Fakty o Świecie

Kreml odpowiada na testy amerykańskich rakiet. Putin wydał polecenia

W poniedziałek Pentagon przeprowadził pierwszy od czasów zimnej wojny test lądowej wersji pocisku manewrującego Tomahawk. Kreml oskarża Amerykę o rozpoczęcie nowego wyścigu zbrojeń, a prezydent Władimir Putin zapowiada zdecydowaną odpowiedź. W tej atmosferze powrót do formatu G8 - czyli grupy G7 plus Rosja - wydaje się mało prawdopodobny, chociaż zwolennikiem takiego posunięcia jest sam prezydent Donald Trump. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW O ŚWIECIE" W TVN24GO

Autor: Cezary Grochot / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Powódź stulecia w Hiszpanii. Są ofiary śmiertelne

  Powódź stulecia w Hiszpanii. Są ofiary śmiertelne

  Południowo-wschodnia Hiszpania walczy z powodziami. Najgorsza sytuacja jest w Murcji i Walencji. Cztery osoby zginęły, a wiele jest rannych. Tysiące domów zostało bez prądu, a w wielu szkołach odwołano lekcje. Wstrzymano także ruch pociągów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Chcieli zablokować lotnisko Heathrow za pomocą dronów. Bo latanie szkodzi środowisku

  Chcieli zablokować lotnisko Heathrow za pomocą dronów. Bo latanie szkodzi środowisku

  Grupa aktywistów chciała wstrzymać ruch na lotnisku Heathrow. Dokonać tego chcieli przy pomocy dronów. Gdyby latały w okolicach pasa startowego, wieża kontroli lotów musiałaby zamknąć lotnisko. Okazało się jednak, że systemy zagłuszające sygnał sterujący dronami jest bardzo skuteczny i tylko jedna maszyna uniósła się w powietrze. Autorzy akcji przekonują, że do tak drastycznych pomysłów popchnęła ich arogancja władz i brak troski o środowisko. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Związkowcy sparaliżowali paryskie metro. "Mówimy w imieniu wszystkich pracowników"

  Związkowcy sparaliżowali paryskie metro. "Mówimy w imieniu wszystkich pracowników"

  W ramach protestu związki zawodowe sparaliżowały paryskie metro. 10 na 16 linii nie działało w ogóle, a to wszystko w godzinach szczytu. Wszystko w związku z planami prezydenta Emanuela Macrona. We Francji funkcjonują 42 różne systemy emerytalne, a prezydent chce stworzyć jeden obowiązujący dla wszystkich. Ale to dla wielu branż oznaczałoby mniej pieniędzy i dłuższą pracę. Według obecnych przepisów pracownicy metra mogą przejść na emeryturę mając 52 lata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Swój pamiętnik pisała do końca życia. W USA opublikują dziennik Reni Spiegel

  Swój pamiętnik pisała do końca życia. W USA opublikują dziennik Reni Spiegel

  O Reni Spiegel piszą media niemal na całym świecie. Pamiętnik młodej Polki żydowskiego pochodzenia to wstrząsająca opowieść o wojnie i holokauście. Ponad 60 lat przeleżał w skrytce w nowojorskim banku i dopiero teraz trafił do księgarni w Ameryce i Wielkiej Brytanii. Renia Spiegiel swoje wspomnienia zaczęła spisywać w 1939 roku, gdy miała 15 lat. Zginęła trzy lata później. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Księżna Sussex wraca po urlopie macierzyńskim. Zaprojektowała linię ubrań dla kobiet

  Księżna Sussex wraca po urlopie macierzyńskim. Zaprojektowała linię ubrań dla kobiet

  Meghan Markle oficjalnie wraca z urlopu macierzyńskiego do dworskich obowiązków księżnej. Na początek zaprojektowała własną kolekcję ubrań. Dochód z każdej zakupionej sztuki zostanie przekazany organizacji Smart Works. Na Wyspach ta inicjatywa została przyjęta z zachwytem, co musiało ucieszyć księżną i jej męża, którzy przez ostatnie miesiące musieli radzić sobie z falą krytyki i złą prasą. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kłopot z aromatyzowanymi e-papierosami. Apel Donalda Trumpa

  Kłopot z aromatyzowanymi e-papierosami. Apel Donalda Trumpa

  Stany Zjednoczone mają problem z e-papierosami. W ostatnim czasie doszło do sześciu zgonów, zaobserwowano kilkuset chorych i 18-nastolatek, który po półtora roku używania e-papierosów ma płuca jak 70-latek. Ameryka ma problem. Donald Trump popiera zakaz smakowych e-papierosów. I wspólnie z żoną martwi się o amerykańskie dzieciaki, które sięgają po e-papierosy jak po modne gadżety. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ślady wody na planecie odległej od Ziemi o 111 lat świetlnych

  Ślady wody na planecie odległej od Ziemi o 111 lat świetlnych

  W atmosferze odległej od nas o 111 lat świetlnych planety K2-18 b występuje para wodna - informują brytyjscy naukowcy. Jest to pierwsze takie odkrycie, gdzie warunki termiczne panujące na planecie pozwalają na utrzymywanie się na niej wody w stanie ciekłym, niezbędnej dla funkcjonowania ewentualnego życia biologicznego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zostały dwie ostatnie samice białych nosorożców północnych, ale jest nadzieja

  Zostały dwie ostatnie samice białych nosorożców północnych, ale jest nadzieja

  To przełom w ratowaniu białych nosorożców północnych. Włoskim naukowcom metodą in vitro udało się stworzyć dwa embriony tego gatunku. Na świecie zostały jedynie dwie samice. Niemal cała populacja nosorożca północnego została wybita przez kłusowników, którzy polowali, bo chcieli zdobyć ich rogi. W marcu 2018 roku zdechł ostatni samiec. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Radio Wolna Europa znów będzie nadawać na Węgrzech

  Radio Wolna Europa znów będzie nadawać na Węgrzech

  - To jest skutek tych wszystkich działań, które były podejmowane w ostatnich latach na Węgrzech - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Maciej Zakrocki z Radia TOK FM. Odniósł się tym samym do faktu, że Amerykanie uruchomią na terytorium Węgier Radio Wolna Europa, które ostatnio działało w czasach zimnej wojny. - Najważniejszy jest inny rodzaj informacji i sposobu opisywania świata - dodał.

  czytaj więcej »
 • "Stawiamy na stałą obecność na Księżycu"

  "Stawiamy na stałą obecność na Księżycu"

  - Stawiamy na stałą obecność na Księżycu - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Steve Jurczyk, wicedyrektor do spraw operacyjnych NASA. - Będziemy chcieli stworzyć na Księżycu niewielką bazę, która będzie odwzorowywała astronautom dom. To pozwoli wydłużyć czas przebywania na Srebrnym Globie z siedmiu dni do 30 - dodał.

  czytaj więcej »
tvnpix