Fakty o Świecie

 • Foto: Reuters TV | Video: Justyna Zuber / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • W islandzkim parlamencie nie będzie przewagi kobiet. Ponownie przeliczono glosy
 • "To było porwanie na zlecenie rządu". Uwolniony kubański artysta opowiedział o swoim zatrzymaniu

Można go spotkać w tramwaju, metrze lub na promie. Podróżujący pies skradł serca mieszkańców Stambułu

Tak jak inni pasażerowie musi czasem zmieniać środki transportu. Tak jak inni lubi w komunikacji miejskiej usiąść i popatrzeć przez okno. Od pozostałych różni go jednak to, że jest psem. Mieszkańcy Stambułu są zachwyceni i zafascynowani czworonogiem o imieniu Boji, który codziennie pokonuje dziesiątki kilometrów tramwajem, promem lub metrem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Justyna Zuber / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Parlament Europejski uznał gaz i atom za "zieloną energię"

  Parlament Europejski uznał gaz i atom za "zieloną energię"

  Parlament Europejski uznał energię atomową i gaz ziemny za "zieloną energię" na czas odchodzenia od węgla. Decyzja budzi kontrowersje, ale jest wymuszona przez kryzys energetyczny. Unia Europejska do połowy lipca ma przedstawić plan na wypadek, gdyby Rosja całkowicie odcięła dopływ gazu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Krwawy Dzień Niepodległości w USA. Strzelaniny w Chicago i Filadelfii

  Krwawy Dzień Niepodległości w USA. Strzelaniny w Chicago i Filadelfii

  W Stanach Zjednoczonych doszło do kolejnych strzelanin. Napastnik na przedmieściach Chicago otworzył ogień w czasie parady z okazji Dnia Niepodległości. Obywatelskie święto zamieniło się w masakrę. Zginęło sześć osób, a ponad 30 zostało rannych. Kilka godzin później strzały padły także w Filadelfii. Postrzelonych zostało dwóch policjantów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Powódź w Sydney. Dziesiątki tysięcy mieszkańców poszkodowanych

  Powódź w Sydney. Dziesiątki tysięcy mieszkańców poszkodowanych

  Rwąca woda przerwała w wielu miejscach w Sydney wały przeciwpowodziowe. Kataklizm dotknął około 50 tysięcy mieszkańców miasta. Tylko minionej doby służby uratowały około 100 osób, które woda uwięziła w zalanych samochodach czy domach. Władze stanowe i federalne uruchomiły pomoc dla poszkodowanych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Pani Klaudia przeżyła strzelaninę w Kopenhadze. "On musiał po prostu strzelać na oślep"

  Pani Klaudia przeżyła strzelaninę w Kopenhadze. "On musiał po prostu strzelać na oślep"

  Pani Klaudia była w centrum handlowym w Kopenhadze, gdy w niedzielę szaleniec zaczął strzelać do ludzi. Zabił trzy osoby, wiele ranił. Polka ukryła się wraz z innymi osobami w sklepowym magazynie. - On musiał po prostu strzelać na oślep. Zresztą, na nagraniu w internecie też widać, że on biega po prostu i krzyczy, że to wszystko nie jest prawdziwe - opowiedziała pani Klaudia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W Rosji rozpoczął się proces Brittney Griner. Biały Dom traktuje ją jak więźnia politycznego

  W Rosji rozpoczął się proces Brittney Griner. Biały Dom traktuje ją jak więźnia politycznego

  Dwukrotna złota medalistka olimpijska w koszykówce przed rosyjskim sądem. Brittney Griner aresztowano na lotnisku w Moskwie na tydzień przed inwazją Rosji na Ukrainę, rzekomo w jej bagażu znaleziono wkłady z olejem konopnym. Została oskarżona o przemyt narkotyków. Grozi jej 10 lat więzienia. Dziennikarze "The New York Times" twierdzą, że ceną za jej wolność jest wypuszczenie z więzienia słynnego rosyjskiego przestępcy zwanego handlarzem śmiercią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Strajki na europejskich lotniskach utrudniają podróżowanie

  Strajki na europejskich lotniskach utrudniają podróżowanie

  Wakacje, które zaczynają się od koczowania na lotnisku, to nie koszmar - to rzeczywistość w Europie. Z paryskiego lotniska Roissy jeden na pięć samolotów zostanie w sobotę odwołany. Personel pokładowy i pracownicy lotnisk strajkują, bo pandemia minęła, a im pozostały dodatkowe obowiązki i niższe pensje. Jak twierdzą, co dzień obsługują tysiące pasażerów, tymczasem sami na wakacje nie mogą sobie pozwolić. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Xi Jinping odwiedził Hongkong. Mówił o potrzebie szanowania chińskiego przywództwa

  Xi Jinping odwiedził Hongkong. Mówił o potrzebie szanowania chińskiego przywództwa

  Mija 25 lat od przekazania Chinom kontroli nad Hongkongiem. Z tej okazji miasto odwiedził Xi Jinping. W swoim przemówieniu prezydent Chin mówił, że Hongkong powinien uszanować chińskie przywództwo. Zgodnie z doktryną "jeden kraj, dwa systemy" w 1997 roku Chiny zgodziły się, by przez 50 lat Hongkong zachował autonomię, ale Pekin od lat zwiększa kontrolę nad miastem. Wielka Brytania oskarża Chiny o niewywiązywanie się z podjętych zobowiązań. Wszelkie przejawy działalności prodemokratycznej są tłumione. Podczas wizyty prezydenta w mieście zwiększono środki bezpieczeństwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix