Fakty o Świecie

Trump wrócił do kraju. "Nie ma już zagrożenia nuklearnego"

"Nie ma już zagrożenia nuklearnego ze strony Korei Północnej. Śpijcie spokojnie!" - ogłosił na Twitterze prezydent Donald Trump tuż po powrocie ze spotkania z Kim Dzong Unem, i w wywiadzie telewizyjnym dodał, że północnokoreański przywódca może wkrótce zawitać w Białym Domu. Amerykańscy komentatorzy i eksperci już tak zachwyceni nie są i pytają wprost: co takiego zyskaliśmy w zamian za ciepłe słowa pod adresem dyktatora i zapowiedź rezygnacji z ćwiczeń z Koreą Południową? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Monika Krajewska / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Sudan: 15-latka czeka na karę śmierci, bo zabiła swojego gwałciciela

  Sudan: 15-latka czeka na karę śmierci, bo zabiła swojego gwałciciela

  Wydano ją za mąż, gdy miała 15 lat. Nie chciała - marzyła o tym, by zostać nauczycielką. Ale rodzina postanowiła inaczej i Nourę zmuszono do ślubu z mężczyzną starszym od niej o 20 lat. Natychmiast spełniły się jej najgorsze obawy. Została przez niego zgwałcona. Gdy spróbował skrzywdzić ją ponownie, swojego oprawcę zabiła. Uciekła do rodziny, ale tam nie uzyskała wsparcia. Została wydana policji, a potem skazana na śmierć. Ta historia z Sudanu poruszyła świat. Teraz amerykańscy dziennikarze dotarli do słów Noury na temat tego, co ją spotkało. Zdjęcia w materiale to inscenizacja. Ona sama nie może opowiedzieć swojej historii - ciągle jest w więzieniu i czeka na cud. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nowe życie Fukushimy. Ma stać się atrakcją turystyczną

  Nowe życie Fukushimy. Ma stać się atrakcją turystyczną

  Tsunami w 2011 roku w Japonii to był straszny kataklizm. Symbolem tej tragedii jest Fukushima. Elektrownia jądrowa, uszkodzona w wyniku wielkiej fali. Teraz ta sama elektrownia ma stać się symbolem odrodzenia regionu poprzez turystykę. Łatwo jednak nie będzie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Pierwszy tydzień mundialu za nami. Organizacyjnie i sportowo Rosjanie zaskakują

  Pierwszy tydzień mundialu za nami. Organizacyjnie i sportowo Rosjanie zaskakują

  Dla Rosjan to już jest turniej wybitny i ponad oczekiwania. Nie tylko te sportowe, bo przecież reprezentacja w doskonałym stylu awansowała do 1/8 mistrzostw, ale też te wizerunkowe. Kibice są zachwyceni atmosferą i luzem. Zachodnia prasa, w tym choćby "The Guardian", ocenia zaś, że kto spodziewał się państwa policyjnego, ten musiał być pozytywnie zaskoczony. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Krowa przekroczyła granicę. Miała zostać uśpiona, ale czeka ją nowe życie z GPS-em

  Krowa przekroczyła granicę. Miała zostać uśpiona, ale czeka ją nowe życie z GPS-em

  Penka to (być może) najsłynniejsza krowa świata. Niedawno bowiem opuściła stado i po prostu oddaliła się. Dodajmy, że stado znajdowało się w Bułgarii, a Penka oddaliła się za granicę - do Serbii. Została zwrócona właścicielowi. Ponieważ jednak ta wyprawa złamała ścisłe przepisy weterynaryjne Unii Europejskiej, krowa miała być uśpiona. Teraz są dobre wieści, bo nie tylko nie będzie uśpiona, ale dostanie nawet specjalne urządzenie GPS, dzięki któremu już więcej się nie zgubi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Budżet strefy euro? "Teoretycznie to może być początek budowania takiej Unii wewnątrz Unii"

  Budżet strefy euro? "Teoretycznie to może być początek budowania takiej Unii wewnątrz Unii"

  - Tak to nie będzie, bo żeby się zgodzić na budżet UE, musi być jednomyślność - ocenił Piotr Kuczyński, doradca finansowy z firmy Xelion, który był gościem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS, komentując pomysł stworzenia budżetu strefy euro, który forsuje Emmanuel Macron. - Teoretycznie to może być początek budowania takiej Unii wewnątrz Unii - stwierdził drugi gość programu, ekonomista prof. Witold Orłowski.

  czytaj więcej »
 • "Wiem, że tragedia bardzo dobrze się sprzedaje w turystyce"

  "Wiem, że tragedia bardzo dobrze się sprzedaje w turystyce"

  - Nie pojechałbym do Fukushimy, bo kłóci się to trochę z moim etycznym podróżowaniem. Zawsze biorę pod uwagę to, co ma służyć takiemu podróżowaniu - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Michał Cessanis, dziennikarz "National Geographic", komentując fakt, że elektrownia atomowa w Fukushimie została atrakcją turystyczną. Tłumaczył, że odwiedzanie miejsc, gdzie cierpieli ludzie, kłóci się z jego etyką. - Wiem, że tragedia bardzo dobrze się sprzedaje w turystyce - dodał.

  czytaj więcej »
 • Wielka Brytania: lekarka doprowadziła do śmierci ponad 800 pacjentów

  Wielka Brytania: lekarka doprowadziła do śmierci ponad 800 pacjentów

  Szokująca sprawa z Wielkiej Brytanii. Ponad 800 osób straciło życie w jednym tylko szpitalu po tym, jak podano im wysokie dawki opiatów. U większości z nich właśnie to było przyczyną śmierci. Leki przepisywała jedna lekarka. Sprawa sięga 1988 roku. Dopiero teraz opublikowano raport, na który rodziny zmarłych czekały 30 lat. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Jak rozwiązać kryzys imigracyjny? Są nowe propozycje, będzie szczyt

  Jak rozwiązać kryzys imigracyjny? Są nowe propozycje, będzie szczyt

  Pojawiają się kolejne pomysły, jak postępować z imigrantami z Afryki i Bliskiego Wschodu. Jest choćby propozycja, by jeszcze w Afryce selekcjonować tych, którzy spełniają warunki, by dostać status uchodźcy. Ale jak namówić do tego państwa afrykańskie? Albo propozycja, by imigrantów traktować tak, jakby przybyli do Unii Europejskiej, a nie do Grecji czy Włoch - co oznaczałoby, że ich podjęcie jest obowiązkiem całej Unii. W niedzielę w Brukseli, z inicjatywy Angeli Merkel, ma odbyć się mini-szczyt z udziałem państw, które są szczególnie dotknięte kryzysem imigracyjnym. Polski w tym gronie na razie nie ma. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: kontrowersje wokół rozdzielania rodzin imigrantów coraz silniejsze

  USA: kontrowersje wokół rozdzielania rodzin imigrantów coraz silniejsze

  Problemy z nielegalną imigracją i podziały na tym tle są też w Stanach Zjednoczonych. Wracamy do tematu działań amerykańskich służb, które na granicy z Meksykiem rozdzielają rodziny. Rodzice, którzy chcą dostać się do Stanów nielegalnie, trafiają do aresztu. Ich dzieci - do specjalnych obozów. Dla jednych to krzywdzenie dzieci, dla innych egzekwowanie prawa imigracyjnego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Debiut niemal idealny. Księżna Meghan na wyścigach Royal Ascot

  Debiut niemal idealny. Księżna Meghan na wyścigach Royal Ascot

  Księżna Meghan zadebiutowała jako członkini rodziny królewskiej na wyścigach Royal Ascot. Był to debiut prawie bez kontrowersji. Otóż księżna... Nie przypięła do sukienki plakietki z nazwiskiem. A to złamanie tradycji, w przypadku księżnej Sussex - już kolejnej. No i teraz obserwatorzy królewskiego dworu zastanawiają się, czy księżna w końcu dopasuje się do wymogów nowego życia lub czy wymogi będą dla niech trochę naginane. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix