Brutalne zabójstwo w stolicy Indii. Mężczyzna zaatakował i zabił 16-latkę, przechodnie nic nie zrobili

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Gdy była mordowana, nikt nawet nie zareagował. To wstrząsająca historia z Delhi. Ofiarą jest 16-letnia dziewczyna. Zabił ją jej partner. To kolejny brutalny akt przemocy wobec kobiet w tym kraju.

Kamery na jednej ulic w stolicy Indii zarejestrowały dramatyczną sytuację. Doszło do niej w niedzielę wieczorem. Idący chodnikiem mężczyzna dźgnął dziewczynę nożem, potem uderzył kamieniem i pchnął na ścianę. Kobieta zmarła. Żaden z wielu widzących to przechodniów nie zareagował. - Przemoc wobec kobiet w Indiach jest tak powszechna, że młoda dziewczyna może po prostu zostać zaatakowana nożem na ruchliwej dzielnicy - mówi Vedika Sud, korespondentka CNN w Nowym Delhi.

To kolejne zabójstwo na długiej liście zbrodni przeciwko kobietom w tym kraju. Nagranie, które trafiło do internetu, wstrząsnęło społeczeństwem. Napastnik został zatrzymany i oskarżony o morderstwo. Według policji 16-latka i mężczyzna byli w związku. Mieli pokłócić się krótko przed zabójstwem. Rodzina 16-latki domaga się sprawiedliwości. Obywatele Indii chcą, by władze robiły więcej, żeby chronić kobiety. Chcą, żeby karały napastników.

Kolejna tragedia

Gniew opinii publicznej nie jest jednak w stanie przynieść ukojenia rodzinie, która straciła dziecko. - Straciłem chęć do życia. Bardzo za nią tęsknię. Była dobrym dzieckiem. Co teraz mam zrobić? - pyta ojciec zabitej nastolatki.

Matka dziewczyny jest załamana. Ciało jej córki zostało skremowane na początku tygodnia. - Poszła na targ po kilka rzeczy. Później świętowała urodziny przyjaciółki. Kupiła sandały specjalnie na te urodziny. Teraz te sandały są jednym z dowodów - mówi mama zabitej nastolatki.

Życie w tej biednej dzielnicy toczy się dalej. W okolicy, gdzie doszło do zbrodni, służby na ścianie namalowały krzyż. To kolejne miejsce, w którym kobiety nie mogą się czuć bezpiecznie.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Według danych policji i Głównego Urzędu Statystycznego, w województwach kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i świętokrzyskim statystycznie najczęściej w 2023 roku można było spotkać na drodze kierowcę po alkoholu. To wciąż w Polsce plaga. Receptą miała być konfiskata aut, ale nowe przepisy będą poprawiane.

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Problem z pijanymi kierowcami na polskich drogach nie znika. "Wszyscy musimy się zaangażować, aby tę patologię wyeliminować"

Źródło:
Fakty TVN

Waży niespełna półtora kilograma, a jej narodziny to istny cud. Oto historia dziewczynki, której matka zginęła podczas bombardowania Strefy Gazy. Kobieta była w ciąży - z jej łona lekarzom w ostatniej chwili udało się uratować dziecko. To był 30. tydzień ciąży.

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Dziewczynka cudem się urodziła w Strefie Gazy. Jej matka była w 30. tygodniu ciąży, gdy zginęła

Źródło:
Fakty TVN

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Profesor krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej stworzył aplikację, która ma monitorować bezpieczeństwo turystów w górach i w razie zagrożenia alarmować ratowników. Pozwoli to szybciej wysłać wsparcie i zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To pierwsza tego typu aplikacja na świecie.

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Stworzył pierwszą na świecie aplikację do monitorowania bezpieczeństwa w górach. "Może być bardzo istotnym wsparciem"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Powstał pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. To "Podróże z Albertem", które pozwalają maluchom przenieść się do świata rozszerzonej rzeczywistości. Podczas seansu młodzi widzowie mogą poczuć na sobie wzrok tygrysa albo podziwiać latające wokół nich cyfrowe motyle. Co najważniejsze, to dzieci decydują, jak potoczą się losy filmowych bohaterów.

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Pierwszy polski film interaktywny dla dzieci. "To jest eksperyment"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Publiczna dyskusja w sprawie broni jądrowej w Polsce prowadzona przez prezydenta, delikatnie mówiąc, nie służy naszemu bezpieczeństwu - ocenił w "Faktach po Faktach" szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec. Jak dodał, "może lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po".

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Szef KPRM o słowach prezydenta: lepiej byłoby spotykać się przed takimi deklaracjami niż po nich

Źródło:
TVN24

Rosja kolejny raz próbuje wpływać na kampanię wyborczą. Tym razem na celowniku Kremla są czerwcowe wybory do europarlamentu. O hakerskich atakach i fałszywych stronach internetowych alarmują władze Francji, Belgii i Czech. Liderzy tych dwóch ostatnich państw zaapelowali do Komisji Europejskiej o przyjęcie dodatkowych sankcji na Rosję za próby wywarcia wpływu na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. 

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Rosja próbuje ingerować w wybory do Parlamentu Europejskiego. "Jesteśmy miażdżeni propagandą"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Donald Trump w zaciętej walce o prezydenturę intensywnie zabiega o młodszych wyborców. I trzeba przyznać, że odnosi tu coraz większe sukcesy. O ile w wyborach 2020 roku spośród wyborców przed 30. rokiem życia na Joe Bidena zagłosowało prawie 60 procent, a na Trumpa - 35 procent, to teraz - według sondażu Ipsos - te proporcje wynoszą zaledwie 29 do 26 dla Bidena. Reszta nie popiera żadnego kandydata. Co więcej, rośnie liczba młodych wyborców, którzy stanowczo deklarują się jako republikanie. Czym przyciąga ich Trump?

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Donald Trump przyciąga coraz większą liczbę młodych wyborców. "Ludzie są żądni nowej tożsamości narodowej"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS