Fakty o Świecie

 • Foto: Fakty o Świecie TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Rosyjskie wojska przy granicy z Ukrainą. "Tego można było się spodziewać"
 • Niektóre europejskie kraje luzują obostrzenia

"Instrumenty wpływu na Rosję ze strony Zachodu słabną z każdym rokiem"

- Mamy do czynienia z ewidentnym zwiększeniem obecności rosyjskiej przy granicach z Ukrainą i z regionami, które też są de facto kontrolowanie przez Rosjan, regionami separatystycznymi, a także na Krymie, i samo przez się jest to sytuacja niebezpieczna i niepokojąca - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador Polski w Rosji i dyrektor instytutu Strategie 2050. - Instrumenty wpływu na Rosję ze strony Zachodu słabną z każdym rokiem i Rosja prowadzi politykę konfrontacyjną - powiedziała Agnieszka Legucka, analityczka spraw rosyjskich w PISM. - Kwestia Nord Stream 2 jest dzisiaj na finiszu. (...) Dla Rosji to jest trochę takie być albo nie być, bo dla Rosji to jest kwestia jej dywersyfikacji i bezpieczeństwa energetycznego - skomentowała dr Agnieszka Bryc, specjalistka od stosunków międzynarodowych.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Najtragiczniejsza doba od początku pandemii w Brazylii

  Najtragiczniejsza doba od początku pandemii w Brazylii

  Minionej doby w Brazylii zmarło ponad 4200 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Nowa fala nabiera tempa, szczyt zachorowań może nie nastąpić przez najbliższe tygodnie - alarmują eksperci. Sąsiednie kraje, w których sytuacja też jest trudna, zamykają granice z Brazylią, by powstrzymać wzrost liczby chorych. Brazylijczycy mają problem ze znalezieniem niezbędnej opieki, lekarze są na skraju wyczerpania, a w szpitalach brakuje wolnych łóżek. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nie żyje książę Filip. Miał 99 lat

  Nie żyje książę Filip. Miał 99 lat

  Nie żyje książę Filip - mąż Elżbiety II. Jak pisze Pałac Buckingham - odszedł spokojnie o poranku na zamku w Windsorze. Miał 99 lat. Trzy tygodnie temu po miesiącu leczenia wyszedł ze szpitala. W ostatnich latach cierpiał na różne dolegliwości, miał chore serce. W czerwcu skończyłby 100 lat. Był najdłużej żyjącym mężczyzną w całej historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Przemoc z bronią jest w tym kraju epidemią i to żenujące dla całego świata"

  "Przemoc z bronią jest w tym kraju epidemią i to żenujące dla całego świata"

  Przemoc z bronią jest w tym kraju epidemią - mówił emocjonalnie Joe Biden o przemocy przy użyciu broni palnej w Ameryce. W tym tygodniu doszło do kolejnej strzelaniny - tym razem w Południowej Karolinie. Zmiany proponowane przez Bidena dotyczą między innymi kwestii technicznych, tak by utrudnić lub uniemożliwić samodzielne tworzenie pistoletów albo łatwe przerabianie ich w karabiny. Czy Ameryka wycierpiała już tyle, że zatamuje przemoc z użyciem broni? Prawo do noszenia broni gwarantuje przecież druga poprawka do konstytucji. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Słowacy kupili rosyjską szczepionkę na COVID-19. Teraz mają poważne wątpliwości

  Słowacy kupili rosyjską szczepionkę na COVID-19. Teraz mają poważne wątpliwości

  200 tysięcy dawek Sputnika V, które zakupiła Słowacja, ma inny skład niż dawki, które trafiły do innych krajów. Rosyjska szczepionka dzieli polityków w całej Europie. Na Słowacji już doprowadziła do rozpadu rządu. Europejska Agencja Leków wciąż bada Sputnika V, również pod kątem standardów etycznych badań na ludziach. Niemcy nie wykluczają zakupienia dawek Sputnika V. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Włochy, Grecja i Hiszpania myślą o zaszczepieniu populacji całych wysp przed wakacjami

  Włochy, Grecja i Hiszpania myślą o zaszczepieniu populacji całych wysp przed wakacjami

  Węgry już luzują część obostrzeń, we Francji przyrost zakażeń wyhamowuje, a we Włoszech restauratorzy protestują przeciwko restrykcjom, choć przez kraj przetacza się trzecia fala zachorowań na COVID-19. Rząd Włoch myśli już o sezonie wakacyjnym - jest pomysł, by zaszczepić mieszkańców określonych wysp, gdzie mogliby potem przybywać turyści. Taki sposób ożywienia turystyki wprowadzają też Hiszpanie i Grecy. Władze w Atenach do końca kwietnia chcą zaszczepić mieszkańców 69 wysp na Morzu Egejskim. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Plany Bidena na pewno są przełomowe"

  "Plany Bidena na pewno są przełomowe"

  Jakie plany wobec gospodarki ma Joe Biden? Jak prezydent chce zmienić Amerykę pod swoimi rządami i jak wielkie pieniądze chce wydać na te zmiany? To jeden z elementów walki o prymat w globalnej gospodarce i wyścigu z Chinami. - Nie wszystko da się efektywnie wprowadzić w życie. Będzie sporo zmarnowanych pieniędzy - ocenił profesor Krzysztof Błędowski z Manufacturers Alliance for Productivity and Innovation. - Plany Bidena na pewno są przełomowe - stwierdził Ignacy Morawski, główny ekonomista dziennika "Puls Biznesu". - Przyjęcie tego planu nie jest niemożliwe, ale będzie trudne - oceniła profesor Małgorzata Zachara-Szymańska z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.

  czytaj więcej »
 • Porażający raport Amnesty International. Organizacja krytykuje postawę bogatych państw

  Porażający raport Amnesty International. Organizacja krytykuje postawę bogatych państw

  Bogate państwa nie zdały testu z solidarności - alarmuje Amnesty International. W najnowszym raporcie organizacja pisze o tym, że pandemia pogłębiła nierówności społeczne, a światowi przywódcy postanowili wykorzystać kryzys do wzmocnienia swojej pozycji i łamania praw człowieka. Wśród przykładów - Rosja i Aleksiej Nawalny. Zdaniem Amnesty International Moskwa wystawia opozycjonistę na proces powolnej śmierci. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Białorusi o relacjach z Polską: przelała się czara goryczy

  Prezydent Białorusi o relacjach z Polską: przelała się czara goryczy

  Prezydent Alaksandr Łukaszenka komentował we wtorek stosunki pomiędzy Polską a Białorusią. Padły stwierdzenia o "dostawaniu w mordę", czy "bandytach z Armii Krajowej". Łukaszenka zabrał też głos w sprawie Polaków mieszkających na Białorusi. Stwierdził, że jeśli któryś z nich chce wyjechać, to nie będzie zatrzymywany. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix