Fakty o Świecie

 • Foto: Fakty o Świecie TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Zbyt mało ludzi wierzy w skuteczność szczepień. Konsekwencje mogą być fatalne
 • "Przestańcie się bawić swoimi telefonami komórkowymi, bo od tego zależy wasze życie"

"Iran jest zainteresowany zaostrzaniem tej sytuacji"

- Niezależnie od tego, czy ten dron przekroczył granice Iranu, czy też został zestrzelony na terenie poza Iranem, to jednak za mały powód, aby przywódcy państw z takiego powodu wywoływali wojny - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS generał profesor Bogusław Pacek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Iran jest zainteresowany zaostrzaniem tej sytuacji - dodał generał Stanisław Kozieł, były szef BBN. Jego zdaniem - bardzo marne są nadzieje, że nie dojdzie tam do konfliktu zbrojnego.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW O ŚWIECIE" NA TVN24GO

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
faceroll
faceroll

Nie zgadzam się. To izrael jest głównym prowodyrem tego konfliktu i jestem niemal pewny, że w przypadku wybuchu konfliktu izrael ukradnie kolejne terytoria.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Francuski parlament przyjął ustawę o zmianach klimatycznych. "To punkt zwrotny"

    Francuski parlament przyjął ustawę o zmianach klimatycznych. "To punkt zwrotny"

    Unia Europejska chce, by znaczna część środków z funduszu odbudowy została przeznaczona na cele klimatyczne i zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych w Europie. Niezależnie od tych planów niektóre kraje Unii już podejmują własne działania na rzecz poprawy klimatu. We Francji parlament przyjął właśnie ustawę środowiskową. W Niemczech przyspieszenie konkretnych działań w sprawie ochrony środowiska wymusił tamtejszy Trybunał Konstytucyjny. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Wielka Brytania planuje szczepienia trzecią dawką

    Wielka Brytania planuje szczepienia trzecią dawką

    Trzecia dawka szczepionek przeciwko COVID-19 już jesienią - na taki plan stopniowo szykują się Brytyjczycy. Na razie ma to dotyczyć wyłącznie osób po 50. roku życia. Jednocześnie w Wielkiej Brytanii powstają nowe laboratoria, w których mają być prowadzone niezwykle intensywne badania nad skutecznością szczepionek przeciwko nowym wariantom koronawirusa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Capri przygotowuje się na przyjęcie pierwszych turystów

    Capri przygotowuje się na przyjęcie pierwszych turystów

    Przez pandemię włoska wyspa Capri opustoszała z turystów. Jednak dzięki temu jej mieszkańcy w końcu sami mogli skorzystali z uroków tego miejsca. Mogli podziwiać ogrody, skały i piękne krajobrazy, na co - jak sami mówią - nigdy wcześniej nie mieli czasu. W związku ze spadkiem zakażeń i wzrostem szczepień w większości włoskich regionów poluzowano obostrzenia, dlatego mieszkańcy Capri przygotowują się do sezonu letniego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Zakaz noszenia hidżabów przez nastolatki? Pomysł senatorów budzi duże kontrowersje

    Zakaz noszenia hidżabów przez nastolatki? Pomysł senatorów budzi duże kontrowersje

    Francuscy senatorowie chcą, by dziewczynki poniżej 18. roku życia nie mogły nosić hidżabów w miejscach publicznych. Już teraz islamskie nakrycia głowy zakazane są w szkołach. Zdaniem muzułmanek propozycja senatorów jest naruszeniem wolności wyznania. Z kolei konserwatywni politycy twierdzą, że ich celem jest ochrona młodzieży przed radykalnym islamem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Kolejne kraje europejskie znoszą obostrzenia, Niemcy zwlekają

    Kolejne kraje europejskie znoszą obostrzenia, Niemcy zwlekają

    Francja znosi ograniczenia w przemieszczaniu się po kraju, Grecja otwiera restauracyjne ogródki. Mieszkańcy Wiednia znów mogą zrobić zakupy lub pójść do fryzjera. W Niemczech o znoszeniu obostrzeń na razie nie ma mowy, ale tamtejszy minister zdrowia zapowiada, że osoby zaszczepione nie będą musiały przechodzić kwarantanny po przyjeździe do kraju. Komisja Europejska rozważa regulacje dotyczące osób przybywających do UE. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Brytyjczycy czekają na nowe zasady dla przyjezdnych i wyjeżdżających z kraju

    Brytyjczycy czekają na nowe zasady dla przyjezdnych i wyjeżdżających z kraju

    Ponad 50 milionów osób w Wielkiej Brytanii jest już zaszczepionych na COVID-19 co najmniej jedną dawką szczepionki. Dwiema dawkami jest zaszczepionych ponad 15 milionów osób. Najwięcej emocji na Wyspach budzi teraz debata na temat wakacji. Rząd Wielkiej Brytanii planuje stworzyć listy krajów w zależności od tego, jakie stanowią ryzyko epidemiczne. Na "zielonej" liście może się znaleźć zaledwie garstka państw. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Nowy wizerunek Billie Eilish. "Jeśli czujesz, że dobrze wyglądasz, to wyglądasz dobrze"

    Nowy wizerunek Billie Eilish. "Jeśli czujesz, że dobrze wyglądasz, to wyglądasz dobrze"

    Billie Eilish postanowiła, że zrywa z wizerunkiem nastoletniej buntowniczki. Na okładce najnowszego wydania magazynu "Vogue" prezentuje się w blond włosach i kreacji podkreślającej kobiece kształty. Zerwanie z dawnym wizerunkiem i workowatymi ubraniami ma odzwierciedlać kolejny etap w jej życiu. W udzielonym wywiadzie poruszyła także temat napastowania seksualnego kobiet. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Setki tysięcy nowych zachorowań dziennie. Szczyt fali w Indiach jeszcze nie nadszedł

    Setki tysięcy nowych zachorowań dziennie. Szczyt fali w Indiach jeszcze nie nadszedł

    Indie pogrążone są w głębokim kryzysie. Szpitale i kostnice są przepełnione. Brakuje tlenu, leków i personelu. Każdego dnia tysiące Hindusów w mediach społecznościowych błagają o pomoc dla swoich bliskich. Każdego dnia w Indiach potwierdza się prawie 400 tysięcy nowych zachorowań. Ponad 40 krajów, w tym USA, Wielka Brytania, Niemcy i Rumunia, zobowiązało się do wysłania niezbędnej pomocy medycznej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Nowy Jork planuje znieść wszystkie obostrzenia. "Nasz cel to 1 lipca"

    Nowy Jork planuje znieść wszystkie obostrzenia. "Nasz cel to 1 lipca"

    Władze Nowego Jorku wyznaczyły termin pełnego otwarcia miasta. Lockdown bez wyjątków ma skończyć się od lipca. Latem Nowojorczycy mają już żyć całkowicie normalnie. Luzowanie obostrzeń w Stanach Zjednoczonych postępuje od kilku tygodni. W stanie Nowy Jork nie ma już godziny policyjnej, uczniowie częściowo wrócili do szkół, można pójść do galerii, zjeść w lokalu, poćwiczyć na siłowni i obejrzeć spektakl, przy czym wszędzie obowiązują zasady bezpieczeństwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • "Oczywiście, mam co do tego mieszane uczucia". Amerykańscy weterani o wycofaniu się z Afganistanu

    "Oczywiście, mam co do tego mieszane uczucia". Amerykańscy weterani o wycofaniu się z Afganistanu

    To najdłuższa wojna, jaką kiedykolwiek prowadziły Stany Zjednoczone. Po 20 latach rozpoczęło się wycofywanie amerykańskich żołnierzy z Afganistanu. Zgodnie z decyzją prezydenta Bidena, konsultowaną z sojusznikami, ostatni wojskowi mają stamtąd wyjechać do września. Obecnie w Afganistanie jest około 7 tysięcy żołnierzy koalicji, w tym kilkuset Polaków. Niemieccy żołnierze wyjadą nieco później. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Holandia znosi godzinę policyjną, Turcja wprowadza pełny lockdown

    Holandia znosi godzinę policyjną, Turcja wprowadza pełny lockdown

    Kolejne kraje w Europie luzują obostrzenia. Holandia zniosła godzinę policyjną i otworzyła restauracyjne ogródki. W Portugalii w piątek zakończy się trwający od kilku miesięcy stan wyjątkowy. Natomiast w Turcji sytuacja wciąż jest niezwykle trudna. Codziennie notuje się tam kilkadziesiąt tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem, dlatego rząd zdecydował się wprowadzić lockdown. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Wychudzony Nawalny przed sądem. Świat obiegły zdjęcia opozycjonisty

    Wychudzony Nawalny przed sądem. Świat obiegły zdjęcia opozycjonisty

    Wyglądam jak szkielet - mówi o sobie rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny. Do kolonii karnej trafił pod koniec lutego, od 31 marca prowadził głodówkę. Przerwał ją dopiero 23 kwietnia, gdy władze zezwoliły na to, by zbadali go jego lekarze. Współpracownicy Nawalnego mówią, że jego stan jest zły. O wypuszczenie go z aresztu apelują do Putina między innymi prezydenci Francji i USA. W czwartek Nawalny wziął udział poprzez łącze wideo w posiedzeniu sądu, który rozpatruje apelację od wyroku w sprawie domniemanego zniesławienia weterana wojennego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Britney Spears ma zabrać głos przed sądem

    Britney Spears ma zabrać głos przed sądem

    Britney Spears od 2008 roku jest ubezwłasnowolniona, a opiekę prawną sprawuje nad nią ojciec. W ostatnim czasie 39-letnia piosenkarka próbuje walczyć o swoją wolność. Jej sprawa trafiła do sądu. Rozprawa Spears ma odbyć się w Los Angeles 23 czerwca. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   tvnpix