Fakty o Świecie

Gen. Koziej: paniczne obawy przed Donaldem Trumpem okazały się niesłuszne

- Prawdą okazało się, że USA to lotniskowiec, który trudno zawrócić z kursu - stwierdził w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef BBN gen. Stanisław Koziej, komentując politykę Donalda Trumpa wobec Rosji. W ocenie Kozieja "reset z Rosją nie udał się, zanim wystartował". - Te paniczne obawy (że Trump dokona koncesji wobec Putina - przyp. red.) okazały się niesłuszne - dodał. Mniej optymistyczny był drugi gość programu, były ambasador Polski przy NATO Jerzy Maria Nowak. - Generalny kierunek polityki Trumpa jest chaotyczny. Stwarza niejasność w stosunkach z Rosją - ocenił. Zdaniem Nowaka ostre stanowisko USA wobec Rosji w sprawie Krymu - Biały Dom jest zdania, że Rosja powinna Ukrainie zwrócić władzę na półwyspie - to "rzecz łatwa do odwrócenia".

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Koronawirus pojawił się tuż przed wielką migracją ludności. "Działamy wspólnie, by zapobiec epidemii"

  Koronawirus pojawił się tuż przed wielką migracją ludności. "Działamy wspólnie, by zapobiec epidemii"

  W Chinach pojawił się nowy, tajemniczy wirus, który wywołuje chorobę płuc. Władze chińskie informują o kilkuset chorych i trzech ofiarach śmiertelnych. Brytyjscy naukowcy twierdzą z kolei, że dane są niedoszacowane, bo chorych może być już blisko 2000 osób. Problem w tym, że zbliża się Chiński Nowy Rok, który jest największą doroczną migracją ludności na świecie. Na lotniskach, między innymi w Japonii, Tajlandii, Singapurze i Korei Południowej, podróżni z Chin już przechodzą badania. Chińczycy uspokajają, że kontrolują sytuację.

  czytaj więcej »
 • Nie "odejście od demokracji" a "polexit"? Światowe media komentują sytuację w Polsce

  Nie "odejście od demokracji" a "polexit"? Światowe media komentują sytuację w Polsce

  To już nie jest odejście od demokracji, to jest polexit - czytamy na portalu politico. Kongres powinien uzależnić amerykańską współpracę wojskową od wypełnienia przez Polskę norm demokratycznych - komentuje "The Washington Post". W "The New York Times" można przeczytać reportaż na temat niewygodnego dla Prawa i Sprawiedliwości sędziego Igora Tulei, w którym sędzia mówi o tym, jakie spotykają go groźby. Czego w ostatnim czasie światowi czytelnicy dowiadują się ze swoich mediów o Polsce? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wstrząsające odkrycie w Panamie. Siedmioro osób zamordowanych przez fanatyków

  Wstrząsające odkrycie w Panamie. Siedmioro osób zamordowanych przez fanatyków

  W masowym grobie w Panamie znaleziono ciała siedmiu osób, w tym pięciorga dzieci. Okazuje się, że na miejscu działała agresywna sekta, która ma odpowiadać nie tylko zabójstwa, ale i więzienie lokalnych rodzin. Policja zatrzymała dziesięć osób, odnalazła też maczety i noże. Sektą kierowali religijny fanatycy, którzy twierdzą, że słyszeli wiadomość od Boga. Ich ofiary miały stracić życie na skutek egzorcyzmów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Normy smogu przekroczone nawet o 1000 procent. Polska jednym z najbardziej zatrutych krajów Europy

  Normy smogu przekroczone nawet o 1000 procent. Polska jednym z najbardziej zatrutych krajów Europy

  Fatalna jakość powietrza. Gdzieniegdzie oddychanie było bardzo trudne. W innych miejscach ocierało się o masochizm, bo normy były przekroczone o 1000 procent. Niestety, w Polsce albo wymiana pieców idzie niesprawnie, albo wręcz troska o powietrze nazywana jest "lewackim straszeniem" i "fanaberią". Marnym pocieszeniem jest to, że inni też ze smogiem mają kłopot. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Żyjemy w świecie, w którym walczymy o uwagę"

  "Żyjemy w świecie, w którym walczymy o uwagę"

  - Ważne jest uczenie dzieci, jak bronić się przed presją internetu - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS psycholog Joanna Heidtman, mówiąc o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą internet. - Żyjemy w świecie, w którym walczymy o uwagę - stwierdził drugi gość programu i ekspert ds. nowych technologii Piotr Gnyp. - Internet to jest takie pierwsze takie wielkie badanie ludzkiej psychiki - dodał.

  czytaj więcej »
 • "Musimy chronić praworządność". Europosłowie chcą działań w sprawie Polski i Węgier

  "Musimy chronić praworządność". Europosłowie chcą działań w sprawie Polski i Węgier

  Eurodeputowani apelują w rezolucji do Komisji Europejskiej i Rady Unii Europejskiej o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować w Polsce i na Węgrzech ryzyko naruszania wartości, które są podstawą funkcjonowania wspólnoty. Politycy PiS przekonują, że ten dokument nie ma żadnej mocy wiążącej. Eurodeputowani z innych państw ostrzegają, że sprawa jest poważna, a ignorowanie orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE będzie oznaczało faktyczny polexit. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Pół miliona Polaków złożyło wniosek o status osoby osiedlonej na Wyspach

  Pół miliona Polaków złożyło wniosek o status osoby osiedlonej na Wyspach

  Brytyjski minister bezpieczeństwa Brandon Lewis poinformował w czwartek, że zgodnie z najnowszymi statystykami Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii złożyli ponad 500 tysięcy wniosków o przyznanie statusu osoby osiedlonej. Łącznie do tej pory złożono niemal 3 miliony takich wniosków, z czego rozpatrzono, i to pozytywnie, prawie dwa i pół miliona. Jak nasi rodacy na Wyspach przygotowują się na nieuchronny już brexit? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24.

  czytaj więcej »
 • "On wie, kto ma ukryty majątek". Kim jest nowy premier Rosji?

  "On wie, kto ma ukryty majątek". Kim jest nowy premier Rosji?

  Michaił Miszustin był wieloletnim szefem Federalnej Służby Podatkowej, a od środy jest premierem Rosji. To on zastąpił Dmitrija Miedwiediewa. Do tej pory nie był uważany za człowieka o wielkich ambicjach politycznych. Komentatorzy są zgodni: Michaił Miszustin to bardziej urzędnik niż rasowy polityk. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W końcu spadł deszcz. Australijczycy mają nadzieje na opanowanie pożarów

  W końcu spadł deszcz. Australijczycy mają nadzieje na opanowanie pożarów

  W południowo-wschodniej Australii spadły długo oczekiwane potężne opady deszczu. To daje nadzieję na to, że wkrótce zakończą się ogromne pożary buszu, które trawią Australię od zeszłego roku. Od września w wyniku pożarów buszu zginęło 29 osób, a kilkanaście osób uznano za zaginione. Spłonęło ponad 2,5 tysiąca domów. Zginęło około miliard zwierząt. Według najnowszych prognoz deszcz będzie padał przez kilka najbliższych dni. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Książę Harry pojawił się publicznie. Na pytania dziennikarzy o przyszłość nie odpowiadał

  Książę Harry pojawił się publicznie. Na pytania dziennikarzy o przyszłość nie odpowiadał

  W Pałacu Buckingham książę Harry poprowadził losowanie drużyn do odbywającego się w 2021 roku Pucharu Świata w Rugby. To było jedno z ostatnich takich publicznych wystąpień księcia. On i jego żona, księżna Meghan, chcą zrezygnować z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej. Na początek czeka ich jednak okres przejściowy, w którym stopniowo będą ograniczać swoje książęce obowiązki i dzielić życie między Wielką Brytanię a Kanadę. Jedno jest pewne: żadne z nich nie zrezygnuje z działalności charytatywnej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix