Fakty o Świecie

Zmarł Hugh Hefner. "Dla kobiet to jest trudna postać"

- Ten mężczyzna zbudował imperium, zmienił świat - mówił o Hugh Hefnerze redaktor naczelny Plejada.pl Marcin Cejrowski, który był gościem "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS. Jego zdaniem założyciel "Playboya", choć redagował pismo erotyczne, to "paradoksalnie wyzwolił kobiety". Psycholog Maria Rotkiel, drugi gość programu, stwierdziła jednak, że Hugh Hefner to "dla kobiet trudna postać". - Więcej zyskałyśmy niż straciliśmy, ale dużo nam też krwi napsuł - oceniła. Tłumaczyła, że rewolucja seksualna wiązała się też z promowaniem trudnego do osiągnięcia dla kobiet ideału fizycznego.

W wieku 91 lat zmarł w środę założyciel "Playboya" Hugh Hefner, który w latach 60. pomógł zapoczątkować rewolucję seksualną swoim przełomowy magazynem dla mężczyzn i zbudował wokół niego imperium biznesowe.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Przyznali się rebelianci z Jemenu, USA wskazują na Iran. "Amerykańska polityka kłamstwa"

  Przyznali się rebelianci z Jemenu, USA wskazują na Iran. "Amerykańska polityka kłamstwa"

  W sobotę doszło do ataku rakietowego na instalacje naftowe koncernu Aramco w miastach Bukajk i Churajs we wschodniej Arabii Saudyjskiej. Odpowiedzialność za atak wzięli na siebie rebelianci Huti z ogarniętego wojną domową Jemenu. Jednak zdaniem Białego Domu za incydent odpowiedzialny jest Iran. Ceny ropy na rynkach gwałtownie wzrosły w reakcji na atak. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Szok naftowy" na światowych rynkach po ataku na saudyjskie instalacje

  "Szok naftowy" na światowych rynkach po ataku na saudyjskie instalacje

  W rezultacie ataku rakietowego na instalacje naftowe we wschodniej Arabii Saudyjskiej wydobycie saudyjskiej ropy zmniejszyło się o połowę. To oznacza spadek produkcji światowej o ponad 5 procent. Chociaż instalacje mogą być naprawione, a USA wyraziły gotowość od uruchomienia rezerw, to rynki zareagowały gwałtownie. Nastąpił największy skok cen ropy od 1991 roku. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W tym konflikcie polityka przeplata się z religią. Zimna wojna na Bliskim Wschodzie trwa od 30 lat

  W tym konflikcie polityka przeplata się z religią. Zimna wojna na Bliskim Wschodzie trwa od 30 lat

  Od 1979 roku, czyli od wybuchu irańskiej rewolucji islamskiej, trwa zimna wojna na Bliskim Wschodzie, jak czasami określa się walkę o dominację w świecie muzułmańskim między Iranem a Arabią Saudyjską. W tej wojnie religia przeplata się z polityką. Iran to szyici, Arabia Saudyjska to sunnici. Jest jednak coś, co łączy te kraje - oba państwa unikają bezpośredniego konfliktu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nowe fakty w sprawie tygrysów z buddyjskiej świątyni

  Nowe fakty w sprawie tygrysów z buddyjskiej świątyni

  Położona na zachód od Bangkoku buddyjska Świątynia Tygrysów przez lata była promowana była jako rezerwat dzikiej przyrody, ale jednocześnie miejsce, w którym odwiedzający mogli dotykać, karmić i wyprowadzać na spacer tygrysy. Jednak po informacjach od obrońców praw zwierząt i zaniepokojonych turystów zwierzęta zostały w 2016 roku mnichom odebrane, a na jaw wyszły szokujące fakty. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Propagandowo bardzo dobrze wygląda konfrontacja Arabii Saudyjskiej i Iranu"

  "Propagandowo bardzo dobrze wygląda konfrontacja Arabii Saudyjskiej i Iranu"

  Atak na instalacje naftowe Arabii Saudyjskiej jest zdumiewający. Trudno powiedzieć, komu mogłoby na tym zależeć - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS profesor Witold Orłowski, główny ekonomista PwC. - Propagandowo bardzo dobrze wygląda konfrontacja Arabii Saudyjskiej i Iranu - tak dzieje się w Jemenie - aczkolwiek tam chodzi o ekonomię i miejsce geopolityczne. W mojej opinii Iran naprawdę nie jest aż tak szalony, by dokonywać takiego czynu - podkreśliła dr Magdalena El Ghamari z Collegium Civitas.

  czytaj więcej »
 • Powódź stulecia w Hiszpanii. Są ofiary śmiertelne

  Powódź stulecia w Hiszpanii. Są ofiary śmiertelne

  Południowo-wschodnia Hiszpania walczy z powodziami. Najgorsza sytuacja jest w Murcji i Walencji. Cztery osoby zginęły, a wiele jest rannych. Tysiące domów zostało bez prądu, a w wielu szkołach odwołano lekcje. Wstrzymano także ruch pociągów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Chcieli zablokować lotnisko Heathrow za pomocą dronów. Bo latanie szkodzi środowisku

  Chcieli zablokować lotnisko Heathrow za pomocą dronów. Bo latanie szkodzi środowisku

  Grupa aktywistów chciała wstrzymać ruch na lotnisku Heathrow. Dokonać tego chcieli przy pomocy dronów. Gdyby latały w okolicach pasa startowego, wieża kontroli lotów musiałaby zamknąć lotnisko. Okazało się jednak, że systemy zagłuszające sygnał sterujący dronami jest bardzo skuteczny i tylko jedna maszyna uniósła się w powietrze. Autorzy akcji przekonują, że do tak drastycznych pomysłów popchnęła ich arogancja władz i brak troski o środowisko. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Związkowcy sparaliżowali paryskie metro. "Mówimy w imieniu wszystkich pracowników"

  Związkowcy sparaliżowali paryskie metro. "Mówimy w imieniu wszystkich pracowników"

  W ramach protestu związki zawodowe sparaliżowały paryskie metro. 10 na 16 linii nie działało w ogóle, a to wszystko w godzinach szczytu. Wszystko w związku z planami prezydenta Emanuela Macrona. We Francji funkcjonują 42 różne systemy emerytalne, a prezydent chce stworzyć jeden obowiązujący dla wszystkich. Ale to dla wielu branż oznaczałoby mniej pieniędzy i dłuższą pracę. Według obecnych przepisów pracownicy metra mogą przejść na emeryturę mając 52 lata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Swój pamiętnik pisała do końca życia. W USA opublikują dziennik Reni Spiegel

  Swój pamiętnik pisała do końca życia. W USA opublikują dziennik Reni Spiegel

  O Reni Spiegel piszą media niemal na całym świecie. Pamiętnik młodej Polki żydowskiego pochodzenia to wstrząsająca opowieść o wojnie i holokauście. Ponad 60 lat przeleżał w skrytce w nowojorskim banku i dopiero teraz trafił do księgarni w Ameryce i Wielkiej Brytanii. Renia Spiegiel swoje wspomnienia zaczęła spisywać w 1939 roku, gdy miała 15 lat. Zginęła trzy lata później. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Księżna Sussex wraca po urlopie macierzyńskim. Zaprojektowała linię ubrań dla kobiet

  Księżna Sussex wraca po urlopie macierzyńskim. Zaprojektowała linię ubrań dla kobiet

  Meghan Markle oficjalnie wraca z urlopu macierzyńskiego do dworskich obowiązków księżnej. Na początek zaprojektowała własną kolekcję ubrań. Dochód z każdej zakupionej sztuki zostanie przekazany organizacji Smart Works. Na Wyspach ta inicjatywa została przyjęta z zachwytem, co musiało ucieszyć księżną i jej męża, którzy przez ostatnie miesiące musieli radzić sobie z falą krytyki i złą prasą. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix