie mogła obejrzeć aż 130 filmów, w tym kilkanaście premier. Laureatów konkursu poznamy w sobotę.

130 filmów, w tym kilkanaście premier. Święto kina w Koszalinie

130 filmów, w tym kilkanaście premier. Święto kina w Koszalinie

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Ze wszystkich cech i dokonań pana posła Mateckiego to, że chadza sobie po dachach wydaje mi się najmniej kłopotliwe - skomentował w "Faktach po Faktach" Adrian Zandberg z partii Razem. - Od polityków wymaga się więcej - stwierdziła Urszula Pasławska z Trzeciej Drogi.

Poseł Suwerennej Polski na dachu. "To nie jest największy problem pana Mateckiego"

Poseł Suwerennej Polski na dachu. "To nie jest największy problem pana Mateckiego"

Źródło:
TVN24

- Uwolnienia handlu w niedziele chcą galerie handlowe i Ryszard Petru - oceniła Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny pracy i polityki społecznej, gość "Faktów po Faktach" w TVN24. To odpowiedź na pytanie o dzisiejszą debatę w Sejmie nad projektem Polski 2050, dotyczącym zmian w zakazie handlu w niedziele. Ministra skomentowała również propozycję rządu w kwestii podwyżek dla budżetówki i minimalnego wynagrodzenia na 2025 rok.

Dziemianowicz-Bąk o powrocie handlu w niedziele: chcą tego galerie i Ryszard Petru

Dziemianowicz-Bąk o powrocie handlu w niedziele: chcą tego galerie i Ryszard Petru

Źródło:
tvn24.pl

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego ruszyła giełda nazwisk do obsadzenia najważniejszych stanowisk w UE. Układanka trudna, bo musi uwzględniać interesy narodowe i partyjne. A czasu coraz mniej, bo już 1 lipca prezydencję w Unii Europejskiej obejmują Węgry. I można się obawiać, że Viktor Orban chciałby utrudnić wybory na kluczowe unijne stanowiska. 

Powyborcza układanka w Unii Europejskiej. "W tej podróży zapiąłbym pasy"

Powyborcza układanka w Unii Europejskiej. "W tej podróży zapiąłbym pasy"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To wielki dzień dla fanów grupy, która rozsławiła k-pop na całym globie. Najstarszy z członków zespołu BTS, który jako pierwszy rozpoczął obowiązkową służbę wojskową pod koniec 2022 roku, w środę oficjalnie ją zakończył. To trudne czasy dla fanów grupy, bo ich trasy koncertowe zaplanowano dopiero na 2025 i 2026 rok, kiedy wszyscy członkowie zespołu opuszczą armię. W Korei Południowej służba wojskowa jest obowiązkowa z powodu zagrożenia ze strony reżimu Kim Dzong Una.

Pierwszy z członków BTS zakończył szkolenie wojskowe. "Pozostali nadal odbywają służbę"

Pierwszy z członków BTS zakończył szkolenie wojskowe. "Pozostali nadal odbywają służbę"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS