Pierwszy z członków BTS zakończył szkolenie wojskowe. "Pozostali nadal odbywają służbę"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To wielki dzień dla fanów grupy, która rozsławiła k-pop na całym globie. Najstarszy z członków zespołu BTS, który jako pierwszy rozpoczął obowiązkową służbę wojskową pod koniec 2022 roku, w środę oficjalnie ją zakończył. To trudne czasy dla fanów grupy, bo ich trasy koncertowe zaplanowano dopiero na 2025 i 2026 rok, kiedy wszyscy członkowie zespołu opuszczą armię. W Korei Południowej służba wojskowa jest obowiązkowa z powodu zagrożenia ze strony reżimu Kim Dzong Una.

Fanki odetchnęły z ulgą, gdy po 18 miesiącach Elvis Presley zakończył służbę w amerykańskiej dywizji pancernej na terenie zachodnich Niemiec i zapowiedział powrót. - Moją ambicją jest rozwój aktorski, co wymaga dużo czasu i dużego doświadczenia - mówił wówczas Elvis Presley. To był 1960 rok. Ponad 60 lat później podobne emocje towarzyszą tysiącom osób, gdy z koszar wychodził Jin.

"Jestem w domu" - napisał na platformie X Jin, członek południowokoreańskiego BTS, jednego z najpopularniejszych na świecie boysbandów.

Grupę BTS docenił Biały Dom i ONZ

Zespół jest jednym z lepszych towarów eksportowych kraju, a jego popularność i wpływ na opinie publiczną docenił nawet Biały Dom. - To ogromny zaszczyt móc być w Białym Domu, by rozmawiać na temat przestępstw z nienawiści wobec Azjatów - mówił w 2022 roku RM, lider zespołu BTS.

Zespół doceniła również Organizacja Narodów Zjednoczonych. - Jesteśmy tu dzisiaj, aby podzielić się historiami naszego pokolenia - mówił w 2021 roku RM.

CZYTAJ TAKŻE: Gwiazdor zespołu BTS kończy służbę wojskową mocnym akcentem

Teraz, po 18. miesiącach rozłąki, członkowie grupy znów mogli być razem, choć niestety tylko na chwilę. Spośród 7 gwiazd zespołu na razie tylko Jin wojsko ma za sobą. Pozostali nadal są oficjalnie w trakcie szkolenia.

- Jin jest pierwszym członkiem BTS, który zakończył obowiązkową służbę wojskową. Jest najstarszą gwiazdą grupy. Fani mówią, że jego powrót rozpoczyna nowy, długo oczekiwany rozdział w historii zespołu. Pozostali członkowie jednak nadal odbywają służbę. Skończą ją dopiero za rok, w czerwcu, i wtedy grupa znów się zejdzie - mówi Mike Valerio, korespondent CNN.

Od tego obowiązku nikt nie może się uchylić

W Korei Południowej nawet największe gwiazdy muszą odbyć szkolenie wojskowe w ramach obrony przed zagrożeniem ze strony Korei Północnej. Widać, że podejście do tego jest bardzo poważne.

- Przez ostatni rok i sześć miesięcy było wspaniale, poznałem wielu dobrych ludzi - mówi Jin.

Od tego obowiązku nikt nie może się uchylić. Dla takich gwiazd zmieniono jednak prawo w 2019 roku, ale tylko w zakresie wieku. Jin mógł zacząć służbę, skończywszy 30 lat. W każdym innym przypadku do wojska na półtora roku idą wszyscy sprawni fizycznie mężczyźni od 18. do 28. roku życia.

BTS nie daje o sobie zapomnieć

"Zwolnienia ze służby przyznano najpierw medalistom olimpijskim i muzykom klasycznym, a w 2020 roku parlament Korei Południowej przyjął ustawę zezwalającą BTS na opóźnienie obowiązkowej służby wojskowej do 30. roku życia" - czytamy w portalu BBC.

Jin z BTS zakończył służbę wojskową
Jin z BTS zakończył służbę wojskową Reuters

BTS nie daje o sobie zapomnieć. Wytwórnia doskonale przygotowała się na ten okres. Mimo zawieszenia działalności zespołu ciągle pojawiają się nowe single.

Dodatkowo "Army" - bo tak nazywają się fani boysbandu - są wyjątkowo wierni. Ostatnio tłum przybył na spotkanie z Jinem. 1000 osób wylosowało możliwość przytulenia gwiazdy.

- To będzie niesamowite. Nie ma zbyt wielu okazji, aby osobiście zobaczyć członka BTS z bliska. Dlatego jestem naprawdę zestresowana, podekscytowana i wzruszona - mówiła Koo Min-Jin, fanka BTS z Korei Południowej.

- Bardzo się denerwuję, bo naprawdę mam zamiar go za chwilę przytulić. Nie wiem, jak się teraz czuję, ale na pewno będę bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że ​​zdecydował się do nas wyjść - wtórowała jej Veronica Vernice, fanka BTS z Włoch.

Jin planuje teraz całą serię wydarzeń dla fanów. Zespół wznowi działalność w 2025 roku.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości

Bezwzględna walka o klienta nad polskim morzem - podpalane samochody, obrzucane jajkami drzwi. Wygląda na to, że jeden restaurator chciał zastraszyć drugiego. Policja gromadzi dowody i ma ich już sporo.

Od rozlewania paliwa i obrzucania farbą po podpalenia, czyli walka z konkurencją nad Bałtykiem

Od rozlewania paliwa i obrzucania farbą po podpalenia, czyli walka z konkurencją nad Bałtykiem

Źródło:
Fakty TVN

Walka o zmianę definicji gwałtu trwa od lat, a szansa pojawiła się po zmianie władzy. Dla wielu ofiar przestępstw seksualnych to jest kluczowa sprawa. Nowa definicja ma zawierać słowa o doprowadzeniu danej osoby do stosunku płciowego w "inny sposób mimo braku jej zgody". Poseł PiS Grzegorz Lorek i posłowie Konfederacji podczas debaty w Sejmie przekonywali, że oznacza to pozbawienie mężczyzn domniemania niewinności. Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, popiera jednak tę zmianę.

Zmiana definicji gwałtu i różne głosy z PiS. Nie wszyscy uważają, że nowe prawo będzie złe

Zmiana definicji gwałtu i różne głosy z PiS. Nie wszyscy uważają, że nowe prawo będzie złe

Źródło:
Fakty TVN

Kiedy zamienimy złotego na euro? Nieprędko. Nie ma ani politycznej woli - minister finansów mówił o tym jasno - ani nie spełniamy warunków, jakie narzuca w tej kwestii Komisja Europejska. Dr Bartłomiej Gabryś z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ocenia, że nie nastąpi to w ciągu pięciu najbliższych lat. Teoretycznie Polska jest zobowiązana do przyjęcia euro jako członek UE.

Polska przestała spełniać warunki do przyjęcia euro. "Przespaliśmy moment"

Polska przestała spełniać warunki do przyjęcia euro. "Przespaliśmy moment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Sąd aresztował mężczyznę znanego jako "Duch Żuromina", podejrzanego o handel narkotykami, w tym fentanylem. Bliscy nastolatek zmarłych po zażyciu fentanylu alarmują, że w Polsce nikt nie kontroluje wydawania recept na opioidy, a to ma tragiczne skutki.

Fentanyl to problem, który nie dotyczy już tylko USA. "Obawiamy się fali fentanylowej"

Fentanyl to problem, który nie dotyczy już tylko USA. "Obawiamy się fali fentanylowej"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Nie oglądałem debaty między Joe Bidenem i Donaldem Trumpem ze spokojem - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Michał Kobosko, nowo wybrany europoseł Polski 2050. Jak wyjaśnił, odbiera ją jako pewien dzwonek alarmowy dla Polski. - To naród amerykański wybierze, kto będzie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, więc ja z dużym spokojem śledziłem urywki z tej debaty, komentarze - powiedział z kolei poseł PiS Zbigniew Bogucki.

"Odbieram to jako pewien dzwonek alarmowy dla Polski"

"Odbieram to jako pewien dzwonek alarmowy dla Polski"

Źródło:
TVN24

- Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość był całkowicie niewykonalny. My go urealniliśmy - powiedział w "Faktach po Faktach" Maciej Lasek, pełnomocnik rządu do spraw CPK.

Lasek: projekt przygotowany przez PiS był całkowicie niewykonalny

Lasek: projekt przygotowany przez PiS był całkowicie niewykonalny

Źródło:
TVN24

"Storia di mia vita" - historia mojego życia - to tytuł książki, która stała się bestsellerem we Włoszech i sensacją na tamtejszym rynku, bo to autobiograficzna powieść 62-letniego Polaka, Jana Gorczycy, który przez ostatnie 30 lat doświadczał bezdomności. Z mężczyzną rozmawiał nasz dziennikarz Hubert Kijek. 

Polak był bezdomnym we Włoszech przez 30 lat. Napisał książkę, która stała się bestsellerem

Polak był bezdomnym we Włoszech przez 30 lat. Napisał książkę, która stała się bestsellerem

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

30 czerwca odbędą się wybory parlamentarne we Francji. W najnowszym sondażu prawie 40-procentowe poparcie uzyskuje partia Marine Le Pen. Zjednoczenie Narodowe ma szansę stać się główną siłą polityczną we Francji.

Partia Marine Le Pen przoduje w sondażach. Na jej czele stoi 28-letni Jordan Bardella

Partia Marine Le Pen przoduje w sondażach. Na jej czele stoi 28-letni Jordan Bardella

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

"Dziennikarstwo to nie przestępstwo" - pisze redakcja "The Wall Street Journal" w obronie swojego dziennikarza Evana Gershkovicha. Jako moskiewski korespondent gazety zbierał informacje do reportażu o Grupie Wagnera. Rosyjskie służby uznały, że jest agentem, teraz ruszył jego proces. Rząd USA pracuje nad tym, żeby uwolnić Evana Gershkovicha oraz innego Amerykanina, Paula Whelana, w ramach wymiany więźniów.

Evan Gershkovich i Paul Whelan mogą zostać wymienieni. "Położyliśmy na stole znaczącą ofertę"

Evan Gershkovich i Paul Whelan mogą zostać wymienieni. "Położyliśmy na stole znaczącą ofertę"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS