Fakty o Świecie

 • Foto: TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Wzruszające spotkanie szympansa i jego opiekunów
 • Marcinkiewicz: to końcówka końca państwa prawa

Thun: to niebezpieczne, że polski rząd odcina się od współodpowiedzialności za migrację

Przez działania Unii Europejskiej, głównie Donalda Tuska, do Europy przypływa o wiele mniej uchodźców - stwierdziła, w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS, europosłanka Róża Thun. - To jest bardzo niebezpieczne ze strony polskiego rządu, że się odcina od współodpowiedzialności za migrację - dodała.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Szwajcarzy przyjęli w referendum zakaz noszenia burek

  Szwajcarzy przyjęli w referendum zakaz noszenia burek

  Zakaz noszenia burek i innych zasłon twarzy będzie obowiązywać w Szwajcarii. Tak zdecydowali obywatele tego kraju w referendum. Wstępne wyniki wskazują, że za takim rozwiązaniem opowiedziało się 51,2 procenta głosujących. Rząd Szwajcarii opowiadał się przeciwko inicjatywie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Duża część mieszkańców Izraela już zaszczepiona na COVID-19. Kolejne obostrzenia są znoszone

  Duża część mieszkańców Izraela już zaszczepiona na COVID-19. Kolejne obostrzenia są znoszone

  Izrael wraca do normalności dzięki szczepieniom i tak zwanym zielonym paszportom dla zaszczepionych i ozdrowieńców. Znowu otwarte są restauracje, hotele, siłownie i szkoły. Można organizować imprezy masowe do 300 osób. Wiele obostrzeń zostało jednak zniesionych tylko dla osób z zielonym paszportem. Obie dawki szczepionki otrzymało 40 procent obywateli Izraela, jedną dawkę kolejne 13 procent. Ozdrowieńcy, dzieci i młodzież nie kwalifikują się do szczepień. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Nigdy nie zapomnę rzeczy, które widziałam i robiłam. Nigdy"

  "Nigdy nie zapomnę rzeczy, które widziałam i robiłam. Nigdy"

  Z okazji Dnia Kobiet panie pracujące w brytyjskiej służbie zdrowia postanowiły przed kamerami opowiedzieć o swoich doświadczeniach z walki z epidemią COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Jaki był dla nich miniony rok? Jak wpłynęła na nie pandemia? Jak radziły sobie w tym trudnym czasie? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Pomysł Komisji Europejskiej na równość płac

  Pomysł Komisji Europejskiej na równość płac

  Zamiast rytualnych życzeń i goździków równe prawa, w tym równa płaca - takie postulaty słychać często 8 marca z ust kobiet, bo kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach. Tak wynika z wielu europejskich raportów. Jak wyrównać płace? Swój pomysł ma Komisja Europejska, która chce ustanowić prawo pracowników do informacji o poziomie płac w zależności od płci i stanowiska u swojego pracodawcy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Solidarność europejska pęka w różnych miejscach"

  "Solidarność europejska pęka w różnych miejscach"

  Na świecie trwa walka z pandemią. Jednocześnie w wielu krajach trwa akcjach masowych szczepień. Jak świat sobie z nią radzi? - My tutaj bardzo wszyscy chcieliśmy wierzyć, że tych szczepień natychmiast będzie bardzo dużo - stwierdziła Aleksandra Kurowska, redaktor naczelny cowzdrowiu.pl. - Solidarność europejska pęka w różnych miejscach - zaznaczył Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Gazety Prawnej". - Niewątpliwie Chiny wzmocnią swój prestiż na takich terytoriach, które są w tej chwili zaniedbane - dodał Michał Broniatowski z z portali Politico i Onet. W swojej wypowiedzi miał na myśli między innymi Afrykę czy Amerykę Południową. Marcin Makowski z "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski uważa, że mapa "wpływów szczepionkowej dyplomacji" jest mapą nowej geopolityki.

  czytaj więcej »
 • Dostawy szczepionek przeciw COVID-19 stały się sprawą polityczną. Wiele krajów traci cierpliwość

  Dostawy szczepionek przeciw COVID-19 stały się sprawą polityczną. Wiele krajów traci cierpliwość

  Włoski rząd zablokował transport 250 tysięcy dawek szczepionki AstraZeneki, które miały trafić spod Rzymu do Australii, bo AstraZeneca nie wywiązuje się ze zobowiązań wobec Unii Europejskiej. W ślady Włoch może pójść Francja. Paryż nie wyklucza blokowania eksportu szczepionek ze swojego terytorium. Kolejne kraje UE rozważają sprowadzenie lub już sprowadzają na własną rękę szczepionki z Chin i Rosji, których nie zatwierdziła Europejska Agencja Leków. Dania, Austria i Izrael chcą uruchomić swoją produkcję szczepionek. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W Tyrolu naukowcy sprawdzą skuteczność szczepionki Pfizera przeciwko mutacji z RPA

  W Tyrolu naukowcy sprawdzą skuteczność szczepionki Pfizera przeciwko mutacji z RPA

  W Austrii zostanie przebadana skuteczność szczepionki Pfizera i BioNTech przeciwko południowoafrykańskiej mutacji SARS-CoV-2. W powiecie Schwaz w Tyrolu władze dostaną szczepionki na COVID-19 dla wszystkich mieszkańców powyżej 16. roku życia. Naukowcy chcą potem przebadać mieszkańców powiatu i sprawdzić, jak szczepionka poradziła sobie z mutacjami koronawirusa. W powiecie Schwaz potwierdzono już kilkadziesiąt przypadków zakażenia wariantem z Republiki Południowej Afryki. Szczepienia mają ruszyć 11 marca. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Meghan i Harry przerywają milczenie. Księżna zarzuca "firmie" rozpowszechnianie "przeinaczeń"

  Meghan i Harry przerywają milczenie. Księżna zarzuca "firmie" rozpowszechnianie "przeinaczeń"

  Księżna Meghan i książę Harry, którzy w ubiegłym roku zrezygnowali z pełnienia obowiązków rodziny królewskiej i przeprowadzili się do Kalifornii, udzielili wywiadu. Rozmawiała z nimi Oprah Winfrey, a cały wywiad ma się ukazać w niedzielę. Telewizja CBS opublikowała już jego fragmenty. Meghan twierdzi, że rodzina królewska - którą nazywa "firmą" - rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o niej i o Harrym. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Do końca roku władze Kuby chcą zaszczepić wszystkich obywateli. Testują własną szczepionkę

  Do końca roku władze Kuby chcą zaszczepić wszystkich obywateli. Testują własną szczepionkę

  Kubańska szczepionka przeciw COVID-19 wchodzi w trzecią fazę testów. Jeśli preparat okaże się skuteczny i bezpieczny, to będzie pierwszą szczepionką na COVID-19 opracowaną i wyprodukowaną w Ameryce Łacińskiej. Kubańscy naukowcy postanowili stworzyć swój preparat, bo kraju nie stać na zakup szczepionek obecnych już na rynku. Władze mają nadzieję, że szczepionka ożywi pogrążoną w kryzysie gospodarkę i pomoże powstrzymać pandemię. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Media: niemiecki kontrwywiad zdecydował o obserwacji AfD

  Media: niemiecki kontrwywiad zdecydował o obserwacji AfD

  Niemiecki kontrwywiad zdecydował o obserwacji prawicowo populistycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Doniosło o tym równocześnie kilka niemieckich mediów. Federalny Urząd Ochrony Konstytucji oficjalnie sprawy nie komentuje. AfD jest partią legalnie działającą, z deputowanymi we wszystkich landach oraz w Bundestagu. Ale według przytaczanych w niemieckich serwisach informacji - kontrwywiad uznał, że jej działania zagrażają - jak określono - niemieckiemu porządkowi wolnościowo-demokratycznemu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Przechodzimy przez najgorszy scenariusz pandemii"

  "Przechodzimy przez najgorszy scenariusz pandemii"

  Dramatyczna sytuacja w związku z pandemią panuje w Brazylii. Zlekceważenie zagrożenia przez władze, z prezydentem Bolsonaro na czele, sprawiło, że oficjalna liczba zakażeń przekroczyła 10 milionów, a ponad ćwierć miliona ludzi zmarło. Co gorsza, naukowcy obawiają się, że brazylijski wariant koronawirusa staje się poważnym zagrożeniem dla innych krajów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W piątek papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Iraku

  W piątek papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Iraku

  Nie mogę zawieść ludzi - stwierdził papież Franciszek zapowiadając swoją trzydniową pielgrzymkę do Iraku, która rozpocznie w piątek. To wyzwanie między innymi pod względem bezpieczeństwa. Na bazy amerykańskiego i irackiego wojska spadają ostatnio rakiety. Chrześcijańska mniejszość w Iraku jest zagrożona atakami, była brutalnie prześladowana w trakcie terroru tak zwanego Państwa Islamskiego. Papież Franciszek odwiedzi Mosul, spotka się szyickim duchownym Ali al-Sistanim i będzie w Ur - miejscu urodzin Abrahama. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix