Fakty o Świecie

 • Foto: tvn24 | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • "Może nasz euroentuzjazm jest troszeczkę na pokaz"
 • Spór w europarlamencie. Timmermans mówił o nazistach, Kempa o sowieckich komisarzach

"Kiedy posłowie PiS-u zabierali głos, wyraźnie było czuć na tej sali niechęć"

- Sytuacja wygląda tak, że piłka jest po stronie Johnsona i tutaj zarówno politycy, jak i wysocy urzędnicy Komisji Europejskiej, Unii Europejskiej mogą zachować spokój - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS eurodeputowany Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier odniósł się też do kwestii ostatniej wymiany zdań pomiędzy Fransem Timmermansem i grupą polskich eurodeputowanych. - Wtedy, kiedy posłowie PiS-u zabierali głos, wyraźnie było czuć na tej sali niechęć. Byłem nawet tym zaskoczony - powiedział.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW O ŚWIECIE" W TVN24GO

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wymagane testy, obowiązkowe szczepienia. Europa walczy z omikronem

  Wymagane testy, obowiązkowe szczepienia. Europa walczy z omikronem

  Wariant omikron dominuje już w większości krajów Europy Zachodniej i Południowej. Dlatego władze decydują się na kolejne obostrzenia. W Czechach pracodawcy mają obowiązek testowania w kierunku zakażenia koronawirusem swoich pracowników dwa razy w tygodniu. W Grecji szczepienia są już obowiązkowe dla osób powyżej 60. roku życia. Ci, którzy nie będą chcieli przyjąć szczepionki, zapłacą karę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Zrobimy wszystko, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się omikrona"

  "Zrobimy wszystko, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się omikrona"

  Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie wystartują już 4 lutego. Dla Chin najważniejsze jest teraz tylko jedno - powstrzymać pandemię COVID-19, a zwłaszcza rozprzestrzenianie się wariantu omikron. Władze przeprowadzają masowe testy, a dziesiątki tysięcy ludzi z pozytywnym wynikiem trafia do odosobnionych miejsc kwarantanny. W ścisłym lockdownie jest już 20 milionów Chińczyków. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Novak Djoković wrócił do ojczyzny. Tenisista opuści kolejne turnieje?

  Novak Djoković wrócił do ojczyzny. Tenisista opuści kolejne turnieje?

  W Melbourne rozpoczął się turniej Australian Open, ale bez Novaka Djokovicia. Po decyzji sądu, podtrzymującej decyzję o anulowaniu wizy, Serb musiał wyjechać z Australii. To jednak może nie być koniec kłopotów tenisisty. Stany Zjednoczone w poniedziałek poinformowały, żeby dostać się do kraju, trzeba być zaszczepionym. A to oznacza, że bez szczepienia Serb nie zagra w US Open. Podobnie może być z majowym turniejem na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Australian Open. Wiza Novaka Djokovicia znów została anulowana

  Australian Open. Wiza Novaka Djokovicia znów została anulowana

  Kolejny przełom w sprawie Novaka Djokovicia. Australijski minister do spraw imigracji zdecydował o ponownym cofnięciu Serbowi wizy wjazdowej ze względu "na zdrowie i interes publiczny". Prawnicy tenisisty chcą w przyspieszonym trybie odwołać się od tej decyzji, by proces zakończył się jeszcze w niedzielę. Turniej Australian Open zaczyna się już w poniedziałek. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Książę Andrzej zrezygnował z wojskowych tytułów i królewskich patronatów

  Książę Andrzej zrezygnował z wojskowych tytułów i królewskich patronatów

  Kłopotów księcia Andrzeja ciąg dalszy. Aż 150 brytyjskich weteranów wojskowych podpisało się pod listem do królowej Elżbiety II, w którym zwracają uwagę na to, że gdyby taki skandal dotyczył jakiegokolwiek innego oficera, to z pewnością już dawno zostałby on pozbawiony stanowiska. Pałac Buckingham listu nie skomentował, ale kilka godzin później ogłosił, że książę Andrzej zrezygnował ze wszystkich wojskowych tytułów i królewskich patronatów. Przed sądem będzie występował jako osoba prywatna. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Legendarny Cirque du Soleil powraca. Artyści i akrobaci wystąpili w Londynie

  Legendarny Cirque du Soleil powraca. Artyści i akrobaci wystąpili w Londynie

  Legendarny Cirque du Soleil powraca w wielkim stylu. Artyści i akrobaci wystąpili w czwartek po prawie 2,5-letniej przerwie w londyńskim Royal Albert Hall. Owacjom i zachwytom nie było końca. W ubiegłym roku wydawało się, że kanadyjski cyrk pandemii nie przetrwa. Wiosną 2020 roku odwołano wszystkie występy, co oznaczało utratę całego dochodu. Było o krok od masowych zwolnień i ogłoszenia upadłości. Ostatecznie wśród wierzycieli udało znaleźć się inwestorów, dzięki którym cyrk przetrwał. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wariant omikron paraliżuje szpitale w Stanach Zjednoczonych

  Wariant omikron paraliżuje szpitale w Stanach Zjednoczonych

  W szpitalach w Stanach Zjednoczonych przebywa najwięcej covidowych pacjentów od początku pandemii - większość z nich to osoby niezaszczepione. Szpitale wspiera Gwardia Narodowa, bo brakuje lekarzy i pielęgniarek. W niektórych sytuacjach zakażeni medycy, którzy nie mają objawów, muszą pracować. Eksperci twierdzą, że najprawdopodobniej każdy Amerykanin zakazi się omikronem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Książę Andrzej odpowie za napaść seksualną. Amerykański sąd odmówił odrzucenia pozwu

  Książę Andrzej odpowie za napaść seksualną. Amerykański sąd odmówił odrzucenia pozwu

  Brytyjski książę Andrzej odpowie za napaść seksualną z 2001 roku. W środę sąd federalny w Nowym Jorku odrzucił wniosek syna królowej Elżbiety II o oddalenie powództwa przeciwko niemu. Księcia w pozwie cywilnym oskarża Virginia Guiffre. Książę Andrzej miał ją wykorzystać seksualnie, gdy miała 17 lat. Syn królowej Elżbiety II konsekwentnie zaprzecza zarzutom. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Psy potrafią odróżniać języki? Tak wynika z badań węgierskich naukowców

  Psy potrafią odróżniać języki? Tak wynika z badań węgierskich naukowców

  Naukowcy odkryli, że psy nie tylko wiedzą, kiedy do nich mówimy, ale też potrafią odróżniać języki. 18 czworonogów w różnym wieku poddano rezonansowi magnetycznemu. Dzięki temu naukowcy mogli obserwować zmiany, jakie zachodzą w mózgu zwierząt podczas słuchania fragmentów "Małego Księcia" w języku węgierskim lub hiszpańskim. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Novak Djoković ma kolejne problemy z prawem: poświadczenie nieprawdy

  Novak Djoković ma kolejne problemy z prawem: poświadczenie nieprawdy

  Australijskie władze uważają, że doszło do poświadczenia nieprawdy w dokumentach wjazdowych serbskiego tenisisty Novaka Djokovicia. Serb w deklaracji stwierdził, że przyleciał do Australii prosto z Hiszpanii. Tymczasem okazuje się, że święta spędził w Belgradzie. Zawodnik przekonuje, że to zwykły ludzki błąd jego agenta. Wątpliwości jest więcej. Czy najlepszy tenisista świata złamał zasady kwarantanny i, będąc zakażony koronawirusem, spotkał się z francuskim dziennikarzem? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francja udostępnia środki antykoncepcyjne dla wszystkich kobiet, które nie ukończyły 25. roku życia

  Francja udostępnia środki antykoncepcyjne dla wszystkich kobiet, które nie ukończyły 25. roku życia

  Od 1 stycznia we Francji środki antykoncepcyjne są dostępne bezpłatnie dla wszystkich kobiet, które nie ukończyły 25. roku życia. Rządowym programem, na który przeznaczono 21 milionów euro, może zostać objętych aż trzy miliony kobiet. Z badań wynika bowiem, że młode kobiety nie korzystają ze środków antykoncepcyjnych głównie z powodów ekonomicznych. To sprawia, że liczba aborcji we Francji niebezpiecznie rośnie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix