Amerykanie masowo jeżdżą do Meksyku na zabiegi medyczne, bo jest tam taniej

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Amerykanie masowo wyjeżdżają do Meksyku, by właśnie tam skorzystać z zabiegów medycznych. Powodem są zdecydowanie niższe koszty leczenia. W 2022 roku do stanu Kalifornia Dolna przyjechały ponad 4 miliony ludzi - głównie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Tylko w tym regionie Meksyku pracuje już 100 tysięcy lekarzy i ta liczba ciągle rośnie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Meksyk przyciąga Amerykanów nie tylko ze względu na egzotyczny klimat i kulturę Majów. Magnesem są zabiegi medyczne w lepszych cenach i bardziej dostępne. - W Stanach Zjednoczonych chirurgiczne leczenie otyłości to bardzo kosztowna operacja, którą lekarze wykonują tylko osobom bardzo otyłym, więc ja się nie kwalifikuję - tłumaczy Amerykanka, która przybyła do Meksyku na operację zmniejszenia żołądka.

Meksykańscy lekarze reklamują się, że z chirurgiczną precyzją, z użyciem nowoczesnego sprzętu, ze spełnieniem wszelkich standardów oraz bez nadmiernych formalności spełniają każde życzenie. Specjalistów nie trzeba daleko szukać, bo w Tijuanie, tuż przy amerykańskiej granicy, jest dużo klinik.

Według danych meksykańskiego urzędu statystycznego w 2022 roku stan Kalifornia Dolna, w którym mieści się Tijuana, odwiedziły cztery miliony dwieście tysięcy zagranicznych gości, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Dużo, tłusto i słodko. Alarmujące dane o diecie Polaków
Dużo, tłusto i słodko. Alarmujące dane o diecie PolakówProblem rzuca się w oczy na ulicach, w szkołach czy zakładach pracy. Dane Głównego Urzędu Statystycznego tylko potwierdzają, że Polacy odżywiają się fatalnie, a konsekwencje tego są zabójcze dla zdrowia. Na początek trzeba zdecydowanie ograniczyć jedzenie mięsa i cukru. Wystarczy brać przykład z pani Ireny.Fakty TVN

By poprawić urodę

Kilkanaście lat temu Amerykanie jeździli do Meksyku po hollywoodzki śnieżnobiały uśmiech. Z roku na rok zainteresowanie turystyką medyczną rosło i objęło też plastykę sylwetki na wzór latynoskich kształtów. Przed wybuchem pandemii COVID-19 rocznie w celach medycznych na południe wyjeżdżało nawet przeszło milion osób.

Dziś, w dobie epidemii otyłości, główny cel to błyskawiczna utrata wagi. W Tijuanie co miesiąc chirurdzy wykonują około 1200 operacji bariatrycznych. Ceny chirurgicznego leczenia otyłości w Stanach wahają się w granicach 18-40 tysięcy dolarów. W Meksyku można zapłacić jedną piątą tej kwoty.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) przestrzega, że takie podróże niosą ryzyko. Zagraniczne placówki medyczne może być trudniej zweryfikować, a po inwazyjnych operacjach należy unikać latania samolotem. Ponadto w USA po zabiegu w Meksyku można spotkać się z odmową prowadzenia dalszej fachowej opieki.

Autorka/Autor:Paula Praszkiewicz

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

W Nowym Dworze Gdańskim ktoś z jadącego samochodu wyrzucił ciężarną suczkę. Na szczęście stało się to na oczach rodziny wracającej z majówki, która od razu ruszyła na pomocą. Suczka trafiła do schroniska w Elblągu, a jej właściciela, który takiego bestialstwa się dopuścił, szuka policja.

"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą

"Zwolnił samochód, otworzył drzwi i został wyrzucony mały pies". Natychmiast ruszyli z pomocą

Źródło:
Fakty TVN

Wpadli do banku w Gdańsku z pistoletem na wodę i zagrozili, że to jest napad. Po chwili jednak dodali, że to żart, ale zrobiło się poważnie, kiedy do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Konsekwencje też będą poważne, bo w grę wchodzi grzywna albo nawet areszt. Jak informują służby, takie "żarty" zdarzają się coraz częściej.

Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Weszli do banku i grozili pistoletem na wodę. "Żart" może grozić poważnymi konsekwencjami

Źródło:
Fakty TVN

Rozpoczynająca się kampania wyborcza do europarlamentu jest już kolejną, w której partie mówią o wyjątkowej stawce i wyborze, który przesądzi o pozycji Polski. Jednak pojawiają się pytania, na jaką strategię wyborczą postawią politycy.

Partie polityczne rozpoczynają bitwę o europarlament. Na jaką strategię wyborczą postawią?

Partie polityczne rozpoczynają bitwę o europarlament. Na jaką strategię wyborczą postawią?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Zendaya rolą w dramacie "Challengers" przypieczętowała swoją pozycję w Fabryce Snów. Wcieliła się w bezkompromisową tenisistkę i udowodniła, że może sprostać każdemu aktorskiemu wzywaniu. A od jakich filmów zaczynała?  Film, za którego dystrybucję w Europie odpowiada Warner Bros. Pictures, od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Zendaya zachwyca w nowym filmie. "Starałam się zmierzyć z postacią, która jest wielowymiarowa"

Zendaya zachwyca w nowym filmie. "Starałam się zmierzyć z postacią, która jest wielowymiarowa"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Sama wiem, że w jednej chwili nasze życie może się zmienić, a takie inicjatywy dają nam nadzieję na lepsze jutro i na to, że jeszcze staniemy na własnych nogach na linii startu - mówiła o biegu Wings for Life Anna Płoszyńska, która dwa lata temu była najszybsza na wózku wśród kobiet. Ten bieg, który ma dać finansowe skrzydła badaniom nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego startuje już jutro. - Myślę, że to jest wspaniała rzecz - mówił doktor Wojciech Słowiński.

Bieg Wings for Life w niedzielę. "Takie inicjatywy dają nam nadzieję"

Bieg Wings for Life w niedzielę. "Takie inicjatywy dają nam nadzieję"

Źródło:
TVN24

W naszych czasach prawo, a zwłaszcza jego interpretacja, staje się narzędziem walki politycznej - mówiła w "Faktach po Faktach" profesor Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, była rzeczniczka praw obywatelskich. Oceniła, że mamy obecnie do czynienia z "horrorem prawniczym".

Profesor Ewa Łętowska o "horrorze prawniczym"

Profesor Ewa Łętowska o "horrorze prawniczym"

Źródło:
TVN24

Urazy mózgu są często ignorowane przez sportowców, nawet tych profesjonalnych. Jednak mogą mieć one poważne konsekwencje dla naszego zdrowia i nie chodzi tylko o dotkliwe wstrząśnienie mózgu. Groźne mogą być również mikrourazy. Naukowcy i lekarze przyglądają im się z coraz większą uwagą.

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Mikrourazy mózgu na celowniku lekarzy sportowych. Z pomocą przychodzi technologia

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Biorąc pod uwagę, że mówimy o kraju, na który Rosja napadła ledwie 15 lat temu, ten pomysł gruzińskiego parlamentu budzi tym większe zdumienie. Chodzi o projekt prawa o "obcych agentach". Pomysłodawcy mówią, że prawo wzmocni gruzińską niepodległość. Krytycy - głównie młodzi obywatele, którzy zaznali zachodniej wolności - oceniają, że to pomysł rodem z putinowskiej Rosji, który ma uderzyć w społeczeństwo obywatelskie.

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Europejskie flagi na ulicach i porównania do Ukrainy Janukowycza. "Ci, którzy uważają Rosję za przyjaciół, to nasi wrogowie"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To było największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. 20 lat temu do Wspólnoty dołączyło 10 państw, w tym między innymi Polska. Dziś 450 milionów Europejczyków cieszy się swobodą przemieszczania się. Unia zwiększa możliwości studiowania i pracy za granicą. Blisko 80 procent obywateli państw, które dołączyły do Wspólnoty dwie dekady temu, twierdzi, że ich kraje na tym skorzystały.

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

20. rocznica największego rozszerzenia w historii Unii Europejskiej. "Mamy łatwe życie. Mamy do wszystkiego dostęp"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS