Fakty o Świecie

Warszawa powstała na gruzach Powstania. Architekt Daniel Libeskind: minuta ciszy to bardzo emocjonalny moment

1 sierpnia 2018 roku mija 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej żołnierzy podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W walkach zginęło blisko 200 tysięcy mieszkańców Warszawy. O godzinie 17 jak co roku w całym kraju zawyły syreny. Ten moment z powstańcami obserwował światowej sławy architekt Daniel Libeskind. Zaprojektowany przez niego wieżowiec nazywany Żaglem na zawsze zmienił panoramę Warszawy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Monika Krajewska / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rosyjska dezinformacja na rzecz Trumpa? Senat USA ma raporty

  Rosyjska dezinformacja na rzecz Trumpa? Senat USA ma raporty

  To, że Rosja ingerowała w amerykańskie wybory - wiemy. Ale teraz są nowe szczegóły. Mówiąc krótko - rosyjska propaganda ograła Amerykanów. Wśród najnowszych informacji, które płyną z raportów dla Senatu Stanów Zjednoczonych pojawiają się doniesienia o tym, w jaki sposób rosyjskie trolle brały na cel wyborców afroamerykańskich, którzy zwykle głosują na Partię Demokratyczną. W tym wypadku - namawiano ich, by nie głosowali w ogóle lub - by poparli inną kandydatkę. Rozpowszechniali też regularne kłamstwa na temat Hillary Clinton - jakoby była wspierana finansowo przez rasistów z Ku Klux Klanu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Militarna wystawa Pentagonu. Udowodnia, że Iran łamie międzynarodowe prawo

  Militarna wystawa Pentagonu. Udowodnia, że Iran łamie międzynarodowe prawo

  W podsumowywanie roku na listach najważniejszych światowych wydarzeń na pewno pojawi się decyzja Donalda Trumpa, który wycofał Stany Zjednoczone z umowy z Iranem. W jego oczach Iran ciągle stanowi ogromne zagrożenie dla Stanów, i nawet większe dla Izraela. Jego decyzja wzbudziła wielkie kontrowersje na świecie - dlatego administracja cały czas zbiera dowody na potwierdzenie swoich racji. Wśród nich - rakiety, pociski oraz broń, które Iran przekazywał zagranicznym grupom terrorystycznym. Teraz - Amerykanie zgromadzili ten arsenał, by pokazać światu, z kim ma do czynienia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Plaga przestępczości wśród seniorów. "Wielu więźniów obawia się wyjścia"

  Plaga przestępczości wśród seniorów. "Wielu więźniów obawia się wyjścia"

  Przestępczość w Korei Południowej rośnie. Ale tylko w jednej grupie wiekowej - najstarszej. W ciągu ostatnich kilku lat, nastąpił wzrost prawie o połowę. Chodzi głównie o kradzieże. Sami najstarsi Koreańczycy tłumaczą, że to efekt biedy i społecznej izolacji. Coraz więcej z nich trafia do więzienia. Co ciekawe - ze względu na finansową beznadzieję na wolności, niektórzy wolą pozostać za kratami. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kibice zaskoczeni. "Cudowne dziecko" indyjskiego futbolu ma 28 lat

  Kibice zaskoczeni. "Cudowne dziecko" indyjskiego futbolu ma 28 lat

  Ledwie szesnastoletni chłopak w październiku był bohaterem i idolem piłkarskich Indii. Pobił bowiem rekord i zdobył bramkę jako najmłodszy futbolista w historii ich ligi. Jakież więc było zdziwienie, w Indiach i na świecie, gdy teraz okazało się, że Gurav Mukhi nie ma 16 lat, ale... 28. I nawet jego dorodny wąs nie zdradził, jaka jest prawda. Inna sprawa, że nie on jedyny w historii sportu starał się uchodzić za młodszego niż jest. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Jak nie wpaść w świąteczną gorączkę? "Istotą świąt jest spotkanie z bliskimi"

  Jak nie wpaść w świąteczną gorączkę? "Istotą świąt jest spotkanie z bliskimi"

  - Życie jest stresem - stwierdził w "Faktach o świecie" TVN24 BiS psycholog społeczny i biznesu dr Leszek Mellibruda, pytany o sytuacje, które podczas świąt spędzają nam sen z powiek. Jak dodał, nasze oczekiwania, by zrobić coś, żeby stres był jak najmniejszy, "są bajkowe, dziecięce". Wyjaśnił, że stres zawsze nam towarzyszy, a sytuacja przedświąteczna u niektórych grup wywołuje głębsze i silniejsze negatywne emocje. - Istotą świąt jest spotkanie z bliskimi - oceniła z kolei Katarzyna Iwanowska, prowadząca blog "Finanse od kuchni".

  czytaj więcej »
 • Masowe protesty na Węgrzech. "Mamy już tego dość"

  Masowe protesty na Węgrzech. "Mamy już tego dość"

  Węgrzy sprzeciwiają się zmianom w kodeksie pracy, które zwiększają limit nadgodzin z 250 do 400 oraz wydłużają okres ich rozliczania z roku do trzech lat. Demonstranci mówią wprost o ustawie niewolniczej. To już piąta demonstracja w ciągu zaledwie kilku dni. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "To potwór. Robił straszne rzeczy". Ofiary "Jana od Boga" zabierają głos

  "To potwór. Robił straszne rzeczy". Ofiary "Jana od Boga" zabierają głos

  Pomocy szukały u niego dziesiątki tysięcy ludzi. Jedni twierdzą, że dzięki jego pomocy pokonali nowotwory, inni odzyskali czucie w ciele mimo uszkodzonego rdzenia kręgowego. Porównywano go do Jezusa, który pomagał tam, gdzie medycyna nie dawała rady. Człowiek nazywany "Janem od Boga" podejrzewany jest o zgwałcenie lub seksualne wykorzystanie ponad 300 kobiet.

  czytaj więcej »
 • "Dlaczego ktoś zostaje uzdrowicielem? Bo ma niecne zamiary"

  "Dlaczego ktoś zostaje uzdrowicielem? Bo ma niecne zamiary"

  To jest zapis działalności oszusta, który wykorzystał obszar niezwykle trudno dostępny dla medycyny, czyli bezpośredni kontakt z pacjentem i jednocześnie ogromna nadzieja na wyleczenie - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dr Paweł Grzesiowski z Centrum Medycyny Zapobiegawczej, komentując sprawę "Jana do Boga", którego o molestowanie i gwałty oskarżają setki kobiet. - Ta postać, nazywała siebie "Janem od Boga", co już samo w sobie jest sygnałem ostrzegawczym - dodał drugi gość programu, psychoterapeuta Robert Rutkowski.

  czytaj więcej »
tvnpix