Fakty o Świecie

"20 procent wypadków jest spowodowanych przez korzystanie z telefonu"

- To choroba cywilizacyjna. Coraz częściej poruszając się po drogach w Polsce dostrzegamy takie sytuacje - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Mariusz Sztal, ekspert do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Komentował w ten sposób problemy związane z korzystaniem przez pieszych i kierowców ze smartfonów. - Badania pokazują, że nawet rozmowa przez zestaw głośnomówiący, którą prawo dopuszcza, zakłóca naszą percepcję - podkreślił Mariusz Sztal. Na skalę tego zagrożenia uwagę zwrócił również dr Leszek Mellibruda, psycholog z Active Business Mind. - 20 procent wypadków jest spowodowanych przez korzystanie z telefonu w samochodzie - przypomniał.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
jerzy hajkowski
jerzy hajkowski

czy Miller to polska odmiana Kirianowa. Czyzby Miller chcial zostac redaktorem Rosyjskiego Kuriera Warszawskiego?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Ofensywa w Syrii trwa. Rosja wypełnia próżnię po USA

    Ofensywa w Syrii trwa. Rosja wypełnia próżnię po USA

    Władze w Moskwie podkreślają, że starcie między tureckimi i syryjskimi siłami byłyby nie do zaakceptowania i dlatego Rosja do nich nie dopuści. Rosjanie wchodzą do baz, z których wcześniej wyjechali Amerykanie. Całą sytuację komplikuje jednak fakt, że Władimir Putin był ostatnio w dość bliskich kontaktach z prezydentem Turcji. Turcy twierdzą, że ich celem nie są cywile, a terroryści, ale w ciągu niecałego tygodnia z północnej Syrii uciekło aż 270 tysięcy cywilów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Bałtyckie dorsze wymierają. Bruksela drastycznie zmniejsza limity połowów

    Bałtyckie dorsze wymierają. Bruksela drastycznie zmniejsza limity połowów

    Ministrowie odpowiedzialni za rybołówstwo we wszystkich krajach Unii Europejskiej uzgodnili prawie całkowity zakaz połowu dorszy we wschodniej części Morza Bałtyckiego, czyli tej istotnej dla naszych rybaków. Limit połowu w 2020 roku będzie zmniejszony aż o 92 procent. Populacja bałtyckich dorszy wymiera i marnieje. Ich pożywieniem są szproty i śledzie. Tych drugich jednak zaczyna brakować, więc Bruksela mówi już o zmniejszeniu limitów połowów także i śledzi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • "Jeśli opozycja zachowa większość w Senacie, to powinna przyjąć trochę inny system pracy"

    "Jeśli opozycja zachowa większość w Senacie, to powinna przyjąć trochę inny system pracy"

    - Wybory przegrała opozycja, która zachowała się nieroztropnie, niemądrze - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jego zdaniem opozycja poddała walkę, gdy z Koalicji Obywatelskiej wystąpiło PSL, a Grzegorz Schetyna nie chciał rozmawiać z Lewicą. - Jeśli opozycja zachowa większość w Senacie, to powinna przyjąć trochę inny system pracy. Senat powinien spotykać się w każdym tygodniu na 3-4 dni i wykorzystać to jaką wspaniałą okazję do debaty o sprawach publicznych - przekonywał były premier.

    czytaj więcej »
   • Przybywa ofiar tureckiej ofensywy w Syrii. Kurdowie mówią o zbrodniach wojennych

    Przybywa ofiar tureckiej ofensywy w Syrii. Kurdowie mówią o zbrodniach wojennych

    Liczba ofiar tureckiej ofensywy rośnie w dramatycznym tempie. Mówi się już o wielu zabitych i rannych. Kurdowie alarmują, że współpracująca z Turcją armia syryjskiej opozycji ma na sumieniu zbrodnie wojenne. Kurdowie zwrócili się o pomoc do rządowej armii syryjskiej, z którą jeszcze niedawno walczyli, i do Rosji. Amerykańscy żołnierze wycofali się z północnej Syrii na rozkaz Donalda Trumpa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Rasistowskie zachowania, hitlerowskie gesty. Skandal na meczu eliminacji mistrzostw Europy

    Rasistowskie zachowania, hitlerowskie gesty. Skandal na meczu eliminacji mistrzostw Europy

    Grupa bułgarskich kibiców zaczęła naśladować odgłosy małp i pokazywać hitlerowskie pozdrowienie w kierunku czarnoskórych piłkarzy reprezentacji Anglii. Sędzia meczu z powodu zachowania kibiców dwa razy przerywał grę. Anglicy wygrali aż 6:0, ale prasa na Wyspach najmniej pisze o grze swoich piłkarzy. Pod pręgierzem znalazł się trener Bułgarów, który stwierdził po meczu, że w jego trakcie nic złego nie słyszał. Państwo wstrzymało wszelkie stosunki, w tym finansowe, z Bułgarskim Związkiem Piłki Nożnej, wymuszając w ten sposób dymisję jego szefa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Dziewięciu katalońskich polityków skazanych za "podburzanie". Zamieszki w Katalonii

    Dziewięciu katalońskich polityków skazanych za "podburzanie". Zamieszki w Katalonii

    Sąd Najwyższy Hiszpanii skazał w poniedziałek 12 katalońskich separatystów w związku z referendum niepodległościowym w 2017 roku. Dziewięciu polityków zostało skazanych na kary od 9 do 13 lat pozbawienia wolności za podburzanie. Trzem oskarżonym udało się uniknąć więzienia. W Katalonii ogłoszenie wyroku spowodowało wyjście na ulice tysięcy protestujących. Na lotnisku El Prat w Barcelonie doszło do starć między zwolennikami secesji i policją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Problem rasizmu stadionowego. "Ta nienawiść, o której mówimy, zawsze była"

    Problem rasizmu stadionowego. "Ta nienawiść, o której mówimy, zawsze była"

    - Temat jest bardziej skomplikowany z racji tego, że mamy internet - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN 24 BiS prawnik Maciej Ślusarek, mówiąc o problemie rasizmu stadionowego. - Kiedy pojawił się internet, (...) to przyniósł również upadek standardów debaty publicznej - dodał Maciej Ślusarek. - Ta nienawiść, o której mówimy, zawsze była. Ludzie zawsze gdzieś próbowali daj jej upust. Zawsze takie zgromadzenia publiczne były do tego dobrą okazją - stwierdziła z kolei psycholog Maria Rotkiel, drugi gość programu.

    czytaj więcej »
   • "W domu bawiły się dzieci. Nagle spadł pocisk. Zabił chłopca, a dziewczynka straciła nogę"

    "W domu bawiły się dzieci. Nagle spadł pocisk. Zabił chłopca, a dziewczynka straciła nogę"

    Europa, Stany Zjednoczone i Rosja - świat kolejny raz apeluje do Turcji, żeby zakończyła swoją ofensywę przeciwko Kurdom. Chodzi nie tylko o ratowanie życia ludzi ludzi na miejscu. Na terenie operacji znajdują się obozy, w których trzymani są byli bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego. Istnieje prawdopodobne zagrożenie, że Kurdowie, którzy zajęci są walką, nie będą w stanie ich dalej pilnować. Jednocześnie w wyniku operacji pojawiają się informacje o zabitych, rannych i kolejnych ludzkich tragediach. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Pokojowy Nobel dla premiera Etiopii. "Cały świat zobaczył, jak bardzo zmienił się nasz kraj"

    Pokojowy Nobel dla premiera Etiopii. "Cały świat zobaczył, jak bardzo zmienił się nasz kraj"

    43-letni Abiy Ahmed Ali został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla za doprowadzenie do pokoju pomiędzy Etiopia a Erytreą. Komitet Noblowski podkreślił w uzasadnieniu, że premier Etiopii nakazał uwolnienie z więzień tysięcy więźniów politycznych, ogłosił amnestię dla dziennikarzy i działaczy politycznych prześladowanych przez poprzednie rządy, utworzył komisję pokoju i pojednania oraz przyczynił się do pogodzenia rywalizujących grup wyznaniowych i etnicznych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   tvnpix