Fakty o Świecie

Dziś nazwiska, jutro funkcje. Kłopoty polskiego kandydata na komisarza

Komisja Europejska opublikowała pełną listę kandydatów na komisarzy. We wtorek przyszła przewodnicząca Komisji ma poinformować, jakie będą oni pełnić funkcje. Przedstawicielem Polski jest Janusz Wojciechowski. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych prowadzi wobec niego postępowanie w sprawie możliwych nieprawidłowości przy zwrocie kosztów podróży. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW O ŚWIECIE" W TVN24GO

Autor: Maciej Sokołowski / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Napastnik wszedł do dwóch barów i otworzył ognień. "To wszystko wyglądało jak film, jak zły żart"

  Napastnik wszedł do dwóch barów i otworzył ognień. "To wszystko wyglądało jak film, jak zły żart"

  W środę późnym wieczorem uzbrojony mężczyzna w niemieckim mieście Hanau zabił dziewięć osób. Napastnik zaatakował dwa osobne lokale, gdzie klienci palili fajki wodne. Zdaniem śledczych zamachowiec mógł działać z pobudek ksenofobicznych. Podejrzewany mężczyzna został znaleziony martwy. Zostawił po sobie liczący 24 strony list i co najmniej dwa nagrania video. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zmarło dwoje pasażerów wycieczkowca Diamond Princess

  Zmarło dwoje pasażerów wycieczkowca Diamond Princess

  Chiny ogłaszają gwałtowny spadek, jeśli chodzi o liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jednak zmarło dwóch pasażerów wycieczkowca Diamond Princess. To kobieta i mężczyzna w wieku około 80 lat. Po długiej kwarantannie pokład statku mogli opuścić zdrowi pasażerowie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • 7-letnia Fatima została uprowadzona spod szkoły. Jej ciało znaleziono na śmietniku

  7-letnia Fatima została uprowadzona spod szkoły. Jej ciało znaleziono na śmietniku

  Dziesięć zabitych kobiet lub dziewcząt dziennie. To wstrząsające dane, które opisują to, co dzieje się w Meksyku. Najnowszy, tragiczny przykład to zabójstwo siedmioletniej Fatimy. Władze zapewniają, że zrobią wszystko aby wyjaśnić okoliczności tej zbrodni. Obywatele jednak mają dość i żądają sprawiedliwości oraz bezpieczeństwa. Szczególnie mocno krytykowany jest prezydent kraju, którego reakcje nazywane są powolnymi, pozbawionymi wrażliwości i taktu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Syryjski ojciec zamienia dźwięki eksplodujących bomb w grę. Chce złagodzić traumę córki

  Syryjski ojciec zamienia dźwięki eksplodujących bomb w grę. Chce złagodzić traumę córki

  Ochrona swojego dziecka podczas wojny to jedno z największych wyzwań, które może wyobrazić sobie rodzic. Chodzi nie tylko o jego życie i zdrowie, ale o nastrój. Bo jak sprawić, żeby pociecha, podczas regularnego konfliktu, zaznała choć trochę normalności i radości? Jednak młody ojciec Abdallah al-Muhammad, mieszkaniec Syrii, gdzie ostatnio ciągle dochodzi do bombardowań, postanowił zamienić doświadczenia swojej córki i pomóc jej poradzić sobie z traumą. Mężczyzna nauczył swoją trzyletnią córeczkę, by wtedy, gdy spadają bomby po prostu się śmiała. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Wielka Brytania walczy ze skutkami sztormu Dennis. Trwa szacowanie strat

  Wielka Brytania walczy ze skutkami sztormu Dennis. Trwa szacowanie strat

  W Wielkiej Brytanii wciąż obowiązuje aż 95 ostrzeżeń powodziowych, w tym sześć najwyższego stopnia, oznaczających bezpośrednie zagrożenie dla życia. Najtrudniejsza sytuacja jest we wschodnio-południowej Walii i zachodniej Anglii. Mieszkańcy domów wzdłuż dwóch dużych rzek - Wye i Severn zostali już ewakuowani. Premier Boris Johnson nadal nie pojawił się na zalanych terenach i nie zwołał rządowego sztabu kryzysowego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Skrajnie prawicowy ekstremizm znów stał się zagrożeniem". Reakcje po strzelaninie

  "Skrajnie prawicowy ekstremizm znów stał się zagrożeniem". Reakcje po strzelaninie

  Strzelanina w Hanau to kolejny, w ostatnim czasie zamach, w Niemczech motywowany prawdopodobnie skrajnie prawicowym ekstremizmem. Zaledwie tydzień temu niemiecka policja aresztowała siatkę 12 osób szykujących ataki na polityków i muzułmanów. Z kolei w październiku ubiegłego roku zamachowiec w Halle we wschodnich Niemczech otworzył ogień przed synagogą i zabił dwie osoby. W czerwcu w kałuży krwi znaleziono zaangażowanego w sprawy uchodźców polityka CDU Waltera Lubcke. To tylko przykłady z kilku ostatnich miesięcy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Skrzydła rosną, chudnie centrum. Historycy porównują sytuację z Republiką Weimarską"

  "Skrzydła rosną, chudnie centrum. Historycy porównują sytuację z Republiką Weimarską"

  - Jeśli to nie zostanie skontrowane czy powstrzymane, to może to przynajmniej stopniowo prowadzić do tego, że poczucie zagrożenia wśród społeczeństwa niemieckiego poszerzy się w znacznie większym stopniu, niż to się dzieje za sprawą tych dramatycznych wydarzeń z ostatnich miesięcy - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech i Francji, komentując problem skrajnie prawicowego terroryzmu w Niemczech. - Skrzydła rosną, chudnie centrum. Historycy porównują sytuację z Republiką Weimarską - skomentował Adam Krzemiński, dziennikarz "Polityki", kolejny z gości programu.

  czytaj więcej »
 • Unia tworzy nową wieloletnią perspektywę finansową. Najbliższy szczyt ma wypracować kompromis

  Unia tworzy nową wieloletnią perspektywę finansową. Najbliższy szczyt ma wypracować kompromis

  Rządy państw członkowskich Unii Europejskiej zaczynają negocjacje w sprawie siedmioletniej perspektywy finansowej. UE musi ją przyjąć do końca roku i wymaga to jednomyślności wszystkich państw członkowskich. Gorącym tematem będzie pomysł powiązania wypłat z przestrzeganiem praworządności. Pomysł ma wiele niewiadomych. Jak bowiem zdefiniować i ewaluować "praworządność"? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ostatni zdrowi pasażerowie opuścili pokład wycieczkowca Diamond Princess

  Ostatni zdrowi pasażerowie opuścili pokład wycieczkowca Diamond Princess

  Zakończyła się kwarantanna na wycieczkowcu Diamond Princess, który zacumował w Jokohamie. Pokład opuściło ostatnich kilkuset zdrowych pasażerów, w tym dwoje Polaków. Trzeci Polak, członek załogi, czeka na decyzję. Na pokładzie statku pozostaje cały czas 621 zakażonych koronawirusem z Wuhanu pasażerów i członków załogi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Tajny rejestr, tysiące ofiar i setki pozwów. "Kryjąc się za uśmiechem, wypatrywali swoich ofiar"

  Tajny rejestr, tysiące ofiar i setki pozwów. "Kryjąc się za uśmiechem, wypatrywali swoich ofiar"

  Boy Scouts of America to ogólnokrajowa organizacja amerykańskich skautów, która działa od 110 lat. Teraz składa wniosek o bankructwo. Jej reputacja legła w gruzach po tym, jak na jaw wyszły liczne przypadki pedofilii, a do amerykańskich sądów zaczęły trafiać setki cywilnych pozwów o odszkodowanie. Jeśli bankructwo stanie się faktem, to uzyskanie rekompensat przez poszkodowanych będzie dużo bardziej skomplikowane.

  czytaj więcej »
 • Buduje podjazdy dla niepełnosprawnych z klocków. "Wspaniała rzecz, która wszystkich uszczęśliwia"

  Buduje podjazdy dla niepełnosprawnych z klocków. "Wspaniała rzecz, która wszystkich uszczęśliwia"

  Brak podjazdu dla wózków to coś więcej niż niedogodność. To bariera, która uniemożliwia funkcjonowanie. Co z tym zrobić? Można liczyć na to, że ustawodawcy i architekci zaczną poważniej traktować takie problemy, albo można wziąć sprawy w swoje ręce. Niemka Rita Ebel wykorzystała klocki LEGO, by budować podjazdy dla wózków inwalidzkich w Hanau. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Plaga szarańczy w Afryce. Rząd Ugandy do walki z owadami wysłał wojsko

  Plaga szarańczy w Afryce. Rząd Ugandy do walki z owadami wysłał wojsko

  Mieszkańcy wschodniej Afryki robią, co mogą, by pokonać szarańczę. Owady zdziesiątkowały już uprawy między innymi w Etiopii, Somalii, Kenii, Tanzanii i Ugandzie. Ten ostatni kraj do walki z szarańczą wysłała wojsko. Dwa tysiące żołnierzy "uzbrojonych" w spryskiwacze z pestycydami próbuje poradzić sobie z inwazją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Grała na skrzypcach w trakcie operacji mózgu

  Grała na skrzypcach w trakcie operacji mózgu

  Lekarze ze Szpitala King’s College w Londynie poprosili pacjentkę, by zagrała na skrzypcach w trakcie wycinania jej nowotworu z mózgu. Mózg nie ma receptorów bólu, więc pacjentka nie musiała być całkowicie znieczulona. 53-letnia skrzypaczka Dagmar Turner zagrała w czasie operacji, by lekarze omyłkowo nie wycięli jej zdrowych części mózgu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Negocjacje budżetowe w UE. "Polski premier musi szukać sprzymierzeńców"

  Negocjacje budżetowe w UE. "Polski premier musi szukać sprzymierzeńców"

  Rozziew między tym, co Polska chce osiągnąć na szczycie a tym, co jest możliwe, jest ogromy - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS profesor Witold Orłowski, główny ekonomista PWC, komentując zbliżający się szczyt unijny, na którym negocjowana będzie wieloletnia perspektywa budżetowa. Marek Ostrowski z tygodnika "Polityka" zwrócił z kolei uwagę, że przy takich negocjacjach kluczowe są relacje z innymi państwami Unii Europejskiej.

  czytaj więcej »
tvnpix