Fakty o Świecie

Dziak: Trump ma czas do końca stycznia. Inaczej Korea stanie się mocarstwem atomowym

- Gdybym był Chińczykiem, to stwierdziłbym, że najwyższy czas zawrzeć z Trumpem deal - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN. Jego zdaniem Pekin ma obawy związane z północnokoreańskim programem atomowym i "Chińczycy mają powoli dość Kim Dzong Una" - skwitował. Profesor Dziak stwierdził także, że USA mają czas do końca stycznia, żeby rozwiązać problemy z Koreą Północną. W przeciwnym razie kraj ten zyska status mocarstwa atomowego.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Reprymenda od prezydenta. Macron pouczył nastolatka

  Reprymenda od prezydenta. Macron pouczył nastolatka

  Francuski prezydent był w Paryżu na uroczystościach upamiętniających francuski ruch oporu. Doszło tam do niecodziennej sytuacji. Pewien nastolatek zakrzyknął do prezydenta - "co słychać, Manu?" Taka bezpośredniość Emmanuela Macrona wyprowadziła z równowagi i postanowił nastolatka pouczyć... o formie grzecznościowej, w jakiej powinien się do niego zwracać: "panie prezydencie". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Mieszkańcy Caracas z przemocą radzą sobie przy pomocy... aplikacji

  Mieszkańcy Caracas z przemocą radzą sobie przy pomocy... aplikacji

  "Kumpelska" aplikacja, która ma ratować życie. "Pana" działa na terenie Caracas - stolicy Wenezueli. Miasto przesiąknięte jest przemocą, na ulicach dochodzi do morderstw i gwałtów. W chwili osamotnienia lub zagrożenia pomóc ma właśnie aplikacja "Pana". Na miejsce przybywa sąsiedzka pomoc. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Upłynie tydzień, zanim skończą się śmiać zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli"

  "Upłynie tydzień, zanim skończą się śmiać zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli"

  - Mniej więcej mamy na to takie szanse, jak ja mam szanse na wygranie następnych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były polityk PiS i PO Michał Kamiński, komentując wtorkowe słowa Mateusza Morawieckiego o tym, że Polska mogłaby być pośrednikiem między USA a Europą. - Jak on to powie głośno, to myślę, że upłynie tydzień, zanim skończą się śmiać zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli - ocenił poseł federacyjnego Klubu Poselskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów.

  czytaj więcej »
 • Rozdzielanie dzieci od rodziców. "Takie doświadczenie może na trwałe zmienić strukturę mózgu"

  Rozdzielanie dzieci od rodziców. "Takie doświadczenie może na trwałe zmienić strukturę mózgu"

  - Nauka mówi rzeczy bardzo głębokie i poruszające, że takie doświadczenie może na trwałe zmienić strukturę mózgu, i to na poziomie neuronalnym - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS psychoterapeuta Robert Rutkowski, komentując doniesienia z USA o tym, jak dzieci nielegalnych imigrantów są rozdzielane z rodzicami. - Dziecko przestanie się rozwijać, zatrzyma się w rozwoju w stopniu emocjonalnym - mówił, tłumacząc stałe konsekwencje takiej traumy.

  czytaj więcej »
 • Problemy z imigrantami. "Europę czeka imigracyjne zakręcanie śruby"

  Problemy z imigrantami. "Europę czeka imigracyjne zakręcanie śruby"

  - Nasze statki nie będą wypływały po imigrantów - ostrzegają Włosi i kolejny raz apelują o większą solidarność Europy. W Berlinie coraz ciszej słychać słowa wsparcia, a coraz głośniej konieczność zamknięcia drzwi. Angela Merkel jest pod silnym naciskiem swojego ministra i zarazem koalicjanta. Chce on zaostrzenia przepisów azylowych i grozi odejściem. Na upadek swojego rządu Merkel nie może sobie pozwolić, bo drugi raz takiej koalicji nie zbuduje. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Komorowski: władze udają, że nie wiedzą, o co chodzi Komisji

  Komorowski: władze udają, że nie wiedzą, o co chodzi Komisji

  - To nie jest spór o reformę sądownictwa, tylko spór o zasady demokracji, w których się nie mieści na przykład to, że władza polityczna może wymieniać sędziów Sądu Najwyższego, czy skracać kadencję prezesa SN na mocy decyzji zapisanych w ustawach, jeśli ta 6-letnia kadencja jest zapisana w Konstytucji - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Bronisław Komorowski. Zdaniem byłego prezydenta "władze państwa polskiego udają, że nie wiedzą, o co chodzi Komisji", a poniedziałkowe spotkanie premiera z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem pokazało, że "nic nie załatwili". Według gościa programu lekceważenie zasad doprowadzi do tego, że "nie będzie żadnych zasad", co jest szczególnie niebezpieczne dla Polski. - Taka polityka służy Rosji - skwitował.

  czytaj więcej »
 • Donald Trump zasalutował północnokoreańskiemu oficerowi. Wzbudziło to kontrowersje

  Donald Trump zasalutował północnokoreańskiemu oficerowi. Wzbudziło to kontrowersje

  Prezydent Stanów Zjednoczonych zasalutował jednemu z północnokoreańskich oficerów, gdy podczas powitania w Singapurze północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przedstawiał członków swojej delegacji. Według Białego Domu to była zwykła uprzejmość. Według części komentatorów i wojskowych taki gest to woda na młyn reżimowej propagandy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix