Fakty o Świecie

Protest przeciwko hejtowi w sieci. Kim Kardashian zawiesiła konta

Kim Kardashian tymczasowo zawiesiła swoje konta na Instagramie i na Facebooku. Podobnie jak wiele innych znanych osób, zrobiła to w proteście przeciwko nienawiści w internecie. Akcja #StopHateForProfit ma skłonić serwisy społecznościowe do intensywniejszego zwalczania hejtu.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Plastik wyławiany z morza może być wykorzystany ponownie. Udowadniają to Malezyjczycy

  Plastik wyławiany z morza może być wykorzystany ponownie. Udowadniają to Malezyjczycy

  Dziesiątki firm w Malezji produkują towary z zużytego plastiku. To na przykład krzesła, zabawki, dekoracje czy części do samochodów. Część plastiku pochodzi z recyklingu, a część - wyławiana jest z morza. A jest co wyławiać, bo na całym świecie co roku do mórz i oceanów trafia kilka milionów ton jednorazówek, opakowań, butelek i foliówek. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Liczba migrantów klimatycznych "może sięgnąć dwóch miliardów osób"

  Liczba migrantów klimatycznych "może sięgnąć dwóch miliardów osób"

  WWF opublikował raport, który mówi o kolejnym, wielkim wymieraniu gatunków, za co w dużym stopniu odpowiedzialne są zmiany klimatyczne i człowiek. Gośćmi "Faktów o Świecie" TVN24 BiS byli: Kamil Wyszkowski z Global Compact Network Poland, Katarzyna Karpa-Świderek z WWF, Marcin Popkiewicz, fizyk z portalu naukaoklimacie.pl i Mariusz Masłosz z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

  czytaj więcej »
 • Najnowsze ustalenia działaczy fundacji Nawalnego w sprawie otrucia opozycjonisty

  Najnowsze ustalenia działaczy fundacji Nawalnego w sprawie otrucia opozycjonisty

  Aleksiej Nawalny został otruty w hotelowym pokoju w Tomsku - to najnowsze ustalenia działaczy fundacji rosyjskiego opozycjonisty. Pierwsze przypuszczenia współpracowników Nawalnego sugerowały, że truciznę miano podać opozycjoniście na lotnisku w Tomsku, gdzie zaraz przed wylotem pił herbatę. W czwartek Niemcy zwróciły się o pomoc do Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej w zbadaniu sprawy otrucia Nawalnego. Parlament Europejski i szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zdecydowanie potępiła próbę zamachu na Nawalnego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Sytuacja na Białorusi jest niebezpieczna dla Kremla"

  "Sytuacja na Białorusi jest niebezpieczna dla Kremla"

  17 września to rocznica sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku, ale także rocznica wycofania ostatnich żołnierzy radzieckich z terytorium Polski w 1993 roku. Goście Jacka Stawiskiego w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS rozmawiali o polskiej polityce wschodniej, sytuacji politycznej w Rosji, a także o ostatnich wydarzeniach na Białorusi. W dyskusji udział wzięli była ambasador RP w Moskwie i dyrektor think tanku "Strategie 2050" Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, Witold Jurasz - dziennikarz portalu onet.pl i były charge d'affaires RP na Białorusi, dziennikarz tygodnika "Newsweek" i telewizji Biełsat Michał Kacewicz oraz profesor Andrzej Chwalba.

  czytaj więcej »
 • "Unia Europejska stoi przed dużymi wyzwaniami"

  "Unia Europejska stoi przed dużymi wyzwaniami"

  Ursula von der Leyen przemówienie od stanie Unii Europejskiej zaczęła od nawiązania do pandemii, wskazując, że w Europie panuje wciąż duża niepewność, ale zapewniła, że Unia Europejska jako wspólnota jest w stanie poradzić sobie z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. - Unia Europejska stoi przed dużymi wyzwaniami i wymaga przemyślanej odwiedzi na te wyzwania. Ale nie do końca zgadzam się z twierdzeniem, że na te wszystkie wyzwania najlepszym lekarstwem jest zacieśnianie Unii i większa centralizacja - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Justyna Schulz, dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu. - Przedstawianie kryzysu jako szansy, jako czegoś, co trzeba dobrze wykorzystać, to jest stała śpiewka każdego dobrego ministra. Minister musi być optymistą - powiedział drugi gość programu Marek Ostrowski z tygodnika "Polityka". - Boję się jednak, że ten kryzys, który przedstawiany jest jako szansa, nie zostanie wykorzystany - dodał. - Unia potrzebuje wspólnej odpowiedzi, bo na te wyzwania nie są w stanie opowiedzieć państwa członkowskie, co bardzo wyraźnie pokazał kryzys pandemiczny, obawiam się jednak, że taka wspólna odpowiedź nie będzie możliwa i partykularne interesy państw członkowskich będą wychodziły - ocenił z kolei dr Marcin Kędzierski z Klubu Jagiellońskiego.

  czytaj więcej »
 • "Jest więcej pieniędzy i więcej śmiałości do odważnych ruchów"

  "Jest więcej pieniędzy i więcej śmiałości do odważnych ruchów"

  W środę w Parlamencie Europejskim Ursula von der Leyen wygłosiła orędzie o stanie Unii Europejskiej. W trwającym ponad godzinę przemówieniu wspominała o planach i priorytetach Komisji Europejskiej na najbliższy rok. Większość przemówienia dotyczyła kwestii gospodarczych. - To wystąpienie było bardzo konkretne - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Jednocześnie zwrócił uwagę, że Unia Europejska dysponuje teraz dwoma budżetami. - Mamy dwa budżety po to, żeby odbudować to, co w nieuchronnym kryzysie gospodarczym będzie stracone oraz by nie rezygnować z pewnych elementów modernizacyjnych - dodał gość programu.

  czytaj więcej »
 • Krótsza lista krajów z zakazem lotów do Polski

  Krótsza lista krajów z zakazem lotów do Polski

  Od środy 16 września obowiązuje nowa lista krajów, objętych zakazem lotów do Polski. Na poprzedniej liście były 44 państwa, a na nowej liście jest ich 30. Doszła Francja, natomiast usunięto z listy między innymi Meksyk, RPA i Indie. Wciąż na liście są między innymi USA i Hiszpania. Przepisy przewidują wyjątki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Siedźcie w domu, nie myślcie, że to żarty"

  "Siedźcie w domu, nie myślcie, że to żarty"

  Huragan Sally uderzył w Stany Zjednoczone. Na jego drodze są północna Floryda, Alabama i Georgia. Huragan wiał z prędkością 165 km/h i miał kategorię drugą w momencie uderzenia w wybrzeże, ale od tego czasu słabnie. Największym zmartwieniem Amerykanów są ulewy i powodzie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wysokie temperatury w Europie. "Jest bardzo gorąco"

  Wysokie temperatury w Europie. "Jest bardzo gorąco"

  Termometry w Wielkiej Brytanii miejscami wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza. To bardzo wysoka temperatura jak na środek września i jak na Wielką Brytanię. Wysokie temperatury odnotowywane są w całej Europie. Za falę upałów odpowiedzialne jest gorące powietrze napływające z południa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francuski nurek zszedł na głębokość 112 metrów bez butli tlenowej. To nowy rekord świata

  Francuski nurek zszedł na głębokość 112 metrów bez butli tlenowej. To nowy rekord świata

  Francuski nurek Arnauld Jerald zszedł na rekordową głębokość 112 metrów. Nie miał butli z tlenem, wyposażony był jedynie w płetwy. Tuż przed próbą pobicia rekordu dowiedział się, że będzie musiał zanurkować głębiej, niż się spodziewał. - Doszły mnie słuchy, że rosyjski nurek zszedł aż 111 metrów pod wodę. To był dla mnie szok - powiedział przed próbą bicia rekordu.

  czytaj więcej »
 • "Iran może wykorzystać to, że państwa arabskie zdradziły Islam i nawiązały sojusz"

  "Iran może wykorzystać to, że państwa arabskie zdradziły Islam i nawiązały sojusz"

  W Białym Domu doszło do podpisania dokumentów o nawiązaniu stosunków miedzy Izraelem, a Zjednoczonymi Emiratami, ale też miedzy Izraelem, a Bahrajnem. Dwa państwa arabskie to jeszcze nie reprezentacja całego regionu, ale już teraz mówi się o przełomie i nowej koalicji przeciw Iranowi. - To jest przede wszystkim realizacja interesu tych czterech państw, które spotkały się w Waszyngtonie - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Natomiast Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej zwróciła uwagę, że "na poziomie polityki wewnętrznej Iran może wykorzystać to, że państwa arabskie zdradziły Islam i nawiązały sojusz". - Wielu perspektyw na samym podpisaniu porozumień budować nie można. Wszystko zależy od tego jaki z nich zrobią użytek notariusze - zauważył publicysta Konstanty Gebert.

  czytaj więcej »
 • W Oregonie szaleją gigantyczne pożary. Dym dociera aż do Nowego Jorku

  W Oregonie szaleją gigantyczne pożary. Dym dociera aż do Nowego Jorku

  Nie tylko w Kalifornii i stanie Waszyngton szaleją liczne pożary. W gigantycznych pożarach w samym Oregonie zginęło co najmniej 10 osób. Nieznany jest los ponad 20 osób. Ekipy poszukiwawczo-ratownicze z psami przeczesują zgliszcza w poszukiwaniu ocalałych. Żywioł zmusił do ucieczki dziesiątki tysięcy mieszkańców Oregonu. Wielu z nich w ułamku sekundy musiało podjąć decyzję o ewakuacji. Teraz przebywają w schronach, śpią w samochodach i namiotach. Dym z pożarów bardzo zanieczyszcza powietrze w całym stanie i dociera nawet do Nowego Jorku. Od sierpnia w Kalifornii, Oregonie i Waszyngtonie spłonęło łącznie około 1,8 miliona hektarów. Zginęło łącznie co najmniej 35 osób. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix