Fakty o Świecie

 • Video: Piotr Kraśko / TVN24 BiS
 • Roszady stanowisk w Europie. Czy Tuska czeka reelekcja?
 • Gdzie zamieszka prezydent Trump? „Secret Service ma niebywały problem”

Andrew Nagorski: Mitt Romney jako sekretarz stanu to lepsze rozwiązanie dla Polski

– Myślę, że teraz zaczyna robić się poważniej; zaczynają mianować ludzi do nowej administracji – powiedział na antenie TVN24 BiS Andrew Nagorski, legendarny korespondent zagraniczny i szef biura Newsweeka w Warszawie, Moskwie, Berlinie, Rzymie i Hong Kongu. Zaznaczył, że uwagę jego przykuwa to, kogo Trump wybierze na stanowisko sekretarza stanu. Komentując wpływ polityki nowego prezydenta elekta USA dziennikarz stwierdził, że szansę na to stanowisko ma Mitt Romney. – Mieli spotkanie, w tej chwili i poważnie się rozważa (kandydaturę Romney’a – przyp. red.) – zauważył Nagorski dodając, że z punktu widzenia Polski i krajów bałtyckich taki krok byłby sygnałem o braku drastycznej zmiany. Gość „Faktów z Zagranicy” z Piotrem Kraśko rozmawiał też m.in. o zapowiadanym przez Donalda Trumpa zbliżeniu z Rosją i o możliwych konsekwencjach takiego kroku. – Polityka z Rosją nigdy nie była osobista (…) mam nadzieję, że ekipa Trumpa nie będzie zbyt naiwna – dodał.

Autor: Piotr Kraśko / Źródło: TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Zmiany klimatyczne w centrum niemieckiej kampanii wyborczej do Bundestagu

  Zmiany klimatyczne w centrum niemieckiej kampanii wyborczej do Bundestagu

  Zmiany klimatyczne są jednym z głównych tematów niemieckiej kampanii przed niedzielnymi wyborami do Bundestagu. Wszystkie liczące się w tym wyścigu partie mówią o konieczności podjęcia zdecydowanych działań, by powstrzymać katastrofę klimatyczną. Tragiczne powodzie, które latem wystąpiły w Niemczech, są najlepszym dowodem na to, że trzeba działać szybko. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Mieszkańcy San Marino w drodze referendum mają zdecydować o legalizacji aborcji

  Mieszkańcy San Marino w drodze referendum mają zdecydować o legalizacji aborcji

  W niedzielę w San Marino odbędzie się referendum w sprawie legalizacji aborcji, która obecnie jest tam prawnie zakazana. Kobiecie, która zdecyduje się przerwać ciążę, grożą trzy lata więzienia. Dla lekarzy przeprowadzających zabieg kara jest dwukrotnie wyższa. Tak surowe prawo obowiązuje w San Marino nieprzerwanie od 1865 roku i jest jednym z najostrzejszych w Europie. Referendum dotyczy legalizacji aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży, a także po tym terminie, jeśli ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Strzelanina na rosyjskim uniwersytecie. 18-letni student zabił 6 osób

  Strzelanina na rosyjskim uniwersytecie. 18-letni student zabił 6 osób

  Na rosyjskim uniwersytecie w mieście Perm w poniedziałek doszło do strzelaniny. Nie żyje 6 osób, a co najmniej 20 jest rannych. Rosyjskie media podają, że sprawcą jest 18-letni student tej uczelni. Miał zostać ranny podczas próby zatrzymania, gdy strzelił do policjanta, a ten odpowiedział ogniem. Napastnik trafił do szpitala. Wcześniej 18-latek na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował o planowanym ataku. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ostatnia debata kandydatów na kanclerza Niemiec przed wyborami

  Ostatnia debata kandydatów na kanclerza Niemiec przed wyborami

  W niedzielę 26 września Niemcy wybiorą nowy parlament, nowy rząd i nowego kanclerza. Angela Merkel po 16 latach rządzenia rezygnuje i odchodzi na polityczną emeryturę. Jej potencjalni następcy stanęli w niedzielę do telewizyjnej debaty. Kto wypadł najlepiej i kto ma największe szanse na objęcie urzędu kanclerza? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Rosjanie ruszyli do wyborów parlamentarnych

  Rosjanie ruszyli do wyborów parlamentarnych

  Rosjanie ruszyli do głosowania w wyborach parlamentarnych. Faworytem do wygranej jest rządząca partia Jedna Rosja, będąca politycznym zapleczem Władimira Putina. W poprzednich wyborach w 2016 roku zdobyła 339 mandatów w 450-osobowej Dumie. Ale teraz może być znacznie słabiej, bo Rosjanie mają poczucie, że biednieją, a walka z pandemią idzie władzom słabo. Władza chwyta się więc wielu sposobów, by utrzymać siłę - włącznie z uwięzieniem opozycji i blokadą niewygodnych treści w internecie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Afganki pracujące wcześniej w wymiarze sprawiedliwości boją się represji

  Afganki pracujące wcześniej w wymiarze sprawiedliwości boją się represji

  Trwa dramat kobiet w Afganistanie po przejęciu władzy przez talibów. Represje spotykają te, które pracowały na przykład w wymiarze sprawiedliwości. W afgańskich sądach przed obaleniem poprzedniego rządu niemała liczba kobiet była sędziami i wydawała wyroki - czy to w obronie praw kobiet, czy też na schwytanych talibskich terrorystach. Teraz boją się odwetu.

  czytaj więcej »
 • Larry Nassar i sprawa molestowania w USA. Gimnastyczki oskarżają FBI

  Larry Nassar i sprawa molestowania w USA. Gimnastyczki oskarżają FBI

  Rywalizowały na najwyższym poziomie, zdobywały złote medale, a jednocześnie przeżywały horror. Teraz okazuje się, że ich cierpieniu można było zapobiec, albo chociaż je skrócić. Amerykańskie gimnastyczki, molestowane przez byłego lekarza Larry'ego Nassara, oskarżają FBI o to, że nie podjęło właściwych działań, by powstrzymać oprawcę. Lokalne biuro FBI z Indianapolis zamknęło śledztwo mimo tego, że jego agenci usłyszeli wiarygodne i wstrząsające zeznania. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix