Fakty o Świecie

Pierwszy tydzień mundialu za nami. Organizacyjnie i sportowo Rosjanie zaskakują

Dla Rosjan to już jest turniej wybitny i ponad oczekiwania. Nie tylko te sportowe, bo przecież reprezentacja w doskonałym stylu awansowała do 1/8 mistrzostw, ale też te wizerunkowe. Kibice są zachwyceni atmosferą i luzem. Zachodnia prasa, w tym choćby "The Guardian", ocenia zaś, że kto spodziewał się państwa policyjnego, ten musiał być pozytywnie zaskoczony. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Andrzej Zaucha / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Gospodarka przede wszystkim. Orban z wizytą u Putina

  Gospodarka przede wszystkim. Orban z wizytą u Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się we wtorek w Moskwie z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Putin podkreślił, że relacje rosyjsko-węgierskie rozwijają się "praktycznie we wszystkich kierunkach". Politycy spotykali się już po raz drugi w tym roku i po raz siódmy w ciągu ostatnich sześciu lat. Nie przeszkadza im rosnące napięcie i pogarszające się stosunki między Zachodem i Rosją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Sprawa UE jest kompletnie ponadpartyjna i ponadnarodowa"

  "Sprawa UE jest kompletnie ponadpartyjna i ponadnarodowa"

  Nie wiadomo w ogóle, czy w tej Unii zostaniemy. Niezwykle niepokojącym tematem dla polityków w PE jest, kto będzie w przyszłej kadencji z Polski w PE - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Róża Thun, komentując najnowszy sondaż stosunku Polaków do obecności w UE. Zdaniem europosłanki PO "sprawa Unii jest kompletnie ponadpartyjna i ponadnarodowa", więc "chodzi o to, żebyśmy potrafili przedstawić skutki działania rządów polityków antyeuropejskich na życie każdego z nas".

  czytaj więcej »
 • Marine Le Pen chce unii narodów. Sojuszników upatruje też w PiS

  Marine Le Pen chce unii narodów. Sojuszników upatruje też w PiS

  W Unii Europejskiej chce pozostać Marine Le Pen. Na sztandarach francuskich populistów nie widnieją już hasła zachęcające do wyjścia ze wspólnoty. Strategia się zmieniła. Teraz Marine Le Pen chce zmienić Unię Europejską od wewnątrz i przekształcić ją w Unię Narodów. Nowe zasady chce tworzyć między innymi z politykami z Warszawy. Zwraca uwagę, że nacjonaliści w Europie już są u władzy, na przykład na Węgrzech czy w Polsce. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Orban zacieśnia więzi z Putinem. We wtorek znów się spotkają

  Orban zacieśnia więzi z Putinem. We wtorek znów się spotkają

  Spotkanie Duda-Trump nie jest jedynym ważnym spotkaniem na szczycie zaplanowanym na wtorek. Kiedy ręce będą podawać sobie przywódcy Polski i Ameryki, to samo zrobią Władimir Putin i Wiktor Orban. To już kolejne spotkanie tych polityków, którzy za każdym razem podkreślają niezwykłe znaczenie relacji rosyjsko-węgierskich. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Burmistrz Londynu chce drugiego referendum w sprawie Brexitu

  Burmistrz Londynu chce drugiego referendum w sprawie Brexitu

  Tuż po tym, jak w 2016 roku w referendum Brytyjczycy podjęli decyzję o wyjściu z Unii Europejskiej, w internecie nastąpił wzrost liczby zapytań z Wysp takich jak: "Czym jest Unia Europejska?", "Co to jest Brexit?", "Po co być w Unii?". Niestety, ta edukacja nastąpiła po fakcie. Burmistrz Londynu Sadiq Khan sprawę stawia jasno: konieczne jest kolejne referendum! Ale czy Brexit w ogóle można odwrócić? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Poziom wody w Karolinie Północnej wzrasta, choć huragan już przeszedł

  Poziom wody w Karolinie Północnej wzrasta, choć huragan już przeszedł

  Władze dotkniętych przez huragan Florence stanów apelują do mieszkańców o to, by jeszcze nie wracali do domów. Chociaż huragan osłabł, to wody cały czas przybywa. Ulewne deszcze są równie niebezpieczne jak porywisty wiatr. Wielu mieszkańców chciało najgorsze przeczekać we własnych domach. Konieczna była jednak ewakuacja. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ukraińcy stworzyli wirtualną trójwymiarową rekonstrukcję Majdanu

  Ukraińcy stworzyli wirtualną trójwymiarową rekonstrukcję Majdanu

  Technologia w służbie prawdy. Prawdy o tym, co wydarzyło się na ukraińskim Majdanie na przełomie lat 2013 i 2014. Dzięki tysiącom zdjęć i relacji powstała niezwykła trójwymiarowa mapa. Można się po niej poruszać w rzeczywistości wirtualnej. Okulary pozwalają rozglądać się i wchodzić w interakcję z otoczeniem. Twórcy mają nadzieję, że niedługo ich kreacja trafi do internetu, aby każdy mógł się z nią zapoznać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Znana chińska aktorka Fan Bingbing zniknęła. Ostatnio była widziana 1 lipca

  Znana chińska aktorka Fan Bingbing zniknęła. Ostatnio była widziana 1 lipca

  Proszę sobie wyobrazić, że nagle z dnia na dzień znika wielka gwiazda Hollywood jak George Clooney albo Julia Roberts. Znika bez wieści. Trudno to sobie wyobrazić... Ale dokładnie w takiej sytuacji są fani Fan Bingbing. To, być może, najpopularniejsza aktorka w Chinach, znana też na świecie. Grała w wielkich kinowych hitach jak "Iron Man" czy w filmach o X-Menach. Była nawet na okładce "TIME-a". Gdzie jest teraz? Ostatnio była widziana 1 lipca. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Filipiny i Hongkong szykują się na uderzenie supertajfunu

  Filipiny i Hongkong szykują się na uderzenie supertajfunu

  Władze Filipin kontynuują w piątek akcję ewakuacyjną w związku ze zbliżającym się do ich wybrzeży supertajfunem Mangkhut, na trasie którego mieszka ponad 5 mln Filipińczyków. Potężny cyklon zagraża również Tajwanowi, Hongkongowi i Chinom kontynentalnym. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Rosjanie mieli w Salisbury oglądać zabytki. Brytyjczycy kpią

  Rosjanie mieli w Salisbury oglądać zabytki. Brytyjczycy kpią

  Rosyjska telewizja RT nadała w czwartek wywiad z dwoma mężczyznami, przedstawiającymi się jako Aleksandr Pietrow i Rusłan Boszyrow. Zapewnili oni, iż to ich zdjęcia jako osób podejrzanych o zamach na Siergieja Skripala opublikowała brytyjska policja, ale że nie pojechali do Salisbury, by kogokolwiek otruć, lecz by oglądać zabytki. Brytyjczycy na ten materiał zareagowali śmiechem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Godzina na usunięcie propagandy terrorystów. Bruksela tworzy nowe wytyczne

  Godzina na usunięcie propagandy terrorystów. Bruksela tworzy nowe wytyczne

  Komisja Europejska zaczyna wojnę z terrorystami w sieci. A dokładniej zobowiąże do prowadzenia tej wojny dostawców Internetu, na których chce nałożyć obowiązek szybkiego usuwania terrorystycznych treści z sieci. Kto tego nie zrobi, zapłaci gigantyczną karę. Najpierw zapowiedział to w orędziu o stanie Unii Jean-Claude Juncker, a teraz powstały już dokładne zalecenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Ekstremalny głód" w Wenezueli. Chiny zaproponowały pożyczkę

  "Ekstremalny głód" w Wenezueli. Chiny zaproponowały pożyczkę

  Bogata w złoża ropy naftowej Wenezuela znajduje się obecnie na krawędzi całkowitej zapaści finansowej. Hiperinflacja wywołała już poważny kryzys humanitarny i zmusiła w ostatnich latach miliony Wenezuelczyków do ucieczki z kraju. Prezydent Nicolas Maduro spotkał się w piątek w Pekinie z szefem chińskiej dyplomacji Wangiem Yi i przewodniczącym Państwowej Komisji Rozwoju i Reform. Chiny zgodziły się udzielić jego krajowi pożyczki w wysokości 5 mld dolarów, która będzie mogła zostać spłacona w ropie naftowej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W trakcie wojny pani Maria znalazła schronienie w Iranie. Powstał o niej film

  W trakcie wojny pani Maria znalazła schronienie w Iranie. Powstał o niej film

  To historia o tym, jak niezwykłe były losy Polaków w ostatnim stuleciu. W 1942 roku wraz z rodakami wypuszczonymi z sowieckich łagrów pani Maria Bajdan trafiła do Iranu. I tam została. Jest jedną z ostatnich żyjących Polek, które wojenne losy rzuciły do Persji. Jej historią zafascynowała się Narges Khargani, irańska dokumentalistka. Nakręciła o pani Marii film. Z reżyserką, która gościła w Polsce, spotkał się Michał Sznajder. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francuska para prezydencka otworzyła sklep internetowy

  Francuska para prezydencka otworzyła sklep internetowy

  Handel internetowy bardzo szybko się rozwija, ale nadal są nisze produktowe do zagospodarowania. W jedną z nich wchodzi właśnie pewne francuskie małżeństwo. Nazywają się Emmanuel i Brigitte Macron. Prezydencka para Francji uruchomiła właśnie sklep internetowy. Można w nim kupić liczne gadżety związane z Pałacem Elizejskim. We Francji czegoś takiego jeszcze nie było. Części Francuzów ten pomysł się nie spodobał. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix