Fakty o Świecie

Święto motoryzacji we Frankfurcie. "Przyszłość jest elektryczna"

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie w tym roku są pod pewnym względem przełomowe. Chodzi o ochronę klimatu. Wielcy producenci nie tylko zaprezentowali nowe samochody elektryczne, ale i zapewnili, że kolejne są w drodze. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW O ŚWIECIE" W TVN24GO

Autor: Milena Bobrowska / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Napastnik wszedł do dwóch barów i otworzył ognień. "To wszystko wyglądało jak film, jak zły żart"

  Napastnik wszedł do dwóch barów i otworzył ognień. "To wszystko wyglądało jak film, jak zły żart"

  W środę późnym wieczorem uzbrojony mężczyzna w niemieckim mieście Hanau zabił dziewięć osób. Napastnik zaatakował dwa osobne lokale, gdzie klienci palili fajki wodne. Zdaniem śledczych zamachowiec mógł działać z pobudek ksenofobicznych. Podejrzewany mężczyzna został znaleziony martwy. Zostawił po sobie liczący 24 strony list i co najmniej dwa nagrania video. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zmarło dwoje pasażerów wycieczkowca Diamond Princess

  Zmarło dwoje pasażerów wycieczkowca Diamond Princess

  Chiny ogłaszają gwałtowny spadek, jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jednak zmarło dwóch pasażerów wycieczkowca Diamond Princess. To kobieta i mężczyzna w wieku około 80 lat. Po długiej kwarantannie pokład statku mogli opuścić zdrowi pasażerowie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • 7-letnia Fatima została uprowadzona spod szkoły. Jej ciało znaleziono na śmietniku

  7-letnia Fatima została uprowadzona spod szkoły. Jej ciało znaleziono na śmietniku

  Dziesięć zabitych kobiet lub dziewcząt dziennie. To wstrząsające dane, które opisują to, co dzieje się w Meksyku. Najnowszy, tragiczny przykład to zabójstwo siedmioletniej Fatimy. Władze zapewniają, że zrobią wszystko aby wyjaśnić okoliczności tej zbrodni. Obywatele jednak mają dość i żądają sprawiedliwości oraz bezpieczeństwa. Szczególnie mocno krytykowany jest prezydent kraju, którego reakcje nazywane są powolnymi, pozbawionymi wrażliwości i taktu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Syryjski ojciec zamienia dźwięki eksplodujących bomb w grę. Chce złagodzić traumę córki

  Syryjski ojciec zamienia dźwięki eksplodujących bomb w grę. Chce złagodzić traumę córki

  Ochrona swojego dziecka podczas wojny to jedno z największych wyzwań, które może wyobrazić sobie rodzic. Chodzi nie tylko o jego życie i zdrowie, ale o nastrój. Bo jak sprawić, żeby pociecha, podczas regularnego konfliktu, zaznała choć trochę normalności i radości? Jednak młody ojciec Abdallah al-Muhammad, mieszkaniec Syrii, gdzie ostatnio ciągle dochodzi do bombardowań, postanowił zamienić doświadczenia swojej córki i pomóc jej poradzić sobie z traumą. Mężczyzna nauczył swoją trzyletnią córeczkę, by wtedy, gdy spadają bomby po prostu się śmiała. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wielka Brytania walczy ze skutkami sztormu Dennis. Trwa szacowanie strat

  Wielka Brytania walczy ze skutkami sztormu Dennis. Trwa szacowanie strat

  W Wielkiej Brytanii wciąż obowiązuje aż 95 ostrzeżeń powodziowych, w tym sześć najwyższego stopnia, oznaczających bezpośrednie zagrożenie dla życia. Najtrudniejsza sytuacja jest we wschodnio-południowej Walii i zachodniej Anglii. Mieszkańcy domów wzdłuż dwóch dużych rzek - Wye i Severn zostali już ewakuowani. Premier Boris Johnson nadal nie pojawił się na zalanych terenach i nie zwołał rządowego sztabu kryzysowego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Skrajnie prawicowy ekstremizm znów stał się zagrożeniem". Reakcje po strzelaninie

  "Skrajnie prawicowy ekstremizm znów stał się zagrożeniem". Reakcje po strzelaninie

  Strzelanina w Hanau to kolejny, w ostatnim czasie zamach, w Niemczech motywowany prawdopodobnie skrajnie prawicowym ekstremizmem. Zaledwie tydzień temu niemiecka policja aresztowała siatkę 12 osób szykujących ataki na polityków i muzułmanów. Z kolei w październiku ubiegłego roku zamachowiec w Halle we wschodnich Niemczech otworzył ogień przed synagogą i zabił dwie osoby. W czerwcu w kałuży krwi znaleziono zaangażowanego w sprawy uchodźców polityka CDU Waltera Lubcke. To tylko przykłady z kilku ostatnich miesięcy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Skrzydła rosną, chudnie centrum. Historycy porównują sytuację z Republiką Weimarską"

  "Skrzydła rosną, chudnie centrum. Historycy porównują sytuację z Republiką Weimarską"

  - Jeśli to nie zostanie skontrowane czy powstrzymane, to może to przynajmniej stopniowo prowadzić do tego, że poczucie zagrożenia wśród społeczeństwa niemieckiego poszerzy się w znacznie większym stopniu, niż to się dzieje za sprawą tych dramatycznych wydarzeń z ostatnich miesięcy - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech i Francji, komentując problem skrajnie prawicowego terroryzmu w Niemczech. - Skrzydła rosną, chudnie centrum. Historycy porównują sytuację z Republiką Weimarską - skomentował Adam Krzemiński, dziennikarz "Polityki", kolejny z gości programu.

  czytaj więcej »
 • Unia tworzy nową wieloletnią perspektywę finansową. Najbliższy szczyt ma wypracować kompromis

  Unia tworzy nową wieloletnią perspektywę finansową. Najbliższy szczyt ma wypracować kompromis

  Rządy państw członkowskich Unii Europejskiej zaczynają negocjacje w sprawie siedmioletniej perspektywy finansowej. UE musi ją przyjąć do końca roku i wymaga to jednomyślności wszystkich państw członkowskich. Gorącym tematem będzie pomysł powiązania wypłat z przestrzeganiem praworządności. Pomysł ma wiele niewiadomych. Jak bowiem zdefiniować i ewaluować "praworządność"? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ostatni zdrowi pasażerowie opuścili pokład wycieczkowca Diamond Princess

  Ostatni zdrowi pasażerowie opuścili pokład wycieczkowca Diamond Princess

  Zakończyła się kwarantanna na wycieczkowcu Diamond Princess, który zacumował w Jokohamie. Pokład opuściło ostatnich kilkuset zdrowych pasażerów, w tym dwoje Polaków. Trzeci Polak, członek załogi, czeka na decyzję. Na pokładzie statku pozostaje cały czas 621 zakażonych koronawirusem z Wuhanu pasażerów i członków załogi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Tajny rejestr, tysiące ofiar i setki pozwów. "Kryjąc się za uśmiechem, wypatrywali swoich ofiar"

  Tajny rejestr, tysiące ofiar i setki pozwów. "Kryjąc się za uśmiechem, wypatrywali swoich ofiar"

  Boy Scouts of America to ogólnokrajowa organizacja amerykańskich skautów, która działa od 110 lat. Teraz składa wniosek o bankructwo. Jej reputacja legła w gruzach po tym, jak na jaw wyszły liczne przypadki pedofilii, a do amerykańskich sądów zaczęły trafiać setki cywilnych pozwów o odszkodowanie. Jeśli bankructwo stanie się faktem, to uzyskanie rekompensat przez poszkodowanych będzie dużo bardziej skomplikowane.

  czytaj więcej »
 • Buduje podjazdy dla niepełnosprawnych z klocków. "Wspaniała rzecz, która wszystkich uszczęśliwia"

  Buduje podjazdy dla niepełnosprawnych z klocków. "Wspaniała rzecz, która wszystkich uszczęśliwia"

  Brak podjazdu dla wózków to coś więcej niż niedogodność. To bariera, która uniemożliwia funkcjonowanie. Co z tym zrobić? Można liczyć na to, że ustawodawcy i architekci zaczną poważniej traktować takie problemy, albo można wziąć sprawy w swoje ręce. Niemka Rita Ebel wykorzystała klocki LEGO, by budować podjazdy dla wózków inwalidzkich w Hanau. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Plaga szarańczy w Afryce. Rząd Ugandy do walki z owadami wysłał wojsko

  Plaga szarańczy w Afryce. Rząd Ugandy do walki z owadami wysłał wojsko

  Mieszkańcy wschodniej Afryki robią, co mogą, by pokonać szarańczę. Owady zdziesiątkowały już uprawy między innymi w Etiopii, Somalii, Kenii, Tanzanii i Ugandzie. Ten ostatni kraj do walki z szarańczą wysłała wojsko. Dwa tysiące żołnierzy "uzbrojonych" w spryskiwacze z pestycydami próbuje poradzić sobie z inwazją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Grała na skrzypcach w trakcie operacji mózgu

  Grała na skrzypcach w trakcie operacji mózgu

  Lekarze ze Szpitala King’s College w Londynie poprosili pacjentkę, by zagrała na skrzypcach w trakcie wycinania jej nowotworu z mózgu. Mózg nie ma receptorów bólu, więc pacjentka nie musiała być całkowicie znieczulona. 53-letnia skrzypaczka Dagmar Turner zagrała w czasie operacji, by lekarze omyłkowo nie wycięli jej zdrowych części mózgu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Negocjacje budżetowe w UE. "Polski premier musi szukać sprzymierzeńców"

  Negocjacje budżetowe w UE. "Polski premier musi szukać sprzymierzeńców"

  Rozziew między tym, co Polska chce osiągnąć na szczycie a tym, co jest możliwe, jest ogromy - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS profesor Witold Orłowski, główny ekonomista PWC, komentując zbliżający się szczyt unijny, na którym negocjowana będzie wieloletnia perspektywa budżetowa. Marek Ostrowski z tygodnika "Polityka" zwrócił z kolei uwagę, że przy takich negocjacjach kluczowe są relacje z innymi państwami Unii Europejskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix