Fakty o Świecie

 • Foto: TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Bolesny atak na Arabię Saudyjską. "Iran włożył kij w mrowisko"
 • "Propagandowo bardzo dobrze wygląda konfrontacja Arabii Saudyjskiej i Iranu"

"Nie można wykluczyć, że ostatecznie dojdzie do wojny bezpośredniej"

- Myślę że obydwie strony zrobią wszystko, żeby do otwartej, jawnej, regularnej i pełnoskalowej wojny nie doszło - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS generał Stanisław Koziej były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Skomentował w ten sposób możliwość wybuchu konfliktu pomiędzy Arabią Saudyjska a Iranem. Nie wykluczył jednak, że do regularnej wojny ostatecznie może dojść.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW O ŚWIECIE" W TVN24GO

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Kolejne śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych w Ukrainie

  Kolejne śledztwa w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych w Ukrainie

  Ukraińska prokuratura prowadzi już 14 tysięcy śledztw w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych. Spraw zaczęło przybywać, gdy śledczy dostali się na tereny, z których wyparto Rosjan. Prokuratorzy starają się docierać także w miejsca, gdzie jeszcze trwają walki. Chcą jak najszybciej zabezpieczyć tam dowody rosyjskiego bestialstwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Moskwicz zamiast Renault. Rosja zapowiedziała wskrzeszenie marki i produkcję nowych modeli

  Moskwicz zamiast Renault. Rosja zapowiedziała wskrzeszenie marki i produkcję nowych modeli

  Moskwicz to samochód, który przez lata był marzeniem obywateli Związku Radzieckiego. Teraz stał się marzeniem rosyjskich decydentów. Chcą oni odrodzenia marki po tym, jak ostatnio Renault wycofał się z działalności w Rosji. Szczegóły dotyczące ożywienia Moskwicza nie zostały ujawnione, ale wielu fanów marki sceptycznie podchodzi do pomysłu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Brytyjczycy przez wzrost cen rezygnują z "fish and chips"

  Brytyjczycy przez wzrost cen rezygnują z "fish and chips"

  Brytyjska kulinarna tradycja w opałach. Mowa o daniu "fish and chips", czyli rybie z frytkami, która przez dziesięciolecia była jednym z najpopularniejszych lunchów. Posiłek przez podwyżkę cen stał się tak drogi, że coraz mniej ludzi jest w stanie go kupić. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Tragedia w Teksasie. 18-latek zabił 21 osób

  Tragedia w Teksasie. 18-latek zabił 21 osób

  Kiedy, na miłość boską, przeciwstawimy się lobby broni palnej - pyta prezydent Joe Biden po kolejnej masakrze, w której zginęły dzieci. 21 osób zastrzelił 18-latek w szkole podstawowej w amerykańskim stanie Teksas. Najpierw postrzelił swoją babcię, a potem poszedł do kompleksu szkół, w którym kiedyś się uczył. Karabiny szturmowe kupił sobie na 18. urodziny. Policja przerwała atak zabijając sprawcę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Poradniki, kursy strzelania, kuloodporne plecaki. Tak Amerykanie przygotowują się na masowe strzelaniny

  Poradniki, kursy strzelania, kuloodporne plecaki. Tak Amerykanie przygotowują się na masowe strzelaniny

  Tylko w ciągu ostatnich 10 dni doszło do trzech strzelanin w USA. W Ameryce tak jest od lat - zbrodnie się napędzają, pojawiają się naśladowcy. To rodzaj epidemii, która jest już częścią rzeczywistości społecznej. Do tego stopnia, że w odpowiedzi na kolejne tragedie amerykańskie władze publikują porady, jak przetrwać - instruktażowe filmiki, co zrobić, gdy do biura, sklepu, szkoły wejdzie napastnik z bronią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Władze Siewierodoniecka: Rosjanie celowo ostrzeliwują schrony, w których są cywile

  Władze Siewierodoniecka: Rosjanie celowo ostrzeliwują schrony, w których są cywile

  Ekipa telewizji Sky News odwiedziła Siewierodonieck w obwodzie ługańskim - miasto, które znajduje się pod ciągłym ostrzałem. Zdaniem władz obwodowych Rosjanie dobrze wiedzą, w których miejscach są schrony i z premedytacją ostrzeliwują cywilów. Przed wojną w Siewierodoniecku mieszkało około stu tysięcy ludzi. Wielu z nich wyjechało, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę. Na miejscu zostały głównie osoby starsze. Część z nich twierdzi, że przyzwyczaiła się do ciągłych bombardowań i choć jest im trudno, nie zamierzają nigdzie wyjeżdżać.

  czytaj więcej »
 • Komisja Europejska chce skuteczniej karać rosyjskich oligarchów

  Komisja Europejska chce skuteczniej karać rosyjskich oligarchów

  Komisja Europejska proponuje zmianę przepisów tak, by konfiskować majątki rosyjskich oligarchów, którzy próbują obejść sankcje. Na przykład wywieźć jacht z Lazurowego Wybrzeża lub Costa del Sol. Takie działanie byłoby przestępstwem, co dawałoby władzom prawo do konfiskaty na przykład owego jachtu. Pieniądze z takiego zajętego majątku mógłby pomóc Ukrainie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Świat stoi u progu kryzysu żywnościowego spowodowanego wojną w Ukrainie

  Świat stoi u progu kryzysu żywnościowego spowodowanego wojną w Ukrainie

  Ukraina zaopatruje w zboże kilkadziesiąt krajów świata. Tylko w ubiegłym roku zabezpieczyła żywieniowe potrzeby ponad 400 milionów ludzi. Teraz pola są niszczone przez rosyjską machinę wojenną, a silosy z zapasami i porty transportujące zboże celowo bombardowane. Zdaniem ukraińskiego ministra rolnictwa sutki tego kryzysu świat poważnie odczuje już w lipcu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wielu Rosjan wakacje spędzi w kraju. To efekt sankcji

  Wielu Rosjan wakacje spędzi w kraju. To efekt sankcji

  W Rosji wakacje w kraju będą w tym roku popularne, bo lista dostępnych zagranicznych kierunków jest bardzo okrojona. Ponadto w Rosji nie działają ani europejskie systemy płatnicze, ani międzynarodowe platformy wynajmu krótkoterminowego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix