Fakty o Świecie

 • Video: Piotr Kraśko / Piotr Kraśko
 • Kurczab-Redlich: Putin nie spodziewał się tak gwałtownej reakcji Zachodu na aneksję Krymu
 • Czemu Amerykanie pokochali Trumpa? Holland: ludziom wydaje się, że jest strasznie szczery

Kołodko: Chiny zbudowały potęgę na imitacji, nie na innowacji. Polska może się tego uczyć

Były minister finansów prof. Grzegorz Kołodko komentował w „Faktach z Zagranicy” polsko-chińskie oświadczenie o strategicznym partnerstwie, które w poniedziałek podpisali prezydenci obu krajów. – Chińczycy patrzą na tę stronę geopolityczną i strategiczną. (…) Realizują koncepcję Jedwabnego Szlaku – mówił gość Piotra Kraśki. Uznał, że Polska mogłaby mieć „żywsze” stosunki z Chinami. – Chińczycy zbudowali potęgę opartą o imitacje, nie o innowacje. Polska też może z tego wnioski wyciągnąć – stwierdził.

Autor: Piotr Kraśko / Źródło: TVN24 BiS

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Polak1234567890

Ja uważam że globalizacja , wolny rynek sprzyja biedzie i bezrobociu na świecie.
Korzystają na tym tylko bogaci , W Polsce nie poprawi się za 1000 lat .
Co drugi młody nie widzi przyszłości w tym kraju i chce wyjechać na zachód.
Za kilka lat nie będzie pieniędzy na emerytury.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Nowy wariant koronawirusa budzi niepokój. Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki

    Nowy wariant koronawirusa budzi niepokój. Kolejne państwa zawieszają loty z południa Afryki

    Pierwszy przypadek nowego wariantu B.1.1.529 koronawirusa, którego nazwano Omikron, wykryto w piątek w Europie. Infekcja została potwierdzona u kobiety w Belgii. Zdaniem przedstawicieli WHO wariant ten prawdopodobnie jest bardziej zakaźny niż wariant Delta. Wariant Omikron został wykryty 11 listopada na południu Afryki, dlatego wiele państw zdecydowało się na zawieszenie lotów z tego rejonu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Protesty w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. W Meksyku i Turcji doszło do starć z policją

    Protesty w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. W Meksyku i Turcji doszło do starć z policją

    Według ONZ blisko co trzecia kobieta na świecie w wieku powyżej 15 lat przynajmniej raz w życiu padła ofiarą przemocy fizycznej lub wykorzystywania seksualnego. W czwartek w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet w wielu miastach świata odbyły się protesty. W Meksyku i Turcji doszło do starć z policją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Koronawirus w Europie. Szczepienia na COVID-19 coraz częściej obowiązkowe

    Koronawirus w Europie. Szczepienia na COVID-19 coraz częściej obowiązkowe

    W ubiegłym tygodniu 60 procent wszystkich globalnie odnotowanych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wykryto właśnie w Europie. Niemcy nie wykluczają wprowadzenia powszechnego obowiązku szczepień na COVID-19 - na razie ma on zostać wprowadzony dla pracowników określonych branż. W całej Europie przybywa ograniczeń dla niezaszczepionych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • 27 migrantów utonęło, próbując przeprawić się nielegalnie przez kanał La Manche

    27 migrantów utonęło, próbując przeprawić się nielegalnie przez kanał La Manche

    Co najmniej 27 osób utonęło w środę w kanale La Manche. Wszystkie ofiary to migranci, którzy próbowali przedostać się do Wielkiej Brytanii. Z ich pontonu uciekło powietrze. Dwie osoby zostały uratowane. Są w szpitalu, całkowicie wyziębione, a ich stan jest krytyczny. Z Francji do Wielkiej Brytanii w tym roku przez kanał La Manche przedostało się już 23 tysiące migrantów. To ogromny wzrost w stosunku do ubiegłego roku, kiedy trasę tę pokonało prawie 8,5 tysiąca ludzi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Kryzys humanitarny w Afganistanie. Dramatycznie brakuje jedzenia

    Kryzys humanitarny w Afganistanie. Dramatycznie brakuje jedzenia

    W Afganistanie wiele rodzin żyje w skrajnym ubóstwie. Sytuacja znacząco pogorszyła się od momentu przejęcia władzy przez talibów. Kilka dni temu rząd Talibów zakaz posługiwania się przez mieszkańców walutą inną niż oficjalna waluta kraju. Wielu Afgańczyków nadal pracuje, ale od miesięcy nie otrzymuje wynagrodzenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Świat walczy z kolejną falą pandemii

    Świat walczy z kolejną falą pandemii

    Świat zmaga się z kolejną falą pandemii COVID-19. Bułgaria stan wyjątkowy przedłuża do końca marca 2022 roku, Słowacja wprowadza lockdown na dwa tygodnie, a Francja, Grecja i Niemcy zastanawiają się, czy za osoby w pełni zaszczepione nie uznawać tylko tych, które przyjęły trzecią dawkę. Z kolei Izrael i Stany Zjednoczone szczepionkę podają dzieciom od piątego roku życia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Sprawa śmierci Gabby Petito. Ujawniono wyniki sekcji zwłok Briana Laundriego

    Sprawa śmierci Gabby Petito. Ujawniono wyniki sekcji zwłok Briana Laundriego

    Wraca sprawa, która kilka tygodni temu wstrząsnęła Ameryką. Chodzi o zaginięcie 22-letniej blogerki i podróżniczki Gabby Petito. Dziewczyna wraz z narzeczonym wyruszyła w podróż na zachodnie wybrzeże USA. On wrócił do domu, jej zwłoki odnaleziono w jednym z parków narodowych w stanie Wyoming. Została uduszona. Gdy policja próbowała skontaktować się z jej narzeczonym, ten zniknął. Miał się ukrywać w rezerwacie Carlton w pobliżu swojego rodzinnego domu na Florydzie. Tam też w październiku policja odnalazła jego szczątki. Dziś wiemy już, jak zginął Brian Laundrie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Misja DART rozpoczęta. Sonda ma uderzyć w planetoidę

    Misja DART rozpoczęta. Sonda ma uderzyć w planetoidę

    Statek kosmiczny wysłany na zderzenie z asteroidą - to nie scenariusz filmu, a kosmicznej misji DART. Sonda Double Asteroid Redirection Test (DART) wystartowała w środę z bazy Vandenberg w Kalifornii. Nad wszystkim czuwa oczywiście amerykańska agencja kosmiczna NASA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Pandemia nie ominęła klasztoru na górze Athos. Trwa akcja szczepień duchownych

    Pandemia nie ominęła klasztoru na górze Athos. Trwa akcja szczepień duchownych

    Klasztory na greckiej górze Athos są zamieszkałe jedynie przez około 1600 mnichów. Kobiety do dziś nie mają tam wstępu. 
Mimo wprowadzonych środków bezpieczeństwa i głębokiej wiary w to, że Bóg ochroni to miejsce i jego mieszkańców, pandemia klasztoru nie ominęła. Wielu mnichów zachorowało, niektórzy bardzo ciężko. W tej chwili trwają starania o to, by zaszczepić jak największą liczbę duchownych. Do tej pory na szczepienie zdecydowało się około 40 procent z nich.
 Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   tvnpix