Fakty o Świecie

 • Foto: TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • "Mechanizm praworządności ma swoją piętę achillesową"
 • "Polska miała bardzo dużo do stracenia"

Ambitne porozumienie klimatyczne. "Nie stać nas na brak działań"

Ambitna polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Już za 10 lat emisje gazów cieplarnianych mają spaść już nie o 40, a o 55 procent w stosunku do tego, co było w 1990 roku. Jak to przełoży się na życie mieszkańców Wspólnoty? O tym w rozmowie "Faktów o Świecie" TVN24 BiS rozmawiali były wiceminister spraw zagranicznych Artur Nowak-Far, Urszula Stefanowicz z Koalicji Klimatycznej, redaktora portalu BiznesAlert.pl Karolina Baca-Pogorzelska i Aleksander Szpor z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Władimir Putin w tegorocznym orędziu o zagranicy powiedział niewiele

  Władimir Putin w tegorocznym orędziu o zagranicy powiedział niewiele

  Prezydent Rosji doroczne orędzie wygłosił w czasie narastających napięć z Ukrainą i strajku głodowego Aleksieja Nawalnego. W wystąpieniu Władimira Putina próżno jednak było szukać tych wątków, bo skupił się on na temacie pandemii COVID-19. Zwrócił także uwagę na problemy demograficzne Rosji. Mówił o edukacji, pomocy socjalnej i zmianach klimatu. Przedstawił program ożywienia gospodarki. Sprawom międzynarodowym prezydent poświęcił niewiele czasu, ale zaznaczył, że Rosja będzie broniła swoich interesów. - Organizatorzy prowokacji grożących podstawowym interesom bezpieczeństwa Rosji będą żałować tak, jak dawno niczego nie żałowali - zagroził. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Unia Europejska chce szybciej zredukować emisję CO2. Jest propozycja nowego celu

  Unia Europejska chce szybciej zredukować emisję CO2. Jest propozycja nowego celu

  Osiągnięcie przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 roku nie będzie już tylko deklaracją dobrej woli, ale ma zostać zapisane w nowym prawie klimatycznym, co do którego właśnie dogadały się unijne instytucje. Zgodnie z porozumieniem między przedstawicielami Parlamentu Europejskiego i Rady, cel redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030 roku został ma zostać podniesiony do 55 procent poziomu emisji z 1990 roku. Obecnie to 40 procent. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Ta praca może zniknąć przez zmiany klimatyczne". Poławiacze strzykw mają problem

  "Ta praca może zniknąć przez zmiany klimatyczne". Poławiacze strzykw mają problem

  Niekorzystnych skutków zmian klimatu na razie nie udało się powstrzymać - między innymi chodzi o wzrost średniej temperatury mórz i oceanów. To zagraża między innymi pozyskiwaniu owoców morza, które w wielu regionach świata są ważnym elementem tradycji kulinarnej. W Korei Południowej poławiacze pozyskują strzykwy, ale w ostatnich latach strzykw brakuje. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "To tragedia. Nie nadążamy z chowaniem zmarłych"

  "To tragedia. Nie nadążamy z chowaniem zmarłych"

  Pandemia COVID-19 w Indiach wymyka się spod kontroli. Brakuje leków, tlenu i łóżek w szpitalach. Minionej doby w Indiach potwierdzono prawie 260 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, dlatego kolejne stany wprowadzają ograniczenia, a w stolicy przez sześć dni będzie obowiązywał ścisły lockdown. Niektórzy eksperci twierdzą, że za wzrostem zakażeń może stać indyjski wariant wirusa. Władze Indii wierzą, że przyspieszenie kampanii szczepień pomoże opanować sytuację. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ameryka czeka na werdykt w sprawie śmierci George'a Floyda

  Ameryka czeka na werdykt w sprawie śmierci George'a Floyda

  Kończy się proces w sprawie śmierci George'a Floyda. Ława przysięgłych wysłuchała mów końcowych. Obrońca oskarżonego policjanta Dereka Chauvina przekonywał, że George Floyd zmarł między innymi z powodu wady serca. Prokurator zwrócił się do przysięgłych, by wierzyli własnym oczom. - Floyd nie żyje, bo to serce Chauvina było za małe - mówił. Przekonywał, że Chauvin kierował się "swoim ego, swoją dumą" i przyciskał kolano do szyi Floyda mimo apeli świadków. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Aplikował na 25 uczelni, dostał się na wszystkie

  Aplikował na 25 uczelni, dostał się na wszystkie

  Piątkowy uczeń, przewodniczący samorządu szkolnego, sportowiec. Julien Simms to 18-latek z ogromnym potencjałem. Po siedmiu latach nauki w renomowanej szkole w Chicago, czas na studia. Chłopak ma duże pole wyboru, bo dostał się na 25 uczelni, czyli na wszystkie, na które aplikował.

  czytaj więcej »
 • Izrael wraca do normalności, Australia wznawia ruch z Nową Zelandią

  Izrael wraca do normalności, Australia wznawia ruch z Nową Zelandią

  Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu i nauką zdalną - Izrael znosi kolejne obostrzenia. Obecnie odnotowuje się tam mniej niż sto nowych zakażeń koronawirusem dziennie. Jeśli sytuacja się utrzyma, to jest szansa, że w przyszłym miesiącu otwarta zostanie cała gospodarka w kraju. Pozytywne wiadomości płyną nie tylko z Izraela. Od poniedziałku możliwe są swobodne podróże między Australią i Nową Zelandią - po przylocie nie trzeba przechodzić kwarantanny. Wiele rodzin skorzystało z okazji, żeby się spotkać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Policjant w Chicago zastrzelił 13-latka. Ujawniono nagranie z kamery na mundurze

  Policjant w Chicago zastrzelił 13-latka. Ujawniono nagranie z kamery na mundurze

  Policjant w Chicago 29 marca zastrzelił 13-latka latynoskiego pochodzenia. W czwartek władze ujawniły nagranie z tej tragedii. To kolejny wstrząs dla Ameryki po niedawnym zastrzeleniu czarnoskórego mężczyzny przez policjantkę, która później twierdziła, że pomyliła pistolet z paralizatorem. Jednocześnie w Minneapolis toczy się proces byłego policjanta oskarżonego o zabójstwo George'a Floyda. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francja wspomina ofiary śmiertelne COVID-19

  Francja wspomina ofiary śmiertelne COVID-19

  Francja zajmuje ósme miejsce na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych COVID-19. W piątek liczba wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem we Francji przekroczyła 100 tysięcy. Kanclerz Angela Merkel już przyjęła pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneki przeciw COVID-19. Niemcy pracują nad prawem, które pozwoli szybciej wprowadzać obostrzenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Joe Biden zdecydował o wycofaniu wojsk z Afganistanu

  Joe Biden zdecydował o wycofaniu wojsk z Afganistanu

  Czas zakończyć najdłuższą wojnę Ameryki - mówi Joe Biden. W Afganistanie służby niemal 10 tysięcy żołnierzy z NATO - w tym kilkuset Polaków. Co dalej z misją w tym kraju i jak zaczęła się ta wojna, trwająca dwie dekady? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix