Fakty o Świecie

 • Foto: TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • "Przykład Sciapana będzie naśladowany przez innych blogerów w innych krajach"
 • Międzynarodowa współpraca skrajnej prawicy. "Ci ludzie nie myślą już w kategoriach narodów i państw. Myślą w kategoriach ras"

"Dni Alaksandra Łukaszenki są policzone"

Na Białorusi od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia dochodzi regularnie do demonstracji przeciwko sfałszowaniu ich wyników. Mimo brutalności służb, walka obywateli wciąż trwa. - Widać, że korzenie i geneza tego buntu jest dużo głębsza niż wcześniej się wydawało. To jest bunt wynikający z totalnego zmęczenia 26-letnimi rządami Alaksandra Łukaszenki - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Michał Kacewicz z telewizji Biełsat. - Białorusi już się nie boją i chcą zakończyć tą walkę, i wygrać w tej walce - stwierdził Aleś Zarembiuk, szef Fundacji Dom Białoruski w Polsce. - Wyobrażenia Białorusinów o jakie państwo walczą są zupełnie różne (...) na pewno chodzi o wolność i szeroko rozumianą demokrację - powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie, dyrektor Instytutu Strategie 2050. - Ludzie zrozumieli, że Łukaszenka jest absolutnym balastem, obciążeniem, który nie pozwala ich krajowi się normalnie rozwijać - dodał korespondent "Faktów" TVN
 Andrzej Zaucha.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Jak rozpoznać stan zdrowia kota? Powstała specjalna aplikacja

  Jak rozpoznać stan zdrowia kota? Powstała specjalna aplikacja

  Skąd właściciele kotów mają mieć pewność, czy ich zwierzę jest szczęśliwe? Kanadyjczycy twierdzą, że znaleźli rozwiązanie - wystarczy jedno zdjęcie i specjalna aplikacja. Oprogramowanie, korzystając ze sztucznej inteligencji, analizuje między innymi pozycję głowy, uszu i napięcie mięśni pyszczka kota. Aplikację przetestowali już kanadyjscy weterynarze. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Korea Południowa i Korea Północna przywróciły gorącą linię

  Korea Południowa i Korea Północna przywróciły gorącą linię

  Korea Południowa i Korea Północna przywróciły gorącą linię między sobą, a przywódcy obu krajów zgodzili się odbudować zaufanie i naprawić wzajemne relacje - informują władze w Seulu. Świat zastanawia się, co to oznacza dla procesu pokojowego na Półwyspie Koreańskim. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Tokio 2020. Niemieckie gimnastyczki założyły kombinezony zamiast trykotów

  Tokio 2020. Niemieckie gimnastyczki założyły kombinezony zamiast trykotów

  Niemiecka kobieca drużyna gimnastyczna sprzeciwia się seksualizacji w sporcie. W kwalifikacjach na igrzyskach olimpijskich w Tokio gimnastyczki wystąpiły w kombinezonach zakrywających całe ciało. Na podobny ruch zdecydowały się norweskie reprezentantki w plażowej piłce ręcznej, które założyły krótkie spodenki zamiast samych majtek podczas niedawnych mistrzostw Europy w Bułgarii. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nie zaszczepili się na COVID-19. Zachorowała niemal cała rodzina, ciężarna Christine straciła dziecko

  Nie zaszczepili się na COVID-19. Zachorowała niemal cała rodzina, ciężarna Christine straciła dziecko

  Tate i jego żona Christine, oboje z Arkansas w USA, spodziewali się wiosną tego roku szóstego dziecka. W maju Christine zachorowała na COVID-19. Została przewieziona do szpitala i kilka dni później podłączona do respiratora. Kobieta w trakcie pobytu w szpitalu straciła dziecko, była wtedy w 22. tygodniu ciąży. Jej dziecko nie otrzymało wystarczająco dużo tlenu. Jej mąż Tate również zachorował na COVID-19, a spośród pięciorga ich dzieci na COVID-19 nie zachorowało tylko jedno. Nikt w ich rodzinie nie był zaszczepiony. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Emmanuel Macron mógł być inwigilowany przez marokański rząd

  Emmanuel Macron mógł być inwigilowany przez marokański rząd

  Francuski prezydent Emmanuel Macron zmienił numer i model telefonu. Wszystko dlatego, że jego poprzedni numer mógł być szpiegowany Pegasusem przez marokański rząd. Pegasus to nowoczesne oprogramowanie szpiegowskie sprzedawane przez izraelską firmę za zgodą izraelskich władz. Teoretycznie ma służyć do inwigilowania terrorystów i zapobieganiu zamachom. W praktyce miał z niego korzystać między innymi premier Węgier Viktor Orban do szpiegowania niezależnych dziennikarzy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Powódź tysiąclecia w prowincji Henan

  Powódź tysiąclecia w prowincji Henan

  Chińską prowincję Henan zalewa powódź tysiąclecia. Sytuacja jest fatalna - oficjalnie przyznają służby ratunkowe. Bardzo wstępny i bardzo szacunkowy bilans mówi o kilkudziesięciu ofiarach śmiertelnych i kilku osobach zaginionych. Ale prawdziwej skali dramatu jeszcze nie znamy. Na razie trwa masowa ewakuacja i trwa wyczekiwanie na poprawę pogody. Do niedzieli nie ma na to szans. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Mija 10 lat od ataków Andersa Breivika w Oslo i na wyspie Utoya

  Mija 10 lat od ataków Andersa Breivika w Oslo i na wyspie Utoya

  Najpierw zdetonował bombę w Oslo, potem zaczął masakrę na wyspie Utoya. Mija dokładnie 10 lat od ataków Andersa Breivika. Strzelając do uczestników obozu młodzieżówki lewicowej Partii Pracy, która jego zdaniem była zbyt otwarta na imigrantów - zabił 77 osób. W czwartek w Norwegii odbyły się uroczystości upamiętniające tragedię. Ocalali twierdzą, że kraj wciąż nie poradził sobie ze skrajnie prawicową ideologią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix