Pierwszy z członków BTS zakończył szkolenie wojskowe. "Pozostali nadal odbywają służbę"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To wielki dzień dla fanów grupy, która rozsławiła k-pop na całym globie. Najstarszy z członków zespołu BTS, który jako pierwszy rozpoczął obowiązkową służbę wojskową pod koniec 2022 roku, w środę oficjalnie ją zakończył. To trudne czasy dla fanów grupy, bo ich trasy koncertowe zaplanowano dopiero na 2025 i 2026 rok, kiedy wszyscy członkowie zespołu opuszczą armię. W Korei Południowej służba wojskowa jest obowiązkowa z powodu zagrożenia ze strony reżimu Kim Dzong Una.

Fanki odetchnęły z ulgą, gdy po 18 miesiącach Elvis Presley zakończył służbę w amerykańskiej dywizji pancernej na terenie zachodnich Niemiec i zapowiedział powrót. - Moją ambicją jest rozwój aktorski, co wymaga dużo czasu i dużego doświadczenia - mówił wówczas Elvis Presley. To był 1960 rok. Ponad 60 lat później podobne emocje towarzyszą tysiącom osób, gdy z koszar wychodził Jin.

"Jestem w domu" - napisał na platformie X Jin, członek południowokoreańskiego BTS, jednego z najpopularniejszych na świecie boysbandów.

Grupę BTS docenił Biały Dom i ONZ

Zespół jest jednym z lepszych towarów eksportowych kraju, a jego popularność i wpływ na opinie publiczną docenił nawet Biały Dom. - To ogromny zaszczyt móc być w Białym Domu, by rozmawiać na temat przestępstw z nienawiści wobec Azjatów - mówił w 2022 roku RM, lider zespołu BTS.

Zespół doceniła również Organizacja Narodów Zjednoczonych. - Jesteśmy tu dzisiaj, aby podzielić się historiami naszego pokolenia - mówił w 2021 roku RM.

CZYTAJ TAKŻE: Gwiazdor zespołu BTS kończy służbę wojskową mocnym akcentem

Teraz, po 18. miesiącach rozłąki, członkowie grupy znów mogli być razem, choć niestety tylko na chwilę. Spośród 7 gwiazd zespołu na razie tylko Jin wojsko ma za sobą. Pozostali nadal są oficjalnie w trakcie szkolenia.

- Jin jest pierwszym członkiem BTS, który zakończył obowiązkową służbę wojskową. Jest najstarszą gwiazdą grupy. Fani mówią, że jego powrót rozpoczyna nowy, długo oczekiwany rozdział w historii zespołu. Pozostali członkowie jednak nadal odbywają służbę. Skończą ją dopiero za rok, w czerwcu, i wtedy grupa znów się zejdzie - mówi Mike Valerio, korespondent CNN.

Od tego obowiązku nikt nie może się uchylić

W Korei Południowej nawet największe gwiazdy muszą odbyć szkolenie wojskowe w ramach obrony przed zagrożeniem ze strony Korei Północnej. Widać, że podejście do tego jest bardzo poważne.

- Przez ostatni rok i sześć miesięcy było wspaniale, poznałem wielu dobrych ludzi - mówi Jin.

Od tego obowiązku nikt nie może się uchylić. Dla takich gwiazd zmieniono jednak prawo w 2019 roku, ale tylko w zakresie wieku. Jin mógł zacząć służbę, skończywszy 30 lat. W każdym innym przypadku do wojska na półtora roku idą wszyscy sprawni fizycznie mężczyźni od 18. do 28. roku życia.

BTS nie daje o sobie zapomnieć

"Zwolnienia ze służby przyznano najpierw medalistom olimpijskim i muzykom klasycznym, a w 2020 roku parlament Korei Południowej przyjął ustawę zezwalającą BTS na opóźnienie obowiązkowej służby wojskowej do 30. roku życia" - czytamy w portalu BBC.

BTS nie daje o sobie zapomnieć. Wytwórnia doskonale przygotowała się na ten okres. Mimo zawieszenia działalności zespołu ciągle pojawiają się nowe single.

Dodatkowo "Army" - bo tak nazywają się fani boysbandu - są wyjątkowo wierni. Ostatnio tłum przybył na spotkanie z Jinem. 1000 osób wylosowało możliwość przytulenia gwiazdy.

- To będzie niesamowite. Nie ma zbyt wielu okazji, aby osobiście zobaczyć członka BTS z bliska. Dlatego jestem naprawdę zestresowana, podekscytowana i wzruszona - mówiła Koo Min-Jin, fanka BTS z Korei Południowej.

- Bardzo się denerwuję, bo naprawdę mam zamiar go za chwilę przytulić. Nie wiem, jak się teraz czuję, ale na pewno będę bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że ​​zdecydował się do nas wyjść - wtórowała jej Veronica Vernice, fanka BTS z Włoch.

Jin planuje teraz całą serię wydarzeń dla fanów. Zespół wznowi działalność w 2025 roku.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Laurent już chodzi, ale cały czas w pieluchach. Maluje obrazy z zapałem godnym co najmniej studenta naszej ASP. Jego dzieła są prezentowane na wystawach i kosztują od 7 tysięcy euro w górę. Sukcesami może pochwalić się też 10-letnia Sofia, która będzie mieć wystawę w podziemiach Luwru, czy 11-letni Kareem, którego rysunki robią furorę.

Dwulatek maluje obrazy za tysiące euro. Małych artystów, choć nieco starszych, jest więcej

Dwulatek maluje obrazy za tysiące euro. Małych artystów, choć nieco starszych, jest więcej

Źródło:
Fakty TVN

Dzieci z rzadkimi typami nowotworów jak najszybciej powinny trafić do odpowiedniego specjalisty. Chodzi o wyspecjalizowane ośrodki, które mają najlepiej opracowane leczenie danego nowotworu. Czasem jednak pacjenci trafiają do nich za późno albo wcale.

Dzieci z rzadkimi typami nowotworów zagubione w systemie. "40 procent pacjentów trafia do nas za późno"

Dzieci z rzadkimi typami nowotworów zagubione w systemie. "40 procent pacjentów trafia do nas za późno"

Źródło:
Fakty TVN

Buraki, ziemniaki, dynie i cukinie - nie dość, że ekologiczne, to z eksperymentalnej miejskiej farmy we Wrocławiu. Pracują na niej bezrobotni i osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Zdrowe warzywa trafiają do żłobków i DPS-ów. Podobne inicjatywy pojawiły się też w Poznaniu i Ciechanowie.

Farmy w mieście cieszą się coraz większą popularnością. Z tej wrocławskiej warzywa trafiają do żłobków i DPS-ów

Źródło:
Fakty TVN

- W sprawie Marcina Romanowskiego prokuratura poczeka na uzasadnienie sądu o odmowie tymczasowego aresztowania - zapowiedział Prokurator Krajowy. Dariusz Korneluk poinformował też, że zwróci się do przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy z wyjaśnieniem dotyczącym zarzutów, jakie prokuratura chce przedstawić Marcinowi Romanowskiemu. To właśnie immunitet członka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy miał być głównym argumentem przeciwko tymczasowemu aresztowaniu.

Marcin Romanowski nie został aresztowany, ale prokuratura nie chce się poddać. Będą kolejne kroki

Marcin Romanowski nie został aresztowany, ale prokuratura nie chce się poddać. Będą kolejne kroki

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa alarmują, że w wielu placówkach brakuje krwi. Stali krwiodawcy wyjeżdżają na wakacje, a nowych często nie przybywa. Medycy apelują do wszystkich, by zgłaszali się i oddawali krew. Zapewniają, że to wcale nie boli, a nasza krew może uratować niejedno ludzkie życie.

Banki krwi apelują o to, żeby je odwiedzać. W wakacje rośnie zapotrzebowanie na krew, ale brakuje dawców

Banki krwi apelują o to, żeby je odwiedzać. W wakacje rośnie zapotrzebowanie na krew, ale brakuje dawców

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Na temat projektu dekryminalizacji aborcji ani na Radzie Ministrów, ani poza Radą Ministrów nie rozmawialiśmy z premierem Donaldem Tuskiem - powiedział w TVN24 wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapytany, czy jego zdaniem zaufanie w koalicji wisi na włosku, odparł twierdząco.

Zaufanie w koalicji wisi na włosku? "No ma pani rację"

Zaufanie w koalicji wisi na włosku? "No ma pani rację"

Źródło:
TVN24

- Ja bym zakładał, że jeżeli ten duet (Donald Trump - J.D. Vance) wygra, to będą przez najbliższe miesiące po wyborach koncentrowali się na Stanach Zjednoczonych. Co dla nas nie jest dobrym znakiem - mówił w "Faktach po Faktach" Zbigniew Pisarski, prezes Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Amerykanista i politolog profesor Bohdan Szklarski podkreślał, że Vance "jest nowicjuszem", ale to "dobry gracz, który widzi się w Białym Domu któregoś dnia".

Krytykował Trumpa, teraz staje u jego boku. "Podejrzewam, że ta zmiana stanowiska nie jest szczera"

Krytykował Trumpa, teraz staje u jego boku. "Podejrzewam, że ta zmiana stanowiska nie jest szczera"

Źródło:
TVN24

W Rumunii podwojono liczbę niedźwiedzi przeznaczonych do odstrzału. Wszystko przez gwałtowny rozrost populacji tych ssaków i walkę niedźwiedzi z człowiekiem o terytorium. Władze twierdzą, że próbowały innych metod odstraszania, ale wszystkie zawiodły. Niedźwiedzie schodzą do wsi i miejscowości, bo szukają jedzenia, a ludzie, którzy wchodzą do lasów, ryzykują życie.

"Po drugiej stronie słuchawki młody mężczyzna krzyczał, że zaatakował ich niedźwiedź i że zabrał dziewczynę"

"Po drugiej stronie słuchawki młody mężczyzna krzyczał, że zaatakował ich niedźwiedź i że zabrał dziewczynę"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Już 16 lipca nowi posłowie do Parlamentu Europejskiego wybiorą swoją przewodniczącą. Faworytką jest Roberta Metsola, popierana przez największą frakcję - Europejską Partię Ludową. Dla Maltanki byłaby to druga kadencja. Natomiast 18 lipca swój sprawdzian przejdzie Ursula von der Leyen, która postara się o uzyskanie wotum zaufania. 

W Parlamencie Europejskim zbliżają się głosowania na najważniejsze stanowiska. Nerwy będą do samego końca

W Parlamencie Europejskim zbliżają się głosowania na najważniejsze stanowiska. Nerwy będą do samego końca

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS