Fakty o Świecie

 • Foto: Reuters TV | Video: Justyna Zuber / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Jeremy Sochan zagra w NBA
 • Muzułmanie też walczą z rosyjskim najeźdźcą. "Nie będę uciekać po raz kolejny"

USA. Niektóre stany już zaostrzają przepisy aborcyjne

Prawo jeszcze się nie zmieniło, ale Amerykanki już teraz odczuwają jego skutki. Stany Zjednoczone czekają na decyzję Sądu Najwyższego w sprawie aborcji, ale niektóre stany już teraz ograniczają do aborcji dostęp. Przeciwnicy aborcji mówią o zmianie, na którą czekali od dziesięcioleci. Zwolennicy mówią o brutalnym ciosie w prawa kobiet. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Justyna Zuber / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • W Rosji rozpoczął się proces Brittney Griner. Biały Dom traktuje ją jak więźnia politycznego

  W Rosji rozpoczął się proces Brittney Griner. Biały Dom traktuje ją jak więźnia politycznego

  Dwukrotna złota medalistka olimpijska w koszykówce przed rosyjskim sądem. Brittney Griner aresztowano na lotnisku w Moskwie na tydzień przed inwazją Rosji na Ukrainę, rzekomo w jej bagażu znaleziono wkłady z olejem konopnym. Została oskarżona o przemyt narkotyków. Grozi jej 10 lat więzienia. Dziennikarze "The New York Times" twierdzą, że ceną za jej wolność jest wypuszczenie z więzienia słynnego rosyjskiego przestępcy zwanego handlarzem śmiercią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Strajki na europejskich lotniskach utrudniają podróżowanie

  Strajki na europejskich lotniskach utrudniają podróżowanie

  Wakacje, które zaczynają się od koczowania na lotnisku, to nie koszmar - to rzeczywistość w Europie. Z paryskiego lotniska Roissy jeden na pięć samolotów zostanie w sobotę odwołany. Personel pokładowy i pracownicy lotnisk strajkują, bo pandemia minęła, a im pozostały dodatkowe obowiązki i niższe pensje. Jak twierdzą, co dzień obsługują tysiące pasażerów, tymczasem sami na wakacje nie mogą sobie pozwolić. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Xi Jinping odwiedził Hongkong. Mówił o potrzebie szanowania chińskiego przywództwa

  Xi Jinping odwiedził Hongkong. Mówił o potrzebie szanowania chińskiego przywództwa

  Mija 25 lat od przekazania Chinom kontroli nad Hongkongiem. Z tej okazji miasto odwiedził Xi Jinping. W swoim przemówieniu prezydent Chin mówił, że Hongkong powinien uszanować chińskie przywództwo. Zgodnie z doktryną "jeden kraj, dwa systemy" w 1997 roku Chiny zgodziły się, by przez 50 lat Hongkong zachował autonomię, ale Pekin od lat zwiększa kontrolę nad miastem. Wielka Brytania oskarża Chiny o niewywiązywanie się z podjętych zobowiązań. Wszelkie przejawy działalności prodemokratycznej są tłumione. Podczas wizyty prezydenta w mieście zwiększono środki bezpieczeństwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

  USA: R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

  R. Kelly został skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne. Muzyk wykorzystywał nieletnie dziewczyny, handlował kobietami i prowadził zorganizowaną działalność przestępczą. Sędzia z Nowego Jorku, która nałożyła na niego taką karę, powiedziała, że Kelly wykazywał "czystą brutalność" wobec swoich ofiar. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Szkocja planuje drugie referendum w sprawie niepodległości

  Szkocja planuje drugie referendum w sprawie niepodległości

  Szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon zapowiedziała, że referendum w sprawie niepodległości Szkocji odbędzie się w przyszłym roku. Szkoci odrzucili niepodległość w referendum w 2014 roku. Dlatego teraz na kolejne głosowanie nie chce zgodzić się Londyn. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Szwecja i Finlandia wstąpią do NATO. Jest zgoda Turcji

  Szwecja i Finlandia wstąpią do NATO. Jest zgoda Turcji

  Władimir Putin chciał zagrozić NATO i odeprzeć Sojurz od swoich granic. Efekt jest taki, że wojsk NATO będzie miał najwięcej w swojej imperialnej karierze. Jest zielone światło od Turcji i zgoda na rozszerzenie paktu o dwa kolejne państwa - Finlandię i Szwecję. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zamachy z 2015 roku. Francja czeka na wyrok w sprawie

  Zamachy z 2015 roku. Francja czeka na wyrok w sprawie

  Wyroków od kilku lat więzienia do dożywocia domaga się francuska prokuratura dla 20 osób zamieszanych w organizację krwawych zamachów w Paryżu w listopadzie 2015 roku. W atakach zginęło 130 osób, a 350 zostało rannych. Na ławie oskarżonych zasiadł między innymi Salah Abdeslam - jedyny terrorysta, który przeżył zamach. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Teksas wstrząśnięty po informacji o śmierci migrantów w naczepie ciężarówki

  Teksas wstrząśnięty po informacji o śmierci migrantów w naczepie ciężarówki

  W naczepie ciężarówki w 40-stopniowym upale skonało 51 osób, w tym kilkoro dzieci. Potwierdzono już tożsamość części z nich - byli to nielegalni imigranci z Meksyku, Hondurasu i Gwatemali. Społeczność imigrantów z Ameryki Południowej mieszkająca w Teksasie jest wstrząśnięta rozmiarem tragedii. Śledztwo niemal natychmiast przejęły władze federalne. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix