Fakty o Świecie

Wybór Franciszka "to fantastyczna przygoda dla Kościoła"

- To było zaskoczenie - przyznał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS ks. prof. Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", wspominając wybór kardynała Jorge Mario Bergoglio na papieża. - Widać, że pan Bóg ma swoją drogę - dodał. - To jest fantastyczna przygoda dla Kościoła - stwierdził z kolei teolog Jarosław Makowski i dodał, że "papież Franciszek uczynił człowieka grzesznego sercem kościoła". Zdaniem Makowskiego papież zyskuje wśród wiernych swoim nauczaniem przez miłosierdzie.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Donald Trump zasalutował północnokoreańskiemu oficerowi. Wzbudziło to kontrowersje

  Donald Trump zasalutował północnokoreańskiemu oficerowi. Wzbudziło to kontrowersje

  Prezydent Stanów Zjednoczonych zasalutował jednemu z północnokoreańskich oficerów, gdy podczas powitania w Singapurze północnokoreański przywódca Kim Dzong Un przedstawiał członków swojej delegacji. Według Białego Domu to była zwykła uprzejmość. Według części komentatorów i wojskowych taki gest to woda na młyn reżimowej propagandy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Najdroższy jacht na świecie w oku kamery TVN24 BiS

  Najdroższy jacht na świecie w oku kamery TVN24 BiS

  Są w Rosji ludzie, dla których ani podatki, ani emerytura problemami nie są. Chodzi o rosyjskich oligarchów. Ich majątki liczone są nie w milionach euro, lecz w miliardach, a kiedy ma się takie pieniądze, to można sobie kupić wszystko, na przykład najdroższy na świecie jacht. W tym momencie Rosjanin Andriej Mielniczenko wypoczywa w Monte Carlo i jego jacht z bliska obserwował Mateusz Walczak. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Dziak: nieoficjalnie mówi się, że Trump przegrał pojedynek z Kimem

  Dziak: nieoficjalnie mówi się, że Trump przegrał pojedynek z Kimem

  - Jaki to jest prezydent, że my wszyscy patrzymy, modlimy się, żeby jakiejś gafy nie popełnił - zastanawiał się w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów strategicznych PAN, komentując fakt, że propaganda północnokoreańska wykorzystała zdjęcie Donalda Trumpa. Na fotografii tej prezydent USA salutuje północnokoreańskiemu oficerowi. - On parę rzeczy źle wykonał, co do tego nie ma wątpliwości - ocenił. Profesor Dziak stwierdził też, że gesty Trumpa ułatwiły propagandzie północnokoreańskiej przedstawienie szczytu w Singapurze przede wszystkim jako sukcesu Kim Dzong Una. - Nieoficjalnie już się mówi, że z Trumpem trzeba rozmawiać dlatego, że Trump przegrał ten pojedynek dyplomatyczny z Kim Dzong Unem, okazał się słabszy - mówił prof. Dziak.

  czytaj więcej »
 • Obawy o ataki rasistowskie w trakcie mundialu. "Mam nadzieję, że Rosja jest gotowa, by nas chronić"

  Obawy o ataki rasistowskie w trakcie mundialu. "Mam nadzieję, że Rosja jest gotowa, by nas chronić"

  "W czasie nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej Rosjanki powinny unikać seksu z obcokrajowcami innej rasy" - przed tym przestrzega deputowana do Dumy Tamara Pletniowa. Polityk dodaje, że może się to skończyć samotnym wychowywaniem "dziecka mieszanej rasy". To wystąpienie i wcześniejsze zachowania rosyjskich kibiców, wywołują obawy o możliwości rasistowskich ataków w trakcie mundialu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Rocznica pożaru Grenfell Tower. Rodziny ofiar żądają sprawiedliwości

  Rocznica pożaru Grenfell Tower. Rodziny ofiar żądają sprawiedliwości

  Budynek Grenfell Tower w Londynie stanął w płomieniach w środku nocy 14 czerwca 2017 roku. Zginęły 72 osoby. Pożar był największym, jaki widział Londyn od czasu II Wojny Światowej. W czwartek minutą ciszy ofiary tragedii upamiętniła m.in. królowa Elżbieta II. Ale takie hołdy to za mało. Rodziny ofiar chcą przede wszystkim zakończenia śledztwa, by w końcu dowiedzieć się, dlaczego ich bliscy zginęli i kto za to odpowiada. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Burza piaskowa na Marsie zagraża łazikowi Opportunity

  Burza piaskowa na Marsie zagraża łazikowi Opportunity

  Wielka burza piaskowa sprawiła wiele problemów marsjańskiemu łazikowi Opportunity. Burza w ciągu kilku dni objęła prawie 41 milionów kilometrów kwadratowych. To łączny obszar Ameryki Północnej i Rosji. Naukowcy z NASA obawiają się, że łazik może tego nie przetrwać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Mundial w Rosji "to w zasadzie projekt wizerunkowy"

  Mundial w Rosji "to w zasadzie projekt wizerunkowy"

  Co mundial w Rosji oznacza dla Władimira Putina? - Mamy nadzieję, że nie kolejny najazd na jakieś terytorium - odpowiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były szef MSZ Andrzej Olechowski. - Po poprzedniej imprezie sportowej mieliśmy aneksję Krymu - dodał. Zaznaczył jednak, że najbardziej prawdopodobny jest wariant, że mundial to"w zasadzie projekt PR-owski, wizerunkowy, by pokazać kraj uśmiechnięty, gościnny, wygodny".

  czytaj więcej »
 • "Ten mundial jest szansą dla Władimira Putina na dyplomatycznego szach mata"

  "Ten mundial jest szansą dla Władimira Putina na dyplomatycznego szach mata"

  Rosjanie, a przede wszystkim sam Władimir Putin, chcieliby by mówiono tylko o piłce, o tym, jakie wspaniałe święto dla świata przygotowała Rosja - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Roman Imielski, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i autor książki "Najważniejszy mecz Kremla". - Ten mundial jest szansą dla Władimira Putina na dyplomatycznego szach mata. To będzie majstersztyk, jeśli uda mu się uciec, przynajmniej wewnętrznie, w Rosji, od odium przywódcy, który sobie w polityce międzynarodowej nie radzi - stwierdził z kolei Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact Poland, organizacji poświęconej społecznej odpowiedzialności korporacyjnej.

  czytaj więcej »
 • Trump wrócił do kraju. "Nie ma już zagrożenia nuklearnego"

  Trump wrócił do kraju. "Nie ma już zagrożenia nuklearnego"

  "Nie ma już zagrożenia nuklearnego ze strony Korei Północnej. Śpijcie spokojnie!" - ogłosił na Twitterze prezydent Donald Trump tuż po powrocie ze spotkania z Kim Dzong Unem, i w wywiadzie telewizyjnym dodał, że północnokoreański przywódca może wkrótce zawitać w Białym Domu. Amerykańscy komentatorzy i eksperci już tak zachwyceni nie są i pytają wprost: co takiego zyskaliśmy w zamian za ciepłe słowa pod adresem dyktatora i zapowiedź rezygnacji z ćwiczeń z Koreą Południową? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix