Fakty o Świecie

Były funkcjonariusz UOP: imigranci z Afryki Północnej są problemem

Profilowania rasowego po prostu nie należy robić – przekonywał w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas krytykując metody stosowane przez niemiecką policję zabezpieczającą sylwestra 2016 roku, kiedy to funkcjonariusze szczególną uwagę przywiązywali do imigrantów z Afryki Północnej. – Imigranci z Afryki Północnej są jednak relatywnie problemem w porównaniu do imigrantów z innych krajów – argumentował z kolei były funkcjonariusz UOP Piotr Niemczyk.

Źródło: Fakty z zagranicy

Komentarze (4)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
objektywny
objektywny

Ekspert Niemczyk odkrywa Swiat !. Ci wszyscy pseudo eksperci fanzola to co spoleczenstwo juz dawno przerabialo. Litosci !, ja widzac na ekranie "ekspertow" (obojetnie w jakiej dziedzinie), przelaczam na inny program. Nie musze sie wowczas denerwowac. Jedynym programem, gdzie mozna ekspertow posluchac (tez nie zawsze) to SONDA. Mozna dowiedziec sie rozwiń

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   nano7

   "imigranci" ? czy wojsko najemne... Mezczyzni miwdy 18-35....

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Tak_Jest_Brawo_Jasiu
     Tak_Jest_Brawo_Jasiu

     I Pan Niemczyk ma absolutna rację. To jest zupełnie inna kultura,inne obyczaje i mentalność ludzi. Tak jak wielu dzikich zwierząt nie da się oswoić,tak i wiele ludzi z tamtej części świata nie nadaje się do życia w Europie. To jest proste.

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       teraja1

       Zabezpieczyli ,zabezpieczyli wiec gruby cicho siedz w swoich pantoflach.

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         0
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         Zasady forum
         Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

         Pozostałe informacje

         • "Przykład Sciapana będzie naśladowany przez innych blogerów w innych krajach"

          "Przykład Sciapana będzie naśladowany przez innych blogerów w innych krajach"

          Białoruskie władze uznają go za terrorystę, bo to między innymi dzięki jego kanałom w internecie świat poznał prawdziwe oblicze reżimu Alaksandra Łukaszenki. Sciapan Puciła mieszka i pracuje w Polsce, dlatego białoruski prezydent od polskich władz domaga się wydania blogera. - Nic zakazanego nie zrobiłem. Pokazuję tylko to, co naprawdę się dzieje - mówił Puciła. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Brytyjski rząd zgłosił "szczepionkę oxfordzką" do oceny

          Brytyjski rząd zgłosił "szczepionkę oxfordzką" do oceny

          Brytyjski rząd formalnie zwrócił się w piątek do tamtejszego Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (MHRA) o ocenę, czy stworzona przez firmę AstraZeneca i naukowców z Uniwersytetu w Oxfordzie szczepionka na koronawirusa może być dopuszczona do użytku. Wątpliwości dotyczące tej szczepionki koncentrują się wokół jej skuteczności i metody, jaką uzyskano wyniki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Przemoc domowa nasiliła się w czasie pandemii. Raport ONZ

          Przemoc domowa nasiliła się w czasie pandemii. Raport ONZ

          25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. W środę tysiące kobiet na całym świecie wyszły na ulice miast, chcąc zwrócić uwagę na pogarszającą się ich sytuację w dobie pandemii. Według ONZ co trzecia kobieta na świecie doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej. Od 25 listopada do 10 grudnia na całym świecie będzie trwała kampania 16 Dni Działań Przeciw Przemocy wobec Kobiet. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Jak działa skrajna prawica w Europie? "Wchodzą w nowe obszary i nowe formuły"

          Jak działa skrajna prawica w Europie? "Wchodzą w nowe obszary i nowe formuły"

          Ośrodek Counter Extremism Project opublikował raport na temat międzynarodowej współpracy skrajnej prawicy między innymi z Niemiec, Finlandii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy USA. Analitycy ośrodka CEP wskazują, że polem współpracy międzynarodowej ekstremistycznych grup są między innymi koncerty czy wydarzenia sportowe. O raporcie w rozmowie "Faktów o Świecie" TVN24 BiS dyskutowali eksperci, w tym jego współautor, doktor Kacper Rękawek.

          czytaj więcej »
         • Parlament Europejski zajął stanowisko wobec orzeczenia polskiego TK

          Parlament Europejski zajął stanowisko wobec orzeczenia polskiego TK

          Parlament Europejski przyjął dokument, który potępia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Polsce i tłumaczy: to zagraża zdrowiu i życiu kobiet. Prawicowi politycy mówią, że bronią prawa człowieka do życia, słyszą w odpowiedzi: prawa kobiet to też prawa człowieka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • Kolejny pakiet pomocy dla francuskich przedsiębiorców

          Kolejny pakiet pomocy dla francuskich przedsiębiorców

          Emmanuel Macron ogłasza kolejny pakiet pomocy dla francuskich przedsiębiorców. Poprzedni to było 500 miliardów euro. Teraz będą kolejne pieniądze. Francja wychodzi z lockdownu, ale to nie oznacza, że firmy mają się dobrze. Jaki jest plan pomocy? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         • "Mam wrażenie, że jest to jednak inna organizacja niż ta, do której wchodziliśmy 16 lat temu"

          "Mam wrażenie, że jest to jednak inna organizacja niż ta, do której wchodziliśmy 16 lat temu"

          Polska i Węgry podtrzymują groźbę, że zawetują wieloletnie ramy finansowe na lata 2021-2027, jeśli UE będzie kontynuować prace nad tak zwanym mechanizmem praworządności. - Chodzi o mechanizm, w którym chwilowa większość przegłosowałyby chwilową mniejszość - wyjaśnił eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS. - Patrząc na pewną ewolucję Unii w ostatnim czasie, mam wrażenie, że jest to jednak inna organizacja niż ta, do której wchodziliśmy jako Rzeczpospolita Polska 16 lat temu - dodał. - Zwisa nad panem premierem Morawieckim kij trzymany przez Zbigniewa Ziobrę i dlatego politycy PiS gimnastykują się, wymyślając różne tłumaczenia, co to jest praworządność - oceniła eurodeputowana PO Elżbieta Łukacijewska. - Z rozmów z innymi posłami Parlamentu Europejskiego, z innych krajów, wynika bardzo dokładnie, że obywatele ich krajów i oni sami nie chcą, by z ich podatków były finansowane rządy, które nie przestrzegają praworządności - powiedział wiceprzewodniczący SLD Marek Balt.

          czytaj więcej »
         • Debata w PE na temat aborcji w Polsce

          Debata w PE na temat aborcji w Polsce

          "Jesteśmy z Wami" - mówią europosłowie i europosłanki do kobiet protestujących w Polsce. W Brukseli odbyła się debata dotycząca aborcji. Były wyrazy wsparcia i przypomnienie, że prawa kobiet to też prawa człowieka. O poparciu zakazu aborcji mówili nieliczni, w tym eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości.

          czytaj więcej »
         • Ambasada RP w Moskwie reaguje na konferencję o zbrodni katyńskiej

          Ambasada RP w Moskwie reaguje na konferencję o zbrodni katyńskiej

          Polsko-rosyjski spór o zbrodnię katyńską. Polska ambasada w Moskwie protestuje, bo twierdzi, że na konferencji Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego padły słowa dążące do zakłamania faktów związanych ze zbrodnią w Twerze i Miednoje. Rosyjski deputowany miał powiedzieć, że może zainicjować anulowanie uchwały, która potwierdza odpowiedzialność Związku Radzieckiego za mord w Katyniu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

          czytaj więcej »
         tvnpix