Fakty o Świecie

 • Foto: tvn24 | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Czy Nord Stream 2 zostanie ukończony? "Narasta dyskusja na ten temat"
 • "Łukaszenka już jest politycznym trupem"

"Iran może wykorzystać to, że państwa arabskie zdradziły Islam i nawiązały sojusz"

W Białym Domu doszło do podpisania dokumentów o nawiązaniu stosunków miedzy Izraelem, a Zjednoczonymi Emiratami, ale też miedzy Izraelem, a Bahrajnem. Dwa państwa arabskie to jeszcze nie reprezentacja całego regionu, ale już teraz mówi się o przełomie i nowej koalicji przeciw Iranowi. - To jest przede wszystkim realizacja interesu tych czterech państw, które spotkały się w Waszyngtonie - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Natomiast Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej zwróciła uwagę, że "na poziomie polityki wewnętrznej Iran może wykorzystać to, że państwa arabskie zdradziły Islam i nawiązały sojusz". - Wielu perspektyw na samym podpisaniu porozumień budować nie można. Wszystko zależy od tego jaki z nich zrobią użytek notariusze - zauważył publicysta Konstanty Gebert.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Izrael wraca do normalności, Australia wznawia ruch z Nową Zelandią

  Izrael wraca do normalności, Australia wznawia ruch z Nową Zelandią

  Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu i nauką zdalną - Izrael znosi kolejne obostrzenia. Obecnie odnotowuje się tam mniej niż sto nowych zakażeń koronawirusem dziennie. Jeśli sytuacja się utrzyma, to jest szansa, że w przyszłym miesiącu otwarta zostanie cała gospodarka w kraju. Pozytywne wiadomości płyną nie tylko z Izraela. Od poniedziałku możliwe są swobodne podróże między Australią i Nową Zelandią - po przylocie nie trzeba przechodzić kwarantanny. Wiele rodzin skorzystało z okazji, żeby się spotkać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Policjant w Chicago zastrzelił 13-latka. Ujawniono nagranie z kamery na mundurze

  Policjant w Chicago zastrzelił 13-latka. Ujawniono nagranie z kamery na mundurze

  Policjant w Chicago 29 marca zastrzelił 13-latka latynoskiego pochodzenia. W czwartek władze ujawniły nagranie z tej tragedii. To kolejny wstrząs dla Ameryki po niedawnym zastrzeleniu czarnoskórego mężczyzny przez policjantkę, która później twierdziła, że pomyliła pistolet z paralizatorem. Jednocześnie w Minneapolis toczy się proces byłego policjanta oskarżonego o zabójstwo George'a Floyda. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francja wspomina ofiary śmiertelne COVID-19

  Francja wspomina ofiary śmiertelne COVID-19

  Francja zajmuje ósme miejsce na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych COVID-19. W piątek liczba wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem we Francji przekroczyła 100 tysięcy. Kanclerz Angela Merkel już przyjęła pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneki przeciw COVID-19. Niemcy pracują nad prawem, które pozwoli szybciej wprowadzać obostrzenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Joe Biden zdecydował o wycofaniu wojsk z Afganistanu

  Joe Biden zdecydował o wycofaniu wojsk z Afganistanu

  Czas zakończyć najdłuższą wojnę Ameryki - mówi Joe Biden. W Afganistanie służby niemal 10 tysięcy żołnierzy z NATO - w tym kilkuset Polaków. Co dalej z misją w tym kraju i jak zaczęła się ta wojna, trwająca dwie dekady? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Współpracowniczka Aleksieja Nawalnego skazana

  Współpracowniczka Aleksieja Nawalnego skazana

  Lubow Sobol, współpracowniczka Aleksieja Nawalnego, została skazana na rok karnych robót. Moskiewski sąd wydał wyrok w sprawie wtargnięcia do mieszkania. Kobieta jest objęta również innym śledztwem, związanym z demonstracją na rzecz uwolnienia Nawalnego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francja likwiduje krótkie loty krajowe

  Francja likwiduje krótkie loty krajowe

  Francja likwiduje loty krajowe na trasach, które można pokonać pociągiem w czasie nie dłuższym niż dwie i pół godziny. To element walki o ochronę klimatu, bo każdy lot to potężna dawka CO2 do środowiska. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Trudny rok Wielkiej Brytanii. "Za chwilę pojawią się bardzo poważne problemy"

  Trudny rok Wielkiej Brytanii. "Za chwilę pojawią się bardzo poważne problemy"

  - Na początku tego tygodnia mieliśmy małe kroki do wyjścia z lockdownu - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Kasia Madera, dziennikarka BBC, komentując sytuację w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie oceniła, że pandemia była tragiczna w skutkach w tym kraju. - Jeśli uwzględnimy tempo wydatków publicznych i skalę rozszerzenia zadłużenia, to jest oczywiste, że w tej chwili nawet poza kontekstem brexitu rząd brytyjski zbliża się do momentu, w którym będzie musiał podejmować bardzo bolesne z punktu widzenia społecznego decyzje - skomentował dr Przemysław Biskup, ekspert ds. brytyjskich Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. - Podobnego zdania jest Maciej Czajkowski, korespondent i współpracownik brytyjskich mediów w Polsce, którego zdaniem sukces akcji szczepionkowej w Wielkiej Brytanii przykrył problemy gospodarcze związane z brexitem.

  czytaj więcej »
 • "Przyszedł czas na ostrożne i przemyślane otwarcie turystyki"

  "Przyszedł czas na ostrożne i przemyślane otwarcie turystyki"

  Jerozolima, Betlejem, kąpiel w Morzu Martwym czy wypoczynek w Ejlacie - to turystyczne atrakcje, które od końca maja znów będą osiągalne. Izrael chce otworzyć kraj ponownie na turystów. Są jednak warunki: od 23 maja będzie dostępny pewien limit miejsc dla tych, którzy są zaszczepieni lub mają negatywny wynik testu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Biden zaproponował Putinowi szczyt amerykańsko-rosyjski. Chce rozmawiać o Ukrainie

  Biden zaproponował Putinowi szczyt amerykańsko-rosyjski. Chce rozmawiać o Ukrainie

  Czy dojdzie do spotkania Joe Bidena i Władimira Putina? Amerykański prezydent proponuje rozmowy w cztery oczy, w trzecim kraju, choć na żaden nie wskazuje. Tematem rozmowy ma być wzrost napięcia na linii Moskwa-Kijów i trwający od siedmiu lat konflikt w Donbasie i Ługańsku. Ukraina tymczasem alarmuje, że u jej granic Rosja gromadzi dziesiątki tysięcy żołnierzy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Biden: amerykańskie wojska opuszczą Afganistan do 11 września

  Biden: amerykańskie wojska opuszczą Afganistan do 11 września

  We wtorek sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin ogłosił, że USA wyślą do Niemiec dodatkowych 500 żołnierzy. Z kolei w środę prezydent Joe Biden ogłosił decyzję w sprawie wycofania amerykańskich sił z Afganistanu do 11 września. Czy te decyzje oznaczają przebudowę amerykańskiej polityki bezpieczeństwa? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix