Fakty o Świecie

To miał być zwykły dyżur. Tego dnia Polak stał się bohaterem

Pracujący dla Departamentu Transportu Stanu Wirginia Polak dowiedział się w czasie dyżuru, że niedaleko niego, na autostradzie, jest kobieta, która chce się zabić. Adrian Guziewski zapobiegł samobójstwu dzięki swojej zimnej krwi. Teraz jest traktowany jak bohater. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW O ŚWIECIE" W TVN24GO

Autor: Agata Adamek / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rakiety spadły na Izrael. Żelazna Kopuła nie przechwyciła wszystkich pocisków

  Rakiety spadły na Izrael. Żelazna Kopuła nie przechwyciła wszystkich pocisków

  We wtorek w środkowej i południowej części Izraela zawyły syreny alarmowe. Ze Strefy Gazy Palestyńczycy wystrzelili rakiety w kierunku celów w Izraelu, ale pociski przechwycił system antyrakietowy Żelazna Kopuła. Nie wszystkie - jedna z rakiet uderzyła w autostradę, co zostało nagrane na filmie. Miała to być zemsta za atak izraelskiego lotnictwa na dom jednego z czołowych dowódców wspieranego przez Iran radykalnego terrorystycznego ugrupowania palestyńskiego ze Strefy Gazy o nazwie Islamski Dżihad. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Erdogan grozi odesłaniem dżihadystów do UE

  Erdogan grozi odesłaniem dżihadystów do UE

  Ankara wiele razy już sugerowała, że jeśli Unia Europejska nie będzie współpracować z Turcją, to w stronę Europy skieruje wielką falę uchodźców. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan grozi teraz, że uwolni i wyśle do Europy wszystkich dżihadystów, których Turcja przetrzymuje w obozach w Syrii. Takich ludzi może tam być nawet dwa i pół tysiąca. To reakcja prezydenta na doniesienia, że UE chce nałożyć sankcje na Turcję. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Prezydent Boliwii Evo Morales zrezygnował z urzędu i uciekł do Meksyku

  Prezydent Boliwii Evo Morales zrezygnował z urzędu i uciekł do Meksyku

  Były prezydent Boliwii Evo Morales przyleciał we wtorek do Meksyku, gdzie otrzymał azyl polityczny. Po wylądowaniu Morales wyraził wdzięczność wobec prezydenta Meksyku za "uratowanie mu życia". 20 października w Boliwii odbyły się wybory generalne. Evo Morales ogłosił zwycięstwo, zanim wszystkie głosy zostały podliczone. Boliwijczycy wyszli na ulice. Wskutek protestów i presji ze strony armii Evo Morales zrezygnował z urzędu w niedzielę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Łuna nad Sydney. Australijczycy walczą z licznymi pożarami buszu

  Łuna nad Sydney. Australijczycy walczą z licznymi pożarami buszu

  Pożary w południowo-wschodniej Australii widać nawet z kosmosu. W pożarach buszu zginęły już trzy osoby, a kilkaset domów zostało zniszczonych. Ucierpiał też rezerwat przyrody i zwierzęta. Sytuacja nie jest opanowana - pożary dotarły do przedmieść Sydney, na tle miasta widać dym. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Jedna wypowiedź sprawiła, że Mur Berliński padł. Była pomyłką

  Jedna wypowiedź sprawiła, że Mur Berliński padł. Była pomyłką

  Historycy nazywają go "człowiekiem, który zburzył mur". Guenter Schabowski był rzecznikiem rządzącej wschodnimi Niemcami partii komunistycznej. Podczas jednej z konferencji dostał kartkę z opisem nowych procedur dotyczących tego, jak obywatele NRD mogą podróżować poza kraj i najprawdopodobniej źle zrozumiał sens tego, co tam napisano. 9 listopada 1989 roku przez pomyłkę ogłosił, że NRD otwiera granice. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Kluczowe godziny na Wschodzie. Czy dojdzie do spotkania Putina i Zełenskiego?

  Kluczowe godziny na Wschodzie. Czy dojdzie do spotkania Putina i Zełenskiego?

  Ukraińska armia oskarża prorosyjskich separatystów z Donbasu o zerwanie ustaleń dotyczących wycofania wojsk poza linię frontu. Realizacja tych ustaleń jest o tyle istotna, że miała dać Ukrainie i Rosji szansę na nowe otwarcie. Kolejnym krokiem miało być spotkanie państw w gronie formatu normandzkiego, a więc przywódców Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji. Byłoby to pierwsze spotkanie Władimira Putina z Wołodymyrem Zełenskim. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • New Deli dusi się smogiem. Najbardziej cierpią najbiedniejsi

  New Deli dusi się smogiem. Najbardziej cierpią najbiedniejsi

  Koszmarny smog w Indiach. W stolicy normy przekroczone zostały aż dziesięciokrotnie. Władze wprowadziły ograniczenia w ruchu drogowym i nakazały tymczasowe zamknięcie szkół, a dziennikarze agencji Reutera pokazali, jak walka ze smogiem zależy od zasobności portfela. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Gry dla nieletnich pod ścisłym nadzorem. Tak rząd chce walczyć z problemem uzależnień

  Gry dla nieletnich pod ścisłym nadzorem. Tak rząd chce walczyć z problemem uzależnień

  Chiński rząd wprowadza ograniczenia w dostępie do gier online dla osób poniżej 18. roku życia. Nieletni od godziny 22:00 do 08:00 mają mają mieć zablokowany dostęp do gier. Poza tym, od poniedziałku do piątku mogą oni grać maksymalnie do półtorej godziny, a w święta i dni wolne od szkoły do trzech godzin. Nowe przepisy mają pomóc w walce z uzależnieniem młodych ludzi od grania. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Truszczyński: NATO nie upadnie z dnia na dzień

  Truszczyński: NATO nie upadnie z dnia na dzień

  Nie wierzę w to, że NATO z dnia na dzień, albo z miesiąca na miesiąc, rozpadnie się - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Jan Truszczyński, dyplomata i główny negocjator aneksji Polski do UE. - NATO ma się, jako sojusz, nadal dobrze- dodał. - Amerykanie pokazują, że bez nich NATO osłabnie - stwierdził z kolei profesor Artur Nowak-Far, były wiceminister spraw zagranicznych.

  czytaj więcej »
 • Likwidacja obozów imigrantów. Francuskie władze zmieniają politykę

  Likwidacja obozów imigrantów. Francuskie władze zmieniają politykę

  Francuskie władze reformują prawo imigracyjne. Wśród propozycji są między innymi limity na przyjazdy dla osób spoza UE, trudniejsze testy na obywatelstwo i ograniczenia w dostępie do opieki zdrowotnej. Do tego likwidacja obozów imigrantów. Ma to być ukłon w stronę tych Francuzów, którzy martwią się, że nadmierna i pozbawiona wystarczającego nadzoru migracja źle wpływa na kraj. Emmanuel Macron chce zrobić ucieczkę do przodu przed skrajną prawicą i wysyła do wyborców sygnał, że Francja odzyskuje kontrolę nad migracją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Pomyłka czy egzekucja? Pytania w sprawie tragedii w Meksyku

  Pomyłka czy egzekucja? Pytania w sprawie tragedii w Meksyku

  Wszystkie ofiary masakry w północnym Meksyku miały dwa obywatelstwa: amerykańskie i meksykańskie. Należały do tej samej, mormońskiej rodziny. Mormoni osiedlili się w północnym Meksyku, gdy w USA ponad wiek temu rozpoczęła się prawna walka z wielożeństwem, które z kolei w Meksyku było tolerowane. W ataku gangsterów na konwój samochodów rodziny zginęły trzy kobiety i sześcioro dzieci. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Wyspa na Morzu Czerwonym". Historia Berlina Zachodniego

  "Wyspa na Morzu Czerwonym". Historia Berlina Zachodniego

  W sobotę Berlin i Niemcy będą obchodzić rocznicę upadku Muru Berlińskiego. Mur zbudowali komuniści, by zapobiec ucieczkom do Berlina Zachodniego, enklawy pod kontrolą zachodnich mocarstw, otoczonej ze wszystkich stron przez NRD. Ta "wyspa na Morzu Czerwonym", jak nazywano Berlin Zachodni, była swego rodzaju laboratorium zachodniej kultury, kreatywności i wolności, istniejącym na styku z autorytarnym Wschodem. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Rzucali się na kolana, wznosili ręce". Tam wojenne sieroty z Polski znalazły schronienie

  "Rzucali się na kolana, wznosili ręce". Tam wojenne sieroty z Polski znalazły schronienie

  To ciągle jeden z mało znanych epizodów polskiej historii. Mija 75 lat, odkąd grupa ponad 700 polskich dzieci i ich opiekunów znalazła schronienie w Nowej Zelandii. Wcześniej zostali zesłani z napadniętej przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki Polski na Sybir. Potem dotarli do Iranu wraz z Armią Andersa. Dzięki wspaniałomyślności i hojności Nowozelandczyków młodzi Polacy nie tylko dostali schronienie, ale i możliwości, by samodzielnie stanąć na nogi.

  czytaj więcej »
tvnpix