Pierwszy z członków BTS zakończył szkolenie wojskowe. "Pozostali nadal odbywają służbę"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To wielki dzień dla fanów grupy, która rozsławiła k-pop na całym globie. Najstarszy z członków zespołu BTS, który jako pierwszy rozpoczął obowiązkową służbę wojskową pod koniec 2022 roku, w środę oficjalnie ją zakończył. To trudne czasy dla fanów grupy, bo ich trasy koncertowe zaplanowano dopiero na 2025 i 2026 rok, kiedy wszyscy członkowie zespołu opuszczą armię. W Korei Południowej służba wojskowa jest obowiązkowa z powodu zagrożenia ze strony reżimu Kim Dzong Una.

Fanki odetchnęły z ulgą, gdy po 18 miesiącach Elvis Presley zakończył służbę w amerykańskiej dywizji pancernej na terenie zachodnich Niemiec i zapowiedział powrót. - Moją ambicją jest rozwój aktorski, co wymaga dużo czasu i dużego doświadczenia - mówił wówczas Elvis Presley. To był 1960 rok. Ponad 60 lat później podobne emocje towarzyszą tysiącom osób, gdy z koszar wychodził Jin.

"Jestem w domu" - napisał na platformie X Jin, członek południowokoreańskiego BTS, jednego z najpopularniejszych na świecie boysbandów.

Grupę BTS docenił Biały Dom i ONZ

Zespół jest jednym z lepszych towarów eksportowych kraju, a jego popularność i wpływ na opinie publiczną docenił nawet Biały Dom. - To ogromny zaszczyt móc być w Białym Domu, by rozmawiać na temat przestępstw z nienawiści wobec Azjatów - mówił w 2022 roku RM, lider zespołu BTS.

Zespół doceniła również Organizacja Narodów Zjednoczonych. - Jesteśmy tu dzisiaj, aby podzielić się historiami naszego pokolenia - mówił w 2021 roku RM.

CZYTAJ TAKŻE: Gwiazdor zespołu BTS kończy służbę wojskową mocnym akcentem

Teraz, po 18. miesiącach rozłąki, członkowie grupy znów mogli być razem, choć niestety tylko na chwilę. Spośród 7 gwiazd zespołu na razie tylko Jin wojsko ma za sobą. Pozostali nadal są oficjalnie w trakcie szkolenia.

- Jin jest pierwszym członkiem BTS, który zakończył obowiązkową służbę wojskową. Jest najstarszą gwiazdą grupy. Fani mówią, że jego powrót rozpoczyna nowy, długo oczekiwany rozdział w historii zespołu. Pozostali członkowie jednak nadal odbywają służbę. Skończą ją dopiero za rok, w czerwcu, i wtedy grupa znów się zejdzie - mówi Mike Valerio, korespondent CNN.

Od tego obowiązku nikt nie może się uchylić

W Korei Południowej nawet największe gwiazdy muszą odbyć szkolenie wojskowe w ramach obrony przed zagrożeniem ze strony Korei Północnej. Widać, że podejście do tego jest bardzo poważne.

- Przez ostatni rok i sześć miesięcy było wspaniale, poznałem wielu dobrych ludzi - mówi Jin.

Od tego obowiązku nikt nie może się uchylić. Dla takich gwiazd zmieniono jednak prawo w 2019 roku, ale tylko w zakresie wieku. Jin mógł zacząć służbę, skończywszy 30 lat. W każdym innym przypadku do wojska na półtora roku idą wszyscy sprawni fizycznie mężczyźni od 18. do 28. roku życia.

BTS nie daje o sobie zapomnieć

"Zwolnienia ze służby przyznano najpierw medalistom olimpijskim i muzykom klasycznym, a w 2020 roku parlament Korei Południowej przyjął ustawę zezwalającą BTS na opóźnienie obowiązkowej służby wojskowej do 30. roku życia" - czytamy w portalu BBC.

BTS nie daje o sobie zapomnieć. Wytwórnia doskonale przygotowała się na ten okres. Mimo zawieszenia działalności zespołu ciągle pojawiają się nowe single.

Dodatkowo "Army" - bo tak nazywają się fani boysbandu - są wyjątkowo wierni. Ostatnio tłum przybył na spotkanie z Jinem. 1000 osób wylosowało możliwość przytulenia gwiazdy.

- To będzie niesamowite. Nie ma zbyt wielu okazji, aby osobiście zobaczyć członka BTS z bliska. Dlatego jestem naprawdę zestresowana, podekscytowana i wzruszona - mówiła Koo Min-Jin, fanka BTS z Korei Południowej.

- Bardzo się denerwuję, bo naprawdę mam zamiar go za chwilę przytulić. Nie wiem, jak się teraz czuję, ale na pewno będę bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że ​​zdecydował się do nas wyjść - wtórowała jej Veronica Vernice, fanka BTS z Włoch.

Jin planuje teraz całą serię wydarzeń dla fanów. Zespół wznowi działalność w 2025 roku.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Są w pościeli, w ubraniach, w obuwiu. I to już niemal norma, że niebezpiecznych chemikaliów blisko nas jest dużo, ale jak jest ich za dużo, to naprawdę mogą zaszkodzić. Ostatnia kontrola Inspekcji Handlowej pokazuje, że mamy się czym martwić.

To źle, że pościel "pachnie nowością". Pachną chemikalia. Czasem jest ich za dużo w produktach i szkodzą zdrowiu

To źle, że pościel "pachnie nowością". Pachną chemikalia. Czasem jest ich za dużo w produktach i szkodzą zdrowiu

Źródło:
Fakty TVN

Na oddziałach onkologicznych jest cała gama trudnych emocji. Jest strach, jest stres, są łzy i ból. Kiedy nagle i nieoczekiwanie pojawia się tam miłość - to jest to jak grom z jasnego nieba. Daje to nadzieję, bez której najlepsza terapia jest niewystarczająca.

Leczenie onkologiczne jest codziennością wielu osób. Ważne jest mądre wsparcie

Leczenie onkologiczne jest codziennością wielu osób. Ważne jest mądre wsparcie

Źródło:
Fakty TVN

Pogoda nie pomaga powodzianom w osuszaniu domów. W południowo-zachodniej części kraju od kilku dni pada deszcz. To utrudnia i przedłuża proces osuszania mieszkań i lokali. Na zewnątrz robi się zimno, a wiele osób żyje w skrajnie trudnych warunkach.

Sytuacja powodzian w ostatnich dniach się pogarsza. "Tak się nie da spędzić zimy"

Sytuacja powodzian w ostatnich dniach się pogarsza. "Tak się nie da spędzić zimy"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Po alarmujących danych o rekordowym spożyciu alkoholu przez Polaków i aferze z alko-tubkami, Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany. Skandal z mocnym trunkiem w opakowaniu przypominającym owocowy mus dla dzieci wywołał gorącą dyskusję i poruszenie. W przygotowanym rozporządzeniu są nowe ograniczenia, dotyczące także sprzedaży.

Ile alkoholu spożywają Polacy? Ilości są duże, ceny trunków niskie. "Chyba coś poszło w złym kierunku"

Ile alkoholu spożywają Polacy? Ilości są duże, ceny trunków niskie. "Chyba coś poszło w złym kierunku"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Jeżeli Marcin Romanowski nie stawi się w prokuraturze, to oznaczałoby, że nie chce współpracować z wymiarem sprawiedliwości. Wtedy prokuratura będzie musiała ponowić ten wniosek aż do skutku - tak o działaniach wobec byłego wiceministra sprawiedliwości mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Adam Bodnar. Wskazał też, "co może dać podstawę do ponownego zatrzymania" polityka Suwerennej Polski.

Bodnar o tym, co "może dać podstawę do ponownego zatrzymania" Romanowskiego

Bodnar o tym, co "może dać podstawę do ponownego zatrzymania" Romanowskiego

Źródło:
TVN24

Janusz Palikot w mojej ocenie zrobił sporo dobrego w polskiej polityce. (...) Ale jako przedsiębiorca w ostatnich latach prawdopodobnie okazał się czarnym charakterem - mówił w "Faktach po Faktach" współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń.

Biedroń o Palikocie: pogubił się

Biedroń o Palikocie: pogubił się

Źródło:
TVN24

Reżim na Kremlu chce wsadzić do łagru współpracowników nieżyjącego już Aleksieja Nawalnego. Dokumentują oni korupcję władzy - za co Władimir Putin się mści. Rozpoczął się proces. Raport ONZ potwierdza, że w Rosji ludzie, którzy sprzeciwiają się Kremlowi, są prześladowani, więzieni i torturowani. Dotyczy to nie tylko opozycjonistów, ale też niekiedy prostych żołnierzy, którzy nie chcą umierać na wojnie Putina.

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego na celowniku reżimu Władimira Putina

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego na celowniku reżimu Władimira Putina

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niemcy przegrały - unijne kraje wbrew woli Berlina podtrzymały wolę nałożenia wysokich ceł na chińskie samochody elektryczne. To ma być odpowiedź na politykę Pekinu, który hojnie dopłaca swoim firmom do produkcji, czym zaburza konkurencję. Na ruch Brukseli Pekin nie pozostanie obojętny i odpowie swoimi cłami niekoniecznie tylko w sektorze motoryzacyjnym. Jest jeszcze szansa na uniknięcie wojny handlowej.

Europa stoi u progu wojny handlowej z Chinami 

Europa stoi u progu wojny handlowej z Chinami 

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Od czasów napoleońskich utrzymywali dystans wobec militarnych sojuszy. Niesprowokowana agresja Rosji na Ukrainę zmieniła błyskawicznie 200-letnią politykę szwedzkiej neutralności. Szwecja jest już w NATO - wnosi do Sojuszu swój potencjał przemysłowy i militarny. Na Warsaw Security Forum naszemu dziennikarzowi opowiadał o tym minister obrony Szwecji Pål Jonson. Mówił także, że Sztokholm widziałby chętnie Ukrainę w NATO.

Minister obrony Szwecji: mając Ukrainę w NATO, zwiększymy swoje bezpieczeństwo

Minister obrony Szwecji: mając Ukrainę w NATO, zwiększymy swoje bezpieczeństwo

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS