Fakty o Świecie

 • Foto: tvn24 | Video: Justyna Zuber / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Co z Polakami po brexicie? Eksperci odpowiadają na pytania widzów
 • Plany Komisji Europejskiej. "To oznacza rewolucję w całym przemyśle"

Jakie mogą być koszty transformacji energetycznej Polski?

Zbudowanie elektrowni wiatrowej albo atomowej to kosztowna inwestycja. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę koszty operacyjne, to mogą się one okazać tańsze niż elektrownie węglowe. Za węgiel płacimy jak za zboże. To nie tylko koszt surowca, ale także pozwoleń na emisję CO2 i leczenia obywateli, którzy mają problemy zdrowotne z powodu smogu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Justyna Zuber / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Musimy podjąć działania zapobiegawcze". Świat w obliczu nowego wariantu koronawirusa

  "Musimy podjąć działania zapobiegawcze". Świat w obliczu nowego wariantu koronawirusa

  Świat reaguje na nowy wariant koronawirusa - omikron. Od północy zagraniczni turyści nie wjadą na teren Japonii, a Japończycy wracający z niektórych krajów Afryki będą musieli poddać się 10-dniowej kwarantannie. Na świecie panuje ogromna niepewność, bo o nowym wariancie wciąż wiadomo niewiele. Według WHO dokładna ocena ryzyka może potrwać nawet kilka tygodni. Tymczasem kolejne państwa informują o zakażeniach nową mutacją. W poniedziałek infekcje potwierdzono w Czechach, Szkocji i Portugalii. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Pojawienie się wariantu omikron spełniło przewidywania naukowców"

  "Pojawienie się wariantu omikron spełniło przewidywania naukowców"

  "Omikron to sygnał dla świata, nie można pozwolić na dalsze nierówności w dostępie do szczepionek" - apeluje prezydent Republiki Południowej Afryki, a zakazy lotów wprowadzane przez kraje Europy i Stany Zjednoczone nazywa dyskryminującymi. W RPA zaszczepiło się zaledwie 24 procent mieszkańców, a naukowcy powtarzają: obszary o ograniczonym dostępie do szczepionek to dla wirusa idealne miejsca do mutowania. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kolejne spięcie na linii Paryż-Londyn. Francja za nasilenie kryzysu migracyjnego obarcza Wielką Brytanię

  Kolejne spięcie na linii Paryż-Londyn. Francja za nasilenie kryzysu migracyjnego obarcza Wielką Brytanię

  Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, ale nie opuściła świata. Musimy razem poważnie podchodzić do kwestii migracji, unikając przy tym bycia zakładnikiem brytyjskiej polityki wewnętrznej - to słowa francuskiego ministra spraw wewnętrznych, który odpowiedzialnością za nasilenie kryzysu migracyjnego obarczył Wielką Brytanię. Londyn i Paryż przerzucają się winą, a tymczasem w kanale La Manche rozgrywają się ludzkie dramaty. Już ponad 28 tysięcy osób próbowało w tym roku pokonać kanał w drodze na Wyspy. W ubiegłym tygodniu dla 27 osób taka próba skończyła się tragicznie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nowy wariant koronawirusa budzi niepokój. Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki

  Nowy wariant koronawirusa budzi niepokój. Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki

  Pierwszy przypadek nowego wariantu B.1.1.529 koronawirusa, którego nazwano Omikron, wykryto w piątek w Europie. Infekcja została potwierdzona u kobiety w Belgii. Zdaniem przedstawicieli WHO wariant ten prawdopodobnie jest bardziej zakaźny niż wariant Delta. Wariant Omikron został wykryty 11 listopada na południu Afryki, dlatego wiele państw zdecydowało się na zawieszenie lotów z tego rejonu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Protesty w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. W Meksyku i Turcji doszło do starć z policją

  Protesty w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. W Meksyku i Turcji doszło do starć z policją

  Według ONZ blisko co trzecia kobieta na świecie w wieku powyżej 15 lat przynajmniej raz w życiu padła ofiarą przemocy fizycznej lub wykorzystywania seksualnego. W czwartek w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet w wielu miastach świata odbyły się protesty. W Meksyku i Turcji doszło do starć z policją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus w Europie. Szczepienia na COVID-19 coraz częściej obowiązkowe

  Koronawirus w Europie. Szczepienia na COVID-19 coraz częściej obowiązkowe

  W ubiegłym tygodniu 60 procent wszystkich globalnie odnotowanych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto właśnie w Europie. Niemcy nie wykluczają wprowadzenia powszechnego obowiązku szczepień na COVID-19 - na razie ma on zostać wprowadzony dla pracowników określonych branż. W całej Europie przybywa ograniczeń dla niezaszczepionych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • 27 migrantów utonęło, próbując przeprawić się nielegalnie przez kanał La Manche

  27 migrantów utonęło, próbując przeprawić się nielegalnie przez kanał La Manche

  Co najmniej 27 osób utonęło w środę w kanale La Manche. Wszystkie ofiary to migranci, którzy próbowali przedostać się do Wielkiej Brytanii. Z ich pontonu uciekło powietrze. Dwie osoby zostały uratowane. Są w szpitalu, całkowicie wyziębione, a ich stan jest krytyczny. Z Francji do Wielkiej Brytanii w tym roku przez kanał La Manche przedostało się już 23 tysiące migrantów. To ogromny wzrost w stosunku do ubiegłego roku, kiedy trasę tę pokonało prawie 8,5 tysiąca ludzi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kryzys humanitarny w Afganistanie. Dramatycznie brakuje jedzenia

  Kryzys humanitarny w Afganistanie. Dramatycznie brakuje jedzenia

  W Afganistanie wiele rodzin żyje w skrajnym ubóstwie. Sytuacja znacząco pogorszyła się od momentu przejęcia władzy przez talibów. Kilka dni temu rząd Talibów zakaz posługiwania się przez mieszkańców walutą inną niż oficjalna waluta kraju. Wielu Afgańczyków nadal pracuje, ale od miesięcy nie otrzymuje wynagrodzenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Świat walczy z kolejną falą pandemii

  Świat walczy z kolejną falą pandemii

  Świat zmaga się z kolejną falą pandemii COVID-19. Bułgaria stan wyjątkowy przedłuża do końca marca 2022 roku, Słowacja wprowadza lockdown na dwa tygodnie, a Francja, Grecja i Niemcy zastanawiają się, czy za osoby w pełni zaszczepione nie uznawać tylko tych, które przyjęły trzecią dawkę. Z kolei Izrael i Stany Zjednoczone szczepionkę podają dzieciom od piątego roku życia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Sprawa śmierci Gabby Petito. Ujawniono wyniki sekcji zwłok Briana Laundriego

  Sprawa śmierci Gabby Petito. Ujawniono wyniki sekcji zwłok Briana Laundriego

  Wraca sprawa, która kilka tygodni temu wstrząsnęła Ameryką. Chodzi o zaginięcie 22-letniej blogerki i podróżniczki Gabby Petito. Dziewczyna wraz z narzeczonym wyruszyła w podróż na zachodnie wybrzeże USA. On wrócił do domu, jej zwłoki odnaleziono w jednym z parków narodowych w stanie Wyoming. Została uduszona. Gdy policja próbowała skontaktować się z jej narzeczonym, ten zniknął. Miał się ukrywać w rezerwacie Carlton w pobliżu swojego rodzinnego domu na Florydzie. Tam też w październiku policja odnalazła jego szczątki. Dziś wiemy już, jak zginął Brian Laundrie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Misja DART rozpoczęta. Sonda ma uderzyć w planetoidę

  Misja DART rozpoczęta. Sonda ma uderzyć w planetoidę

  Statek kosmiczny wysłany na zderzenie z asteroidą - to nie scenariusz filmu, a kosmicznej misji DART. Sonda Double Asteroid Redirection Test (DART) wystartowała w środę z bazy Vandenberg w Kalifornii. Nad wszystkim czuwa oczywiście amerykańska agencja kosmiczna NASA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix