Fakty o Świecie

 • Foto: CNN | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Szwecja jest o krok przed decyzją o wstąpieniu do NATO. Najpierw porozumienie z Wielką Brytanią
 • USA: demokraci chcą ochronić prawo Amerykanek do aborcji

Rosjanie niszczą infrastrukturę kolejową. Kolejarze szybko jednak naprawiają szkody

Rosjanie od pewnego czasu nasilili ataki na infrastrukturę kolejową, aby paraliżować dostawy sprzętu i zaopatrzenia dla ukraińskiej armii. Dlatego niezwykle ważne są w tych dniach wysiłki kolejarzy, którzy starają się jak najszybciej usuwać zniszczenia. Sami ryzykują życiem, bo Rosjanie w każdej chwili mogą ponowić ataki.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • USA: strzelaniny w Buffalo w stanie Nowy Jork i w kościele w Kalifornii

  USA: strzelaniny w Buffalo w stanie Nowy Jork i w kościele w Kalifornii

  Jeden weekend i dwie masowe strzelaniny w Stanach Zjednoczonych. W sobotę w Buffalo w stanie Nowy Jork 18-letni Payton Gendron w supermarkecie zabił 10 osób i ranił trzy. W niedzielę uzbrojony napastnik wtargnął do kościoła prezbiteriańskiego w Laguna Woods w Kalifornii, gdzie zabił jedną osobę i ranił pięć. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Koronawirus w Korei Północnej. Reżimowa telewizja udziela porad, jak być zdrowym

  Koronawirus w Korei Północnej. Reżimowa telewizja udziela porad, jak być zdrowym

  Koronawirus dotarł do Korei Północnej. Kim Dzong Un nakazał użycie wojska do "natychmiastowego ustabilizowania dostaw leków", a w telewizji państwowej zaczęły pojawiać się propagandowe materiały, w których lekarze udzielają absurdalnych z medycznego punktu widzenia porad, jak radzić sobie z zakażeniem i objawami. Sytuacją w Korei Północnej zaniepokojona jest Światowa Organizacja Zdrowia, która ostrzega, że wirus może rozprzestrzeniać się tam w błyskawicznym tempie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Odbudowa Ukrainy po wojnie może kosztować nawet 500 miliardów euro

  Odbudowa Ukrainy po wojnie może kosztować nawet 500 miliardów euro

  Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa wojna, ale rząd Ukrainy już zastanawia się nad powojenną odbudową kraju. Należy nie tylko odbudować zniszczone domy, drogi i fabryki, ale także przeprowadzić gigantyczną akcję rozminowywania pól. Jedno z wyliczeń zakłada, że plan dla Ukrainy kosztowałby od 200 do nawet 500 miliardów euro. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Szwecja jest o krok przed decyzją o wstąpieniu do NATO. Najpierw porozumienie z Wielką Brytanią

  Szwecja jest o krok przed decyzją o wstąpieniu do NATO. Najpierw porozumienie z Wielką Brytanią

  Szwecja ogłosiła, że osiągnęła porozumienie ze Zjednoczonym Królestwem. W razie ataku zbrojnego oba kraje udzielą sobie pomocy wojskowej. Szwecja wzmacnia swoje bezpieczeństwo, bo lada dzień ma ogłosić, że zamierza wstąpić do NATO. Ponadto kraj przyjął duży plan wzmocnienia obrony na strategicznej bałtyckiej wyspie: Gotlandii. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: demokraci chcą ochronić prawo Amerykanek do aborcji

  USA: demokraci chcą ochronić prawo Amerykanek do aborcji

  Jak ochronić prawo Amerykanek do aborcji? To pytanie stawiają sobie nie tylko aktywistki, ale też Partia Demokratyczna. Joe Biden rozważa specjalne rozporządzenia - a Demokraci w Kongresie chcą zagwarantować to prawo przez odpowiednie ustawodawstwo. Do działań już przystępują władze niektórych stanów. Jednocześnie rośnie obawa, że jeśli Sąd Najwyższy na poziomie krajowym uchyli ochronę prawną dla przerywania ciąży - to będzie to oznaczać ogromne zagrożenie dla kobiet, których życie i zdrowie jest przez ciążę zagrożone. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Pożary na Syberii. Żołnierze nie pomagają, bo giną w Ukrainie

  Pożary na Syberii. Żołnierze nie pomagają, bo giną w Ukrainie

  Syberia płonie. Pożary lasów pochłaniają coraz większe obszary, płoną budynki, są ofiary śmiertelne. W niektórych regionach wprowadzono stan wyjątkowy. Eksperci wskazują, że w gaszeniu ognia praktycznie nie ma obecnie wsparcia ze strony armii rosyjskiej. To z powodu dużej liczby żołnierzy wysłanych na wojnę w Ukrainie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ustawa Lend-Lease dla Ukrainy podpisana

  Ustawa Lend-Lease dla Ukrainy podpisana

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podpisał ustawę Lend-Lease, dzięki której amerykański sprzęt wojskowy szybciej i sprawniej trafi do Ukraińców, ale i być może do innych państw regionu. Nazwa ustawy nie jest przypadkowa - oryginalny Lend-Lease Act był ustawą federalną podpisaną 11 marca 1941, by umożliwić transfer wojskowej pomocy aliantom walczącym z hitlerowskimi Niemcami. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.Fakty o Świecie TVN24 BiS

  czytaj więcej »
tvnpix