Amerykanie masowo jeżdżą do Meksyku na zabiegi medyczne, bo jest tam taniej

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Amerykanie masowo wyjeżdżają do Meksyku, by właśnie tam skorzystać z zabiegów medycznych. Powodem są zdecydowanie niższe koszty leczenia. W 2022 roku do stanu Kalifornia Dolna przyjechały ponad 4 miliony ludzi - głównie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Tylko w tym regionie Meksyku pracuje już 100 tysięcy lekarzy i ta liczba ciągle rośnie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Meksyk przyciąga Amerykanów nie tylko ze względu na egzotyczny klimat i kulturę Majów. Magnesem są zabiegi medyczne w lepszych cenach i bardziej dostępne. - W Stanach Zjednoczonych chirurgiczne leczenie otyłości to bardzo kosztowna operacja, którą lekarze wykonują tylko osobom bardzo otyłym, więc ja się nie kwalifikuję - tłumaczy Amerykanka, która przybyła do Meksyku na operację zmniejszenia żołądka.

Meksykańscy lekarze reklamują się, że z chirurgiczną precyzją, z użyciem nowoczesnego sprzętu, ze spełnieniem wszelkich standardów oraz bez nadmiernych formalności spełniają każde życzenie. Specjalistów nie trzeba daleko szukać, bo w Tijuanie, tuż przy amerykańskiej granicy, jest dużo klinik.

Według danych meksykańskiego urzędu statystycznego w 2022 roku stan Kalifornia Dolna, w którym mieści się Tijuana, odwiedziły cztery miliony dwieście tysięcy zagranicznych gości, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Dużo, tłusto i słodko. Alarmujące dane o diecie Polaków
Dużo, tłusto i słodko. Alarmujące dane o diecie PolakówProblem rzuca się w oczy na ulicach, w szkołach czy zakładach pracy. Dane Głównego Urzędu Statystycznego tylko potwierdzają, że Polacy odżywiają się fatalnie, a konsekwencje tego są zabójcze dla zdrowia. Na początek trzeba zdecydowanie ograniczyć jedzenie mięsa i cukru. Wystarczy brać przykład z pani Ireny.Fakty TVN

By poprawić urodę

Kilkanaście lat temu Amerykanie jeździli do Meksyku po hollywoodzki śnieżnobiały uśmiech. Z roku na rok zainteresowanie turystyką medyczną rosło i objęło też plastykę sylwetki na wzór latynoskich kształtów. Przed wybuchem pandemii COVID-19 rocznie w celach medycznych na południe wyjeżdżało nawet przeszło milion osób.

Dziś, w dobie epidemii otyłości, główny cel to błyskawiczna utrata wagi. W Tijuanie co miesiąc chirurdzy wykonują około 1200 operacji bariatrycznych. Ceny chirurgicznego leczenia otyłości w Stanach wahają się w granicach 18-40 tysięcy dolarów. W Meksyku można zapłacić jedną piątą tej kwoty.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) przestrzega, że takie podróże niosą ryzyko. Zagraniczne placówki medyczne może być trudniej zweryfikować, a po inwazyjnych operacjach należy unikać latania samolotem. Ponadto w USA po zabiegu w Meksyku można spotkać się z odmową prowadzenia dalszej fachowej opieki.

Autorka/Autor:Paula Praszkiewicz

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Byli ochroniarzami prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i chociaż nie pracowali dla Żandarmerii Wojskowej, to byli tam na etatach. Wiceminister obrony narodowej mówi o skandalu i ujawnia wyniki kolejnego audytu. Jak się okazuje, Żandarmeria Wojskowa była na usługach jeszcze innego polityka PiS-u - Antoniego Macierewicza.

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Bliskie relacje Antoniego Macierewicza z Żandarmerią Wojskową. "Działalność usługowo-opiekuńcza"

Źródło:
Fakty TVN

Przez 25 lat w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka lekarze dokonali pięciuset rodzinnych przeszczepów wątroby, ratując zdrowie i życie pacjentów. - W zakresie transplantacji wątroby i nerek u dzieci jesteśmy w tej chwili jednym z dwóch największych ośrodków na świecie - podkreśla doktor Marek Migdał, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Centrum Zdrowia Dziecka od 25 lat przeszczepia wątroby. Ich działalność jest osiągnięciem na skalę światową

Źródło:
Fakty TVN

Mamy rosnącą falę zakażeń krztuścem wśród dzieci - alarmują lekarze i dodają, że to niewątpliwie skutki trendu na nieszczepienie dzieci. Z danych wynika, że jest coraz więcej rodziców i opiekunów, którzy nie chcą zabezpieczać dzieci nawet obowiązkowymi szczepieniami. Dziesięć lat temu ich decyzje dotyczyły ponad 12 tysięcy nieletnich, w ubiegłym roku prawie 90 tysięcy.

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Coraz więcej rodziców odmawia obowiązkowych szczepień dzieci. Rośnie liczba zakażeń krztuścem

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Wyborcy z Trójmiasta postawili na kobiety. Do Gdańska i Sopotu dołączyła Gdynia - miastem będzie rządzić pani prezydent, Aleksandra Kosiorek. W Zielonej Górze z kolei kończy się pewna epoka, w Radomiu bez zmian, a Jastrzębie Zdrój przejmuje Prawo i Sprawiedliwość. 

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Samorządowe rozstrzygnięcia w polskich miastach

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Jeżeli ktoś dopuszczał do tego, że prywatne rozmowy przewodniczącego Rady Europejskiej z jego adwokatem, bo ja wówczas reprezentowałem Donalda Tuska, znajdowały się w posiadaniu służb jakiegokolwiek kraju - bez względu na to, czy sojuszniczego, czy nie - to to jest szpiegostwo - mówił w "Faktach po Faktach" poseł KO i adwokat Roman Giertych.

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Giertych: podczas inwigilowania Pegasusem doszło do szpiegostwa, a to zbrodnia

Źródło:
TVN24

Amerykańska pomoc dla Ukrainy będzie zbawieniem. Oby nadeszła na czas - powiedział w TVN24 generał profesor Bogusław Pacek. Były ambasador Andrzej Byrt mówił z kolei o brytyjskim pakiecie pomocowym, który "jest bardzo znaczący". Stwierdził też, że całe NATO "powinno przestawić swoje przemysły zbrojeniowe".

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Ukraińcy "gonią resztkami sił", ale "dostaną to, co jest w tej chwili tlenem"

Źródło:
TVN24

Niemiecka policja zatrzymała asystenta jednego z czołowych polityków Alternatywy dla Niemiec. Mężczyzna jest podejrzany o szpiegowanie na rzecz Chin. To kolejny dowód na to, że europejscy populiści są narzędziem w rękach wrogich sił.

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Kolejne kłopoty AfD. Asystent jednego z jej czołowych polityków miał szpiegować dla Chin

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Brytyjczycy od samego początku rosyjskiej napaści mocno wspierali Ukrainę - sprzętem, szkoleniami i pieniędzmi. Skąd wzięło się to brytyjskie zaangażowanie? W skrócie: Londyn nie tylko docenia zagrożenie, w którym jest Ukraina, ale sam od lat doświadcza brutalności Kremla na swój sposób.

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Brytyjczycy bez wahania wspierają Ukrainę. Sami też doświadczyli agresji putinowskiego reżimu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS