Amerykanie masowo jeżdżą do Meksyku na zabiegi medyczne, bo jest tam taniej

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Amerykanie masowo wyjeżdżają do Meksyku, by właśnie tam skorzystać z zabiegów medycznych. Powodem są zdecydowanie niższe koszty leczenia. W 2022 roku do stanu Kalifornia Dolna przyjechały ponad 4 miliony ludzi - głównie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Tylko w tym regionie Meksyku pracuje już 100 tysięcy lekarzy i ta liczba ciągle rośnie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Meksyk przyciąga Amerykanów nie tylko ze względu na egzotyczny klimat i kulturę Majów. Magnesem są zabiegi medyczne w lepszych cenach i bardziej dostępne. - W Stanach Zjednoczonych chirurgiczne leczenie otyłości to bardzo kosztowna operacja, którą lekarze wykonują tylko osobom bardzo otyłym, więc ja się nie kwalifikuję - tłumaczy Amerykanka, która przybyła do Meksyku na operację zmniejszenia żołądka.

Meksykańscy lekarze reklamują się, że z chirurgiczną precyzją, z użyciem nowoczesnego sprzętu, ze spełnieniem wszelkich standardów oraz bez nadmiernych formalności spełniają każde życzenie. Specjalistów nie trzeba daleko szukać, bo w Tijuanie, tuż przy amerykańskiej granicy, jest dużo klinik.

Według danych meksykańskiego urzędu statystycznego w 2022 roku stan Kalifornia Dolna, w którym mieści się Tijuana, odwiedziły cztery miliony dwieście tysięcy zagranicznych gości, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Dużo, tłusto i słodko. Alarmujące dane o diecie Polaków
Dużo, tłusto i słodko. Alarmujące dane o diecie PolakówProblem rzuca się w oczy na ulicach, w szkołach czy zakładach pracy. Dane Głównego Urzędu Statystycznego tylko potwierdzają, że Polacy odżywiają się fatalnie, a konsekwencje tego są zabójcze dla zdrowia. Na początek trzeba zdecydowanie ograniczyć jedzenie mięsa i cukru. Wystarczy brać przykład z pani Ireny.Fakty TVN

By poprawić urodę

Kilkanaście lat temu Amerykanie jeździli do Meksyku po hollywoodzki śnieżnobiały uśmiech. Z roku na rok zainteresowanie turystyką medyczną rosło i objęło też plastykę sylwetki na wzór latynoskich kształtów. Przed wybuchem pandemii COVID-19 rocznie w celach medycznych na południe wyjeżdżało nawet przeszło milion osób.

Dziś, w dobie epidemii otyłości, główny cel to błyskawiczna utrata wagi. W Tijuanie co miesiąc chirurdzy wykonują około 1200 operacji bariatrycznych. Ceny chirurgicznego leczenia otyłości w Stanach wahają się w granicach 18-40 tysięcy dolarów. W Meksyku można zapłacić jedną piątą tej kwoty.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) przestrzega, że takie podróże niosą ryzyko. Zagraniczne placówki medyczne może być trudniej zweryfikować, a po inwazyjnych operacjach należy unikać latania samolotem. Ponadto w USA po zabiegu w Meksyku można spotkać się z odmową prowadzenia dalszej fachowej opieki.

Autorka/Autor:Paula Praszkiewicz

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów samorządowych pod hasłem "Jesteśmy na tak. Budujmy wspólnie". Ale wyraźnie niełatwo idzie wspólne budowanie list na wybory europejskie. I na pewno nie wszyscy byli na tak, kiedy okazało się, skąd ma kandydować Maciej Wąsik. Jak burzliwe musiały być narady na Nowogrodzkiej? 

Partie decydują o listach w wyborach do PE. Spory i zmiany w PiS, Lewica stawia na byłych premierów

Partie decydują o listach w wyborach do PE. Spory i zmiany w PiS, Lewica stawia na byłych premierów

Źródło:
Fakty TVN

Wracają choroby, o których myśleliśmy, że możemy o nich zapomnieć. I mogliśmy, dopóki wystarczająco wielu z nas się na nie szczepiło. A teraz chorzy na odrę walczą w szpitalach o życie i jest ich z każdym rokiem coraz więcej - proporcjonalnie do tego, jak wiele osób nie chce się szczepić. 

Kolejne ogniska zakażeń, coraz cięższe przypadki. "Należy się spodziewać wzrostu zachorowań w najbliższych latach"

Kolejne ogniska zakażeń, coraz cięższe przypadki. "Należy się spodziewać wzrostu zachorowań w najbliższych latach"

Źródło:
Fakty TVN

Centra krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi przed długim majowym weekendem. Im więcej wolnych dni od pracy, tym większe ryzyko, że tego bezcennego lekarstwa może zabraknąć. Już teraz w niektórych regionach Polski zapasy krwi powoli się kończą. Żeby zachęcić do oddawania krwi, w Białymstoku rozdawano sadzonki, a w Poznaniu krew można było oddać na Dworcu Autobusowym.

Banki krwi apelują przed długim weekendem. "Zapraszamy wszystkich dawców"

Banki krwi apelują przed długim weekendem. "Zapraszamy wszystkich dawców"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Rozmowa na filmowo-sportowym szczycie. Iga Świątek zapytała aktorkę Zendayę o jej rolę w filmie "Challengers". Hollywoodzka gwiazda wcieliła się w nim utalentowaną tenisistkę. Film, za którego dystrybucję w Europie odpowiada Warner Bros. Pictures, od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Źródło:
"Fakty po Południu" TVN24

Obserwujemy to. Nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski swoją broń jądrową - powiedział w "Faktach po Faktach" ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Komentował też ogłoszony w piątek pakiet uzbrojenia USA dla Kijowa. - Pomoc jest w drodze, szybko dotrze do Ukrainy - zapewnił.

Brzezinski: nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski broń jądrową

Brzezinski: nie mamy żadnego dowodu na to, że Rosjanie przerzucają dzisiaj w kierunku Polski broń jądrową

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dzisiaj Radosław Sikorski pokazał, jak powinna wyglądać nowoczesna dyplomacja - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna, odnosząc się do wystąpienia szefa MSZ w Sejmie, który przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2024 rok. Wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko ocenił, że "w istocie Polska wraca na arenę międzynarodową".

Sikorski przedstawił założenia polityki zagranicznej. "Polska wraca na arenę międzynarodową"

Sikorski przedstawił założenia polityki zagranicznej. "Polska wraca na arenę międzynarodową"

Źródło:
TVN24

Dwa miesiące tylko leżeć. W dodatku za całkiem niezłe wynagrodzenie i dla dobra nauki. Tylko pozornie jest to praca marzeń. Eksperyment, który organizują naukowcy z Niemiec i NASA, będzie dla uczestników wyjątkowo wyczerpujący, natomiast dla nauki będzie wyjątkowo cenny.

18 tysięcy euro za dwa miesiące leżenia. Eksperyment naukowców ma zbadać wpływ mikrograwitacji na człowieka

18 tysięcy euro za dwa miesiące leżenia. Eksperyment naukowców ma zbadać wpływ mikrograwitacji na człowieka

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Białoruś to sąsiedni kraj, a jednak inny świat. Latem 2020 roku media obiegły obrazy spokojne, ale przez to poruszające. Po sfałszowanych wyborach ludzie wyszli na ulice. Zorganizowali się tak, że nie zakłócili nawet ruchu ulicznego. Łukaszenka protesty brutalnie zdusił. Łukaszenka krytykuje Zachód i Ukrainę, odwraca pojęcia, obwinia ofiary. Białoruskie firmy dostarczają Rosji części do czołgów i pojazdów opancerzonych, a dyktator Białorusi się dziwi, że Polska się zbroi.

Łukaszenka dziwi się Polsce: po co oni się tak zbroją? Sam jednak uzbraja rosyjską machinę wojenną

Łukaszenka dziwi się Polsce: po co oni się tak zbroją? Sam jednak uzbraja rosyjską machinę wojenną

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS