Fakty o Świecie

 • Foto: tvn24 | Video: Michał Tracz / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Szczyt Biden-Putin. "To spotkanie będzie decydujące. Uważam, że możliwe są dwa scenariusze"
 • Fried: musimy pokazać Putinowi, że traktujemy obronę naszych granic poważnie

Drugi dzień polsko-czeskich negocjacji w sprawie Turowa bez przełomu

Piątek był drugim dniem negocjacji polsko-czeskich w sprawie kopalni Turów. Rozmowy będą kontynuowane we wtorek. Polski rząd cały czas liczy na polubowne rozwiązanie sporu. Na razie nie osiągnięto przełomu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Michał Tracz / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Po pandemicznej przerwie powróciło Forum Ekonomiczne w Davos

  Po pandemicznej przerwie powróciło Forum Ekonomiczne w Davos

  Forum Ekonomiczne w Davos wraca po dwóch latach pandemicznej przerwy, wyjątkowo nie wśród ośnieżonych alpejskich stoków, ale kwitnących górskich łąk. Od lat w tym szwajcarskim kurorcie najważniejsi i najbogatsi ludzie na świecie spotykali się, by dyskutować o globalnych problemach i wyzwaniach. W 2022 roku kryzysów do omówienia, niestety, nie brakowało. Wojna w Ukrainie czy zmiany klimatyczne to tylko niektóre z nich. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: wojsko zajmie się dystrybucją mleka w proszku

  USA: wojsko zajmie się dystrybucją mleka w proszku

  Sprawa mleka w proszku stała się w Stanach Zjednoczonych sprawą wielkiej wagi. Do tego stopnia, że dystrybucją deficytowego towaru zajmie się teraz wojsko. Mleka brakuje, bo zamknięta została jedna z głównych fabryk. Zdesperowani rodzice, których pociechy żywione są pokarmem modyfikowanym, chwytają się każdej metody, by napełnić butelki i wymagające specjalnej diety brzuszki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Afgańskie prezenterki otrzymały zakaz pokazywania swoich twarzy na wizji

  Afgańskie prezenterki otrzymały zakaz pokazywania swoich twarzy na wizji

  Afgańskie prezenterki nie mogą pokazywać swoich twarzy w telewizji - to nowe zasady ogłoszone przez talibów. Kobiety przyznają, że bardzo trudno jest im wytrzymać na antenie przez kilka godzin z zasłoniętymi twarzami, ale za złamanie nakazu mogą nawet stracić pracę. Ukarani mogą zostać też ich pracodawcy. Dziennikarki obawiają się, że wkrótce zostaną całkowicie wykluczone z zawodu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: Oklahoma dąży do niemal całkowitego zakazu aborcji

  USA: Oklahoma dąży do niemal całkowitego zakazu aborcji

  W czwartek stanowy parlament Oklahomy przyjął ustawę o niemal całkowitym zakazie aborcji. Jedynie podpis gubernatora dzieli stan od wprowadzenia najsurowszego prawa antyaborcyjnego w całych Stanach Zjednoczonych. Nowa ustawa zakazuje aborcji na każdym etapie ciąży. Zabiegi mają być nadal możliwe w nagłych przypadkach medycznych, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub kazirodztwa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Inflacja w Wielkiej Brytanii sięgnęła 9 procent

  Inflacja w Wielkiej Brytanii sięgnęła 9 procent

  Tak drogo w Zjednoczonym Królestwie nie było od 40 lat. Inflacja sięgnęła właśnie dziewięciu procent. Prawie wszyscy obywatele szukają oszczędności - a niektórzy szukają dodatkowej pracy. Niestety - sytuacja szybko się nie poprawi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • USA: kobiety i mężczyźni grający w piłkę nożną mają zarabiać tyle samo

  USA: kobiety i mężczyźni grający w piłkę nożną mają zarabiać tyle samo

  W Stanach Zjednoczonych kobiety i mężczyźni grający w piłkę nożną mają zarabiać tyle samo. Walka o finansowe równouprawnienie trwała od dziesięcioleci. Piłkarki dziękują dziś zawodniczkom, które tę batalię rozpoczęły. Udało się, bo skutecznie obaliły argumenty, że kobieca piłka nożna nikogo nie interesuje, albo, że dzieci nie noszą koszulek z ich nazwiskami. Co więcej - to właśnie Amerykanki są wielokrotnymi mistrzyniami świata w piłce nożnej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W USA brakuje mleka modyfikowanego dla niemowląt

  W USA brakuje mleka modyfikowanego dla niemowląt

  W Stanach Zjednoczonych drastycznie brakuje mleka modyfikowanego dla niemowląt. Tylko cztery firmy kontrolują prawie cały amerykański rynek. Fabryka jednej z nich z powodu skażenia produktu została tymczasowo zamknięta. Efekt? Ogromne niedobory i jeszcze większe kłopoty. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Europejska turystyka odradza się po dwóch latach pandemii

  Europejska turystyka odradza się po dwóch latach pandemii

  Europejska turystyka odradza się po dwóch latach pandemii. Na ulicach Paryża znów usłyszeć można wszystkie języki świata, a właściciele hoteli i restauracji we Włoszech, Hiszpanii czy Grecji cieszą się ze znoszenia kolejnych restrykcji i z nadzieją patrzą w przyszłość. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix