Fakty o Świecie

Siódma debata o sytuacji w Polsce. " To, co mówicie państwo, ma się nijak do rzeczywistości"

W środę po południu w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się siódma debata na temat praworządności w Polsce i pierwsza po uruchomieniu przez Komisję Europejską artykułu 7. traktatu europejskiego. - Nie mogę sobie wyobrazić Unii Europejskiej bez Polski. Potrzebna jest nam Polska w Unii i myślę, że także Polsce potrzebna jest Unia Europejska - mówił Frans Timmermans. - Nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy byciem aktywnym i pełnoprawnym członkiem Unii, a byciem suwerennym państwem - dodał. Ryszard Legutko, występując podczas debaty w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, skrytykował podejście Komisji Europejskiej wobec Polski w sprawie praworządności. Przekonywał, że polski rząd naprawia system sprawiedliwości. - To, co mówicie państwo, ma się nijak do rzeczywistości, w której Polacy żyją - mówił Legutko. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Autor: Maciej Sokołowski / Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Katastrofa pokazuje fatalny stan włoskiej infrastruktury"

  "Katastrofa pokazuje fatalny stan włoskiej infrastruktury"

  Najpierw był potężny huk, potem przerażenie, panika i chaos. Co najmniej 35 osób zginęło w katastrofie do jakiej doszło we wtorek w Genui na północy Włoch. Zawalił się wiadukt będący częścią autostrady A10. W chwili, gdy most zaczął się walić, było na nim co najmniej 20 samochodów i wszystkie runęły kilkadziesiąt kilometrów w dół. Ofiar może być niestety o wiele więcej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wjechał w pieszych w pobliżu parlamentu. "Traktujemy to jako akt terroru"

  Wjechał w pieszych w pobliżu parlamentu. "Traktujemy to jako akt terroru"

  W Londynie, w okolicy siedziby brytyjskiego parlamentu, doszło do próby zamachu. Kierowca niewielkiego samochodu osobowego wjechał w barierki bezpieczeństwa, które były ustawione przed Westminsterem. Po drodze rozjeżdżał pieszych i rowerzystów. Bardzo szybko jednak schwytała go policja. Scotland Yard poinformował, że był to akt terrorystyczny. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Erdogan zapowiada bojkot amerykańskiej elektroniki. "Teraz my będziemy eksportować"

  Erdogan zapowiada bojkot amerykańskiej elektroniki. "Teraz my będziemy eksportować"

  Stany Zjednoczone domagają się natychmiastowego uwolnienia przetrzymywanego w Turcji amerykańskiego pastora, którego aresztowanie stało przyczyną największego konfliktu w relacjach amerykańsko-tureckich od dziesięcioleci. Ale prezydent Turcji nie ma zamiaru ustępować pod presją Waszyngtonu i po apelach do obywateli o wymienianie dolarów i euro na rekordowo tanią lirę, zapowiada bojkot sprowadzanej z Ameryki elektroniki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zaginiony trzylatek zmarł w trakcie "rytuałów egzorcystycznych"

  Zaginiony trzylatek zmarł w trakcie "rytuałów egzorcystycznych"

  Wstrząsająca historia ze stanu Nowy Meksyk. Z prowizorycznego obozowiska na środku pustyni policja uwolniła kilkanaścioro skrajnie wygłodzonych i zaniedbanych dzieci. Na miejscu znaleziono też ciało trzylatka, którego od roku poszukiwała matka, a który najprawdopodobniej został uprowadzony przez ojca. Służby informują, że chłopiec zmarł podczas "rytuałów egzorcystycznych". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Turcja go oskarża, USA chcą jego uwolnienia. Sprawa pastora zakończy strategiczny sojusz?

  Turcja go oskarża, USA chcą jego uwolnienia. Sprawa pastora zakończy strategiczny sojusz?

  To gospodarcza wojna światowa - tak działania Amerykanów określił przewodniczący tureckiego parlamentu, a prezydent Erdogan sugeruje, że Waszyngton może utracić swojego strategicznego sojusznika. To największy kryzys w stosunkach Stanów Zjednoczonych i Turcji od dziesięcioleci. Jednym z jego bohaterów jest mało znany amerykański pastor, którego Turcy zamknęli w więzieniu i oskarżają o terroryzm.

  czytaj więcej »
 • Była doradczyni oskarża prezydenta USA. "Trump jest oszustem"

  Jeszcze niedawno trudno było znaleźć osobę dłużej współpracującą z prezydentem Trumpem niż Omarosa Maningault. Dziś trudno znaleźć taką, która sprawa więcej problemów. - Biały Dom zwodzi naród, a ja brałam w tym udział. Administracja cały czas to robi, ukrywając, jak bardzo prezydent podupadł intelektualnie - opowiada była urzędniczka Białego Domu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Brytyjski rząd chce walczyć z bezdomnością. Przeznaczy na to 100 milionów funtów

  Brytyjski rząd chce walczyć z bezdomnością. Przeznaczy na to 100 milionów funtów

  100 milionów funtów rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy na program walki z bezdomnością. Do 2027 roku rząd chce wyeliminować problem. Władze lokalne na Wyspach cieszą się i czekają na wsparcie, bo w ciągu ostatnich 8 lat liczba bezdomnych na ulicach Wielkiej Brytanii wzrosła ponad dwukrotnie. Program rządowy ma im dawać nie tylko wsparcie i zabrać ich z ulic, ale też wesprzeć w szukaniu pracy i utrzymaniu się "na powierzchni". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Jeśli protesty niczego nie zmienią, nasz naród będzie stracony"

  "Jeśli protesty niczego nie zmienią, nasz naród będzie stracony"

  Nawet 100 tysięcy ludzi protestowało w ten weekend na ulicach Bukaresztu i innych miast Rumunii przeciwko korupcji i forsowanym przez rząd zmianom w sądownictwie, domagając się przedterminowych wyborów. Protest, na który do kraju przyjechały tysiące mieszkających na co dzień za granicą Rumunów, szybko przerodził się w zamieszki. Rannych zostało ponad 400 osób. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francja idzie na wojnę z plastikiem. Plan jest ambitny

  Francja idzie na wojnę z plastikiem. Plan jest ambitny

  Prezydent Francji Emmanuel Macron spełnia jedną ze swoich obietnic wyborczych i zabiera się za problem wszechobecnego w życiu Francuzów plastiku. Francuskie władze chcą, by każdy produkt, który jest opakowany w plastik niepochodzący z recyklingu, był zdecydowanie droższy. Do 2025 roku 100 procent plastiku we Francji ma ulegać recyklingowi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Niemieckie media zachwycone Lewandowskim. Polak zaczął sezon od hat-tricka

  Niemieckie media zachwycone Lewandowskim. Polak zaczął sezon od hat-tricka

  To już chyba definitywny koniec sagi pod tytułem "gdzie w przyszłym sezonie zagra Robert Lewandowski". O tym, że polski piłkarz najchętniej przeniósłby się do Madrytu przez ostatnie miesiące pisały gazety w całej Europie. Po słabym występie na mundialu w Rosji niemieccy dziennikarze zauważali złośliwie, że Lewandowski powinien cieszyć się, że cały czas ma kontrakt z Bayernem. Ale w pierwszym meczu nowego sezonu Robert Lewandowski strzelił trzy bramki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Na kryzys w Turcji nakłada się "nieprzewidywalny konflikt dwóch autorytarnych osobowości"

  Na kryzys w Turcji nakłada się "nieprzewidywalny konflikt dwóch autorytarnych osobowości"

  Tu może się rodzić kolejny kryzys gospodarczy, światowy lub regionalny. Kluczem jest ratowanie tureckiej liry - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były marszałek Sejmu Ludwik Dorn, komentując możliwość wyjścia Turcji z NATO. Jego zdaniem taka sytuacja odbije się "rykoszetem" m.in. na bankach we Włoszech i w Polsce. - Wszystko nałożone jest na trochę nieprzewidywalny konflikt dwóch autorytarnych osobowości: Erdogana i Trumpa - stwierdził z kolei Paweł Zalewski, były eurodeputpowany PO. - Trwa testowanie do jakiej granicy jeden i drugi może się posunąć. Ewidentnie Erdogan przegrywa, bo ten spadek liry jest dramatem i tego kosztem, więc widać że Erdogan przekroczył pewną czerwoną linię i pytanie kiedy się cofnie - dodał Zalewski.

  czytaj więcej »
 • Ołeh Sencow wciąż prowadzi głodówkę. Z Putinem rozmawiał o nim Macron

  Ołeh Sencow wciąż prowadzi głodówkę. Z Putinem rozmawiał o nim Macron

  14 maja ukraiński reżyser Ołeh Sencow rozpoczął protest głodowy, domagając się uwolnienia kilkudziesięciu rodaków przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach. On sam został skazany na 20 lat kolonii karnej za rzekome planowanie działalności terrorystycznej na Krymie, gdzie został zatrzymany w maju 2014 roku. Głodówkę Sencow prowadzi do dziś. Bliscy reżysera alarmują, że stan jego zdrowia jest bardzo zły, a matka Sencowa zwróciła się do Władimira Putina o ułaskawienie dla syna. O ukraińskim reżyserze rozmawiał w piątek z rosyjskim prezydentem Emanuel Macron. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix