Fakty o Świecie

 • Foto: Reuters | Video: Jakub Loska / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Kolumbia: pacjentce odmówiono zabiegu eutanazji na dwa dni przed terminem
 • Madagaskar: kilkuletnia susza powodem niedożywienia setek tysięcy ludzi

W Europie Zachodniej gwałtownie wzrosły rachunki za gaz i prąd

Rosnące ceny gazu powodują, że w Europie Zachodniej rosną rachunki także za prąd. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, głównie zwiększonym popytem na gaz ziemny w Azji. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Jakub Loska / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Czwarta fala pandemii COVID-19. Coraz gorsza sytuacja w Rumuni i Rosji

  Czwarta fala pandemii COVID-19. Coraz gorsza sytuacja w Rumuni i Rosji

  W krajach Europy Środkowej i Wschodniej sytuacja epidemiczna zaczyna wymykać się spod kontroli. Na Łotwie od czwartku obowiązuje twardy lockdown, w Rumunii, gdzie zaszczepiony jest tylko co trzeci obywatel, mówi się już o pandemii koronasceptyków. Z kolei w Rosji minionej doby odnotowano najwięcej zgonów z powodu COVID-19 od początku pandemii. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Zaczynamy wierzyć, że dziewczynka została uprowadzona z namiotu"

  "Zaczynamy wierzyć, że dziewczynka została uprowadzona z namiotu"

  4-letnia Cleo, która w miniony weekend zaginęła w Australii, mogła zostać uprowadzona - twierdzi policja zajmująca się sprawą. Dziewczynka przebywała z rodziną na kempingu. Gdy w sobotę rano jej matka się obudziła, namiot był otwarty, a dziewczynki w nim nie było. Władze wyznaczyły milion australijskich dolarów nagrody za informacje, które pomogą odnaleźć dziewczynkę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nie widać końca erupcji wulkanu Cumbre Vieja. Nowe strumienie lawy zagrażają kolejnym miejscowościom

  Nie widać końca erupcji wulkanu Cumbre Vieja. Nowe strumienie lawy zagrażają kolejnym miejscowościom

  Nowe strumienie lawy wypływające z wulkanu Cumbre Vieja zagrażają kolejnym miejscowościom. W ciągu ostatniego miesiąca w wyniku erupcji wulkanu zniszczonych zostało ponad dwa tysiące budynków. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, ile jeszcze potrwa erupcja. Tylko w ciągu minionej doby na La Palmie zarejestrowano około 50 trzęsień ziemi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zemmour rzuci wyzwanie Macronowi? "Ma świeże spojrzenie na wiele spraw"

  Zemmour rzuci wyzwanie Macronowi? "Ma świeże spojrzenie na wiele spraw"

  Nad Sekwaną nazywają go "francuskim Trumpem" i choć jeszcze nie ogłosił startu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, to wielu już widzi w nim następcę Emmanuela Macrona. Eric Zemmour jest doświadczonym dziennikarzem, znanym z niechęci do imigrantów. W wielu kwestiach jego poglądy są bardziej skrajne niż te, które prezentuje Marine Le Pen. Czy Zemmour będzie czarnym koniem w majowym wyścigu do Pałacu Elizejskiego? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zielona przepustka, lockdown, stan wyjątkowy. Jak europejskie kraje chronią się przed czwartą falą?

  Zielona przepustka, lockdown, stan wyjątkowy. Jak europejskie kraje chronią się przed czwartą falą?

  Przechodząca przez Europę czwarta fala jest łagodniejsza niż poprzednie, ale wiele państw pozostaje przezornych. We Włoszech od zeszłego piątku obowiązuje jedna z najbardziej surowych regulacji na świecie - wszyscy pracownicy są zobowiązani posiadać tak zwany zielony paszport. We Francji podobny certyfikat obowiązuje już od lipca. Bez niego nie można wejść do restauracji, baru czy do kina. Z kolei władze Łotwy zdecydowały się od czwartku wprowadzić lockdown. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W Izraelu spada liczba nowych zakażeń kronawirusem i hospitalizacji

  W Izraelu spada liczba nowych zakażeń kronawirusem i hospitalizacji

  W Izraelu czwarta fala pandemii w odwrocie. Spada liczba zakażeń, hospitalizacji i zgonów. To zasługa między innymi trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19, którą Izrael wprowadził jako pierwsze państwo na świecie. Do szpitali trafiają głównie młodzi i niezaszczepieni ludzie. Eksperci ostrzegają jednak, że na ogłaszanie zwycięstwa jeszcze za wcześnie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Porwanie misjonarzy na Haiti. Gang żąda 17 milionów dolarów okupu

  Porwanie misjonarzy na Haiti. Gang żąda 17 milionów dolarów okupu

  Grupa amerykańskich i kanadyjskich misjonarzy oraz ich rodzin zostały uprowadzone na Haiti. Gang zażądał miliona dolarów okupu za każdą z porwanych osób. Informację przekazał haitański minister sprawiedliwości. Do zdarzenia doszło w sobotę na przedmieściach stolicy kraju - Port-au-Prince. Wśród uprowadzonych są dzieci. Negocjacje z udziałem miejscowych władz oraz FBI rozpoczęły się tuż po porwaniu, ale mogą potrwać wiele tygodni. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W wieku 84 lat zmarł były amerykański sekretarz stanu Colin Powell

  W wieku 84 lat zmarł były amerykański sekretarz stanu Colin Powell

  Zmarł generał Colin Powell - sekretarz stanu w administracji prezydenta George'a W. Busha. Był pierwszym czarnoskórym Amerykaninem w historii Stanów Zjednoczonych, który zajmował to stanowisko. Wcześniej w administracji prezydenta Ronalda Reagana był doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego, później przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów w czasie pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Zmarł na skutek powikłań związanych z COVID-19. Był wprawdzie zaszczepiony, ale walczył też z rakiem. Miał 84 lata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Rosji rośnie. Nie wszyscy chcą się szczepić

  Liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Rosji rośnie. Nie wszyscy chcą się szczepić

  Rosja ma poważne problemy z epidemią COVID-19. Władze na Kremlu wykluczają jednak wprowadzenie ogólnokrajowego lockdownu. Zachęcają do szczepień, które jednak nie idą najlepiej. To przecież właśnie w Rosji zarejestrowano pierwszą szczepionkę przeciwko COVID-19. Do dziś jednak Sputnik V nie uzyskał aprobaty Światowej Organizacji Zdrowia. Część Rosjan w ogóle nie chce się szczepić. Inni chcą, ale nie Sputnikiem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • To on ma pokonać Orbana. Kim jest Peter Marki-Zay?

  To on ma pokonać Orbana. Kim jest Peter Marki-Zay?

  Węgierskie partie opozycyjne w obliczu kwietniowych wyborów parlamentarnych podjęły decyzję, która ma pozbawić władzy rządzącego od 11 lat krajem Viktora Orbana. Sześć partii uznało, że w pojedynkę nie mają na to szans. Zorganizowały więc prawybory i wybrały lidera, który stanie do pojedynku z urzędującym premierem. Kim jest Peter Marki-Zay i jaki ma pomysł na rządzenie Węgrami? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W Hiszpanii powstały tzw. różowe pokoje. To inicjatywa na rzecz zdrowia psychicznego

  W Hiszpanii powstały tzw. różowe pokoje. To inicjatywa na rzecz zdrowia psychicznego

  Hiszpania rusza na pomoc ludziom, którzy zwłaszcza po pandemii przestają sobie radzić ze sobą. Lockdowny pogłębiły depresje, niepokojąco rośnie liczba samobójstw, a zdanie "bo przecież wszyscy pomyślą, że jestem wariatem" powstrzymuje przed pójściem do specjalisty. Dlatego powstały między innymi specjalne punkty, w których można uzyskać pomoc. To tzw. różowe pokoje, działające pod szyldem La Lloreria. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix