
"Sprawa UE jest kompletnie ponadpartyjna i ponadnarodowa"
Nie wiadomo w ogóle, czy w tej Unii zostaniemy. Niezwykle niepokojącym tematem dla polityków w PE jest, kto będzie w przyszłej kadencji z Polski w PE - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Róża Thun, komentując najnowszy sondaż stosunku Polaków do obecności w UE. Zdaniem europosłanki PO "sprawa Unii jest kompletnie ponadpartyjna i ponadnarodowa", więc "chodzi o to, żebyśmy potrafili przedstawić skutki działania rządów polityków antyeuropejskich na życie każdego z nas".
Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Przeciwnicy i zwolennicy Borisa Johnsona na Downing Street
W Londynie w okolicy ulicy Downing zebrali się w piątek wieczorem przeciwny premiera Borisa Johnsona. Dla nich lider Partii Konserwatywnej to najgorsze, co mogło się przytrafić Wielkiej Brytanii. Na miejsce demonstracji przyszli jednak także zwolennicy byłego burmistrza Londynu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Johnson po wygranej zapowiada rychły brexit. Co to oznacza dla Polaków na Wyspach?
Partia Konserwatywna zdobyła mandat, by wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii Europejskiej do końca stycznia. To dotyczy także Polaków na Wyspach. Ci, którzy chcą tam zostać, powinni zawnioskować o status osiedlonego. Bezpłatny elektroniczny system wnioskowania został uruchomiony już w marcu, ale dotychczas skorzystała z niego tylko nieco ponad połowa Polaków na Wyspach. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Unijne porozumienie bez Polski. "Niektóre kraje i regiony mają trudniejszy start"
Po wielu godzinach dyskusji unijni liderzy byli jednomyślni tylko co do tego, że nie będą jednomyślni w sprawie celu klimatycznego. Jeden kraj nie mógł się zobowiązać do neutralności klimatycznej w roku 2050. Ten kraj to Polska. Pozostałe państwa UE zgodziły się realizować Europejski Zielony Ład. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Jakie mogą być koszty transformacji energetycznej Polski?
Zbudowanie elektrowni wiatrowej albo atomowej to kosztowna inwestycja. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę koszty operacyjne, to mogą się one okazać tańsze niż elektrownie węglowe. Za węgiel płacimy jak za zboże. To nie tylko koszt surowca, ale także pozwoleń na emisję CO2 i leczenia obywateli, którzy mają problemy zdrowotne z powodu smogu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"Jestem przeciwny igrzyskom w Tokio". Głosy mieszkańców Fukushimy
Wielu mieszkańców prefektury Fukushima w Japonii jest przeciwnych organizacji igrzysk olimpijskich w Tokio w przyszłym roku. Są niezadowoleni z postępu odbudowy i rewitalizacji tego regionu po tsunami i katastrofie elektrowni atomowej, które miały miejsce w 2011 roku. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Nowy wymiar podziwiania "Mony Lizy". Innowacyjne rozwiązanie w Luwrze
W paryskim Luwrze otwarto specjalną salę, w której dzięki wirtualnej rzeczywistości można bardzo dokładnie zobaczyć obraz "Mona Liza" Leonarda da Vinci. Turyści odwiedzający Luwr muszą się tłoczyć i mieć twarde łokcie, by choć przez chwilę zerknąć na oryginalną La Giocondę. Właśnie dlatego władze muzeum zdecydowały się na to innowacyjne rozwiązanie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Co z Polakami po brexicie? Eksperci odpowiadają na pytania widzów
- Wielka Brytania dzisiaj będzie starała się zatrzymać tych ludzi, którzy są, bo oni nie mają zastępstwa na tym rynku, a sprowadzanie ludzi z zewnątrz nie jest pożądane - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Paweł Kowalski, radca prawny z Uniwersytetu SWPS. Razem z drugim gościem programu - Przemysławem Kamilem Rosiakiem, radcą prawnym z KPMG - odpowiadali na pytania widzów dotyczących sytuacji Polaków na Wyspach po brexicie.
czytaj więcej »Napięta sytuacja pomiędzy Turcją a USA. "To jest miecz, który ma dwa ostrza"
Na początku grudnia prezydent Recep Tayyip Erdogan próbował zablokować plan NATO w sprawie obrony krajów bałtyckich i Polski. Teraz Turcja grozi, że odetnie Amerykanom dostęp do dwóch strategicznych baz wojskowych na jej terytorium. W jednej z nich znajduje się 50 bomb jądrowych B-61 udostępnianych w ramach sojuszu NATO. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Wstępna ugoda w procesie Weinsteina. 25 milionów dolarów odszkodowania dla ofiar?
25 milionów dolarów do podziału między wszystkie ofiary Harveya Weinsteina. Do tego zapis o tym, że sprawca nie uznaje swojej winy i zaznacza, że wszystko odbyło się za obopólną zgodą. Tak wygląda treść ugody w cywilnym procesie Weinsteina. Sprawa dotyczyła ponad 30. kobiet, które hollywoodzki producent miał zgwałcić lub molestować. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Długi wywiad Polańskiego. "Przez lata robi się ze mnie potwora"
Roman Polański udzielił wywiadu francuskiemu tygodnikowi "Paris Match", w którym po raz pierwszy, odniósł się do oskarżeń modelki Valentine Monnier. Kobieta twierdzi, że reżyser zgwałcił ją w 1975 roku podczas wakacji w Szwajcarii. Polański wszystkiemu zaprzecza i dodaje - próbują zrobić ze mnie potwora. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Nowa Zelandia po wybuchu wulkanu potrzebuje ludzkiej skóry
Osiem osób nie żyje, a dziewięć wciąż jest poszukiwanych po poniedziałkowym wybuchu wulkanu, do którego doszło na wyspie White w Nowej Zelandii. W szpitalach wciąż przebywa 29 osób, większość z nich ma głębokie poparzenia obejmujące nawet 70 procent całego ciała. By uratować wszystkich, potrzebna jest tkanka aż od 60 dawców. Pomoc deklarują już Australia i Stany Zjednoczone. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Słyszy kolory i widzi dźwięki. Zara urodziła się z niezwykłymi umiejętnościami
Słyszeć kolory lub widzieć dźwięki to dla większości z nas jest niemożliwe. Są jednak ludzie, którzy z taką umiejętnością się urodzili. Dzięki nietypowej budowie układu nerwowego potrafią zupełnie inaczej doświadczać codzienności, a czasem tworzyć wyjątkowe dzieła sztuki. Ta cecha nazywana jest synestezją i występuje u jednej na dwadzieścia tysięcy osób. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Koparka, ciasto i brexit w tle. Ważne wybory w Wielkiej Brytanii
W czwartek w Wielkiej Brytanii odbywają się przedterminowe wybory do Izby Gmin. To starcie dwóch największych graczy - Borisa Johnsona i Jeremy'ego Corbyna. Według ostatnich sondaży na zwycięstwo może liczyć rządząca Partia Konserwatywna. Od wyniku wyborów zależy nie tylko, to kto będzie rządził Zjednoczonym Królestwem przez najbliższe pięć lat, ale także, czy i kiedy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Plany Komisji Europejskiej. "To oznacza rewolucję w całym przemyśle"
- Na początek mamy 250 miliardów euro rocznie do 2030 roku na realizację tych pierwszych planów Komisji Europejskiej - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl. - Toczy się gra o to, w jaki sposób kompensować te zmiany, jak wesprzeć je tak, by ta rewolucja zielona w gospodarce nie zmieniła się w rewolucję na ulicach - dodał. Drugi gość programu, Kamil Wyszkowski z Global Compact Network Poland, podkreślił, że "Europejski Zielony Ład" to wdrożenie polityk ONZ uzgodnionych w 2015 podczas szczytu klimatycznego w Paryżu.
czytaj więcej »Uroczysta ceremonia, wizyta w szkole, spotkanie z czytelnikami. Tydzień noblowski dobiega końca
Podczas wtorkowej ceremonii noblowskiej wzruszyła się chyba cała Polska. Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa. W środę pisarka odwiedziła szkołę, w której uczą się głównie dzieci imigrantów. Spotkania z uczniami to już taka noblowska tradycja. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »