Fakty o Świecie

Kobieta reprezentuje Kima na igrzyskach. "To jest nowa ofensywa uśmiechu"

- Kim Dzong Un doskonale orientuje się w tym, czego świat od niego chce - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych PAN. - To jest nowa ofensywa uśmiechu - pokazać nową, piękniejszą twarz reżimu - tak prof. Dziak wyjaśnia zamysł taktyki ocieplenia wizerunku Kima, polegający między innymi na tym, że wysłał na Igrzyska Olimpijskie kobietę. Zdaniem profesora Kim Dzong Un odczuł boleśnie sankcje, dlatego, chcąc osłabić presję militarną USA, próbuje pojednać się z Koreą Południową, by nie powtórzyła się sytuacja z czasów prezydentury Billa Clintona, który chciał uderzyć na reżim Pjongjang, ale nie zrobił tego pod presją Seulu. - Kim chce zyskać na czasie, by dopiąć program atomowy - uważa prof. Dziak.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Ten błąd mógł doprowadzić do tragedii. Pasażerowie krwawili z uszu i nosa

  Ten błąd mógł doprowadzić do tragedii. Pasażerowie krwawili z uszu i nosa

  Krew i panika na pokładzie samolotu indyjskich linii lotniczych. Podczas lotu z Bombaju do Jaipur, tuż po starcie, doszło do nagłej dekompresji. Pasażerowie zaczęli krwawić z uszu i nosa i uskarżali się na silne bóle głowy. Okazało się, że przyczyną nagłego spadku ciśnienia był błąd załogi, która nie uruchomiła odpowiedniego systemu ciśnienie na pokładzie. Piloci podjęli decyzję o zawróceniu i awaryjnym lądowaniu. 30 ze 166 pasażerów lotu doznało drobnych urazów, na lotnisku zapewniono im opiekę medyczną. Załoga samolotu została tymczasowo odsunięta od kolejnych lotów do czasu wyjaśnienia incydentu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kraje bałtyckie szykują się na pielgrzymkę papieża Franciszka

  Kraje bałtyckie szykują się na pielgrzymkę papieża Franciszka

  W krajach bałtyckich trwa odliczanie do wizyty papieża. W sobotę Franciszek rozpocznie pielgrzymkę, podczas której odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. 25 lat temu podobną podróż odbył Jan Paweł II. Ta jednak będzie trudniejsza, bo przypada na wyjątkowo ciężki kryzys w kościele związany z aferami pedofilskimi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Miała dwa życzenia: poznać Drake'a i dostać nowe serce. Teraz 11-latka chce pomagać innym

  Miała dwa życzenia: poznać Drake'a i dostać nowe serce. Teraz 11-latka chce pomagać innym

  Niecały miesiąc temu 11-letnia Sophia walczyła o życie. Dziewczynka urodziła się z wadą, przez którą jej serce działało tylko w 12 procentach. Mimo ciężkiego stanu dziewczynka nie traciła jednak pogody ducha. Internet obiegło nagranie na którym Sophia - podłączona do aparatury medycznej - tańczyła do piosenki Drake'a. Dzięki temu 11-latka mogła spotkać się ze swoim idolem. Teraz, po przeszczepie, Sophia stara się pocieszać dzieci, które czekają na operacje. A lekarze mają nadzieję, że rozgłos przypadku 11-latki pomoże im znaleźć kolejnych dawców.

  czytaj więcej »
 • Szczeniaki na wielkiej paradzie skradły show

  Szczeniaki na wielkiej paradzie skradły show

  Na cały świecie czworonogi pomagają w poszukiwaniu narkotyków, zaginionych albo ocalałych w gruzach. Ich szkolenie jest długie i zaczyna się od szczeniaka. I właśnie młode golden retrievery skradły show w Chile. W czasie parady z okazji Dnia Armii 9 małych, 45 dniowych szczeniaków zaprezentowało się w specjalnych nosidełkach. I dziś mówi o nich cały świat. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Dekompresja w indyjskim samolocie. "Prawdopodobnie niedokładnie wypełnili checklistę"

  Dekompresja w indyjskim samolocie. "Prawdopodobnie niedokładnie wypełnili checklistę"

  W checkliście, czyli w liście kontrolnej przedstartowej, jest taki punkt, w którym załoga ma sprawdzić, że cały system pressuryzacji działa w modzie automatycznym - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS pilot liniowy pkt. Dominik Punda, komentując incydent w Indiach, w którym podczas lotu z Bombaju do Jaipur doszło do dekompresji w samolocie. - Nie chcę przesądzać tego, bo to komisja zbada, ale prawdopodobnie niedokładnie wypełnili checklistę, bo byli przekonani, że system elektroniczny wszystko im załatwi - powiedział drugi gość programu, ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński.

  czytaj więcej »
 • Zalewski: ceną wymówienia solidarności innym państwom jest obcięcie budżetu

  Zalewski: ceną wymówienia solidarności innym państwom jest obcięcie budżetu

  Rząd zachowuje retorykę twardą, ale realizuje politykę, wyznaczoną przez panią Kopacz - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Marian Piłka z Prawicy RP, komentując nieformalny szczyt UE, na którym jednym z głównych tematów był temat uchodźców. - Budowanie społeczności muzułmańskich w Polsce wcześniej czy później doprowadzi zamachów terrorystycznych - dodał, z czym kategorycznie nie zgodził się drugi z gości programu. - Ceną wymówienia przez PiS solidarności innym państwom - m.in. w kwestii uchodźców, ale i w innych sprawach - jest taka, że KE, proponując założenia budżetowe na lata 2021-2027 obcięła najważniejsze dla nas tytuły budżetowe m.in. polityki rolnej o 23 proc. - ocenił Paweł Zalewski, były eurodeputowany PO.

  czytaj więcej »
 • Węgierski sąd skazał Syryjczyka na 5 lat za nielegalne przekroczenie granicy

  Węgierski sąd skazał Syryjczyka na 5 lat za nielegalne przekroczenie granicy

  Do 5 lat więzienia obniżył w czwartek sąd w Segedynie na południu Węgier wyrok w procesie apelacyjnym syryjskiego migranta za nielegalne przekroczenie granicy oraz udział w starciach z policją we wrześniu 2015 roku. Sąd nie wziął pod uwagę nagrań, na których widać jak Ahmed Hamed próbuje uspokoić emocje. Sprawa od początku budziła sprzeciw Parlamentu Europejskiego i Amnesty International. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Cary Fukunaga zastąpi Danny'ego Boyle'a jako reżyser kolejnego filmu o Bondzie

  Cary Fukunaga zastąpi Danny'ego Boyle'a jako reżyser kolejnego filmu o Bondzie

  25. film o przygodach agenta 007 wyreżyseruje Cary Fukunaga, znany między innymi z wyreżyserowania pierwszego sezonu serialu "True Detective". Zastąpi on Danny'ego Boyle'a, który zrezygnował w sierpniu. "The Telegraph" informował, że jedną z przyczyn odejścia Boyle'a był spór o postać czarnego charakteru. Brytyjski reżyser chciał, aby rosyjskiego wroga agenta 007 zagrał Tomasz Kot. Kandydaturę polskiego aktora miał jednak zablokować sam Daniel Craig. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix