Fakty o Świecie

 • Foto: TVN24 BiS | Video: Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Żywność warta setki miliardów marnowana tuż po wyprodukowaniu
 • Nowak: to porozumienie forsuje jeszcze twardszy brexit niż umowa May

"Z kraju, który był wzorcem dla innych, staliśmy się pariasem"

- Licytowanie się przy pomocy płacy minimalnej to jest jedna z najgorszych populistycznych zagrywek - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN 24 BiS profesor Leszek Balcerowicz. Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju mówi o przedwyborczych obietnicach PiS i o perspektywach, jakie czekają polską gospodarkę.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Rękawiczki Berniego Sandersa hitem. Senator postanowił wykorzystać ich popularność

  Rękawiczki Berniego Sandersa hitem. Senator postanowił wykorzystać ich popularność

  Rękawiczki Berniego Sandersa to nie tylko hit internetu, ale też sprzedażowy strzał w dziesiątkę. Popularność rękawic, które senator założył na inaugurację Joe Bidena, może przysłużyć się w dobrej sprawie. Tysiące osób chcą je kupić od organizacji, która szyje i daje pracę bezrobotnym kobietom. W planach są kolejne akcje dobroczynne związane z wyjątkowym stylem stylem senatora. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Może podać leki, poprowadzić trening i przytulić. Robot Sophia już wkrótce trafi do sprzedaży

  Może podać leki, poprowadzić trening i przytulić. Robot Sophia już wkrótce trafi do sprzedaży

  Robot Sophia to, zdaniem producenta, idealny asystent i przyjaciel w czasie epidemii. Może podać leki, poprowadzić trening i przytulić. Nigdy nie śpi, nie męczy się i nie nudzi. Firma rusza z masową produkcją robotów. Sztuczna inteligencja ma pomóc osobom, które nie mają nikogo lub z powodu epidemii nie mogą się z nikim spotkać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Putin traci swoją atrakcyjność w oczach narodu"

  "Putin traci swoją atrakcyjność w oczach narodu"

  W sobotę na wezwanie Nawalnego do demonstracji na ulice rosyjskich miast wyszło według Ośrodka Studiów Wschodnich od 110 do 160 tysięcy osób. - Widać wyraźnie, że władze w pewien sposób się przestraszyły - oceniła Agnieszka Legucka, annalistyczna do spraw Rosji z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Zdaniem Anny Łabuszewskiej z "Tygodnika Powszechnego" "Putin traci swoją atrakcyjność w oczach narodu". - W rosyjskim, białoruskim społeczeństwie do głosu dochodzi nowe pokolenie - dodał doktor Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich.

  czytaj więcej »
 • Masakra cywilów w Etiopii. Brutalną pacyfikację regionu zlecił laureat Nagrody Nobla

  Masakra cywilów w Etiopii. Brutalną pacyfikację regionu zlecił laureat Nagrody Nobla

  W połowie grudnia w miejscowości Aksum w prowincji Tigraj doszło do masakry ludności cywilnej, jak przekazali uciekający stamtąd uchodźcy. Etiopscy żołnierze mieli zabić około 750 cywili w pobliżu słynnego Kościoła Matki Bożej z Syjonu. Ta masakra to kolejny rozdział niezwykle brutalnego konfliktu o Tigraj - zbuntowaną prowincję położoną na północy Etiopii. Premierem Etiopii, który rozkazał spacyfikować zbuntowaną prowincję, jest laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2019 roku Abiy Ahmed Ali. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W sobotę w Rosji mają się odbyć masowe demonstracje w obronie Nawalnego

  W sobotę w Rosji mają się odbyć masowe demonstracje w obronie Nawalnego

  Rosjanie zaplanowali falę protestów w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, które w sobotę mają się odbyć w wielu miastach w Rosji. Władze próbują zastraszyć wszystkich, którzy chcieliby wyjść na ulice. Szykanowani są współpracownicy Nawalnego, który zaraz po powrocie do Rosji został zatrzymany na lotnisku i aresztowany. Wielu przywódców światowych domaga się jego zwolnienia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Podczas zaprzysiężenia wystąpiła Amanda Gorman. Mówiła "o nadziei, jedności i uzdrowieniu"

  Podczas zaprzysiężenia wystąpiła Amanda Gorman. Mówiła "o nadziei, jedności i uzdrowieniu"

  Podczas środowej inauguracji pojawiło się wiele znanych twarzy i padło wiele inspirujących słów. Uwagę całego świata przykuła młoda kobieta w żółtym płaszczu. To 22-letnia Amanda Gorman, która jako najmłodsza poetka w historii wystąpiła podczas prezydenckiej inauguracji. Chciała, by jej poemat - inspirowany szturmem na Kapitol - był przesłaniem jedności i nadziei. Gorman ukończyła studia na Harvardzie, pisze i udziela się społecznie. Nie są jej obojętne kwestie rasizmu i wykluczenia społecznego.

  czytaj więcej »
 • Tajemnicze słowa Trumpa. Padają pytania o przyszłość byłego prezydenta

  Tajemnicze słowa Trumpa. Padają pytania o przyszłość byłego prezydenta

  Jest pierwszym prezydentem od 150 lat, który nie czekał na swojego następcę w Białym Domu i nie wziął udziału w jego inauguracji. Donald Trump - jeszcze jako urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych - na pokładzie Air Force One odleciał razem z rodziną na Florydę. W pożegnalnym przemówieniu w bazie lotniczej Andrews tajemniczo zapowiedział - w jakiejś formie wrócimy. Nie milkną pytania o to, jaka to będzie forma oraz jaką rolę w życiu publicznym może w przyszłości odegrać rodzina Trumpów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • O jedności, konstytucji i ochronie demokracji. 46. prezydent USA przemówił podczas inauguracji

  O jedności, konstytucji i ochronie demokracji. 46. prezydent USA przemówił podczas inauguracji

  To, co nam teraz potrzebne najbardziej, to jedność - mówił w swoim inauguracyjnym przemówieniu 46. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Słowo "jedność" odmieniał przez wszystkie przypadki. Dodawał - musimy nauczyć się znowu siebie słuchać, musimy chronić demokrację, bo przekonaliśmy się, jak ona jest krucha i cenna. Swoje wystąpienie Joe Biden zakończył słowami - daję wam słowo, że zawsze będę bronił naszej konstytucji, będę chronił demokrację i bronił Ameryki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Ta inauguracja była obdarta z emocji zwykłych wyborców"

  "Ta inauguracja była obdarta z emocji zwykłych wyborców"

  - Dla mnie szczególnie ważnym momentem, który nawet mnie wzruszył, było zaprzysiężenie Kamali Harris - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dziennikarka Ewa Ewart. Reporterka "Faktów" TVN Katarzyna Sławińska stwierdziła, że wszystkie inauguracje prezydenckie w USA są niezwykłe. - Z polskiego punktu widzenia z zadziwieniem patrzyłam, jak setki tysięcy Amerykanów specjalnie zjeżdżają do Waszyngtonu, żeby pobyć, pokibicować swojemu nowemu prezydentowi - wyjaśniła. - Faktycznie, inauguracje prezydenckie to jest wielki piknik Amerykanów - powiedział korespondent "Faktów" TVN w USA Marcin Wrona. - Ta inauguracja była obdarta z emocji zwykłych wyborców, ludzi, którzy przyjeżdżają do Waszyngtonu, żeby się cieszyć - przyznał. Z powodu zagrożenia epidemicznego i terrorystycznego na uroczystości zaprzysiężenia Joe Bidena i Kamali Harris byli tylko zaproszeni goście.

  czytaj więcej »
 • "Rok temu nie pomyślelibyśmy, że normą stanie się pożegnanie z mamą przez telefon"

  "Rok temu nie pomyślelibyśmy, że normą stanie się pożegnanie z mamą przez telefon"

  W Wielkiej Brytanii dziennie z powodu koronawirusa umiera średnio 945 osób - to najwyższy wskaźnik na świecie. Ostatniej doby zmarło tam 1610 osób, najwięcej od początku pandemii. W jednym z londyńskich szpitali dziecięcy oddział intensywnej terapii przekształcono w oddział dla dorosłych chorych na COVID-19. Prawie wszyscy podłączeni są do respiratorów. Materiał telewizji Sky News.

  czytaj więcej »
 • Francuski rząd zmienia zalecenie dotyczące maseczek

  Francuski rząd zmienia zalecenie dotyczące maseczek

  Francuscy lekarze alarmują, że materiałowe maseczki nie są wystarczająco skuteczne, mogą nie chronić przed bardziej zakaźną odmianą koronawirusa. Dlatego rząd zaleca unikanie stosowania masek ochronnych z tkanin wytwarzanych domowymi sposobami. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Białoruś straciła prawa współgospodarza mistrzostw świata w hokeju

  Białoruś straciła prawa współgospodarza mistrzostw świata w hokeju

  Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie w poniedziałek oficjalnie odebrała Białorusi prawo współorganizacji tegorocznych mistrzostw świata. Powodem są kwestie związane z bezpieczeństwem, a dokładnie siłowe utrzymywanie władzy i prześladowanie opozycji. To duży cios dla prezydenta Alaksandra Łukaszenki, który jest wielkim fanem hokeja. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Nieobecność Donalda Trumpa wszyscy przyjmują z głębokim oddechem ulgi"

  "Nieobecność Donalda Trumpa wszyscy przyjmują z głębokim oddechem ulgi"

  Ustępujący prezydent USA Donalda Trump nie będzie obecny na inauguracji nowego prezydenta Joe Bidena. - Nieobecność Donalda Trumpa wszyscy przyjmują z głębokim oddechem ulgi - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS amerykanistka dr Renata Nowaczewska. Amerykanista Andrzej Kohut ocenił, że Joe Biden będzie mniej kontrowersyjnym prezydentem niż Donald Trump. - Siłą Stanów Zjednoczonych (...) jest to, że Amerykanie potrafili z wielu tych trudnych sytuacji wyciągać wnioski i zmieniać ten kraj na lepsze - powiedział socjolog dr Łukasz Pawłowski.

  czytaj więcej »
tvnpix