Fakty o Świecie

Kogo demokraci wystawią przeciw Trumpowi w 2020 roku?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapytał wiceprezydenta Mike'a Pence'a, czy będzie kandydował z nim w 2020 roku. Jak można się domyślić - wiceprezydent potwierdził. Ale co z demokratami? Kłopot w tym, że największą ich gwiazdą jest człowiek, który nie może już kandydować - Barack Obama. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Katarzyna Sławińska / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Wojsko USA już czeka, ale karawana imigrantów wciąż tkwi w Meksyku

  Wojsko USA już czeka, ale karawana imigrantów wciąż tkwi w Meksyku

  Oblężona twierdza - tak zaczyna wyglądać granica między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Wszystko z powodu tak zwanej karawany, czyli grupy pięciu tysięcy imigrantów z Ameryki Środkowej, którzy chcą azylu w USA. Pierwsza grupa dotarła już nad granicę. Po amerykańskiej stronie na granicy czeka na nich wojsko. Inaczej niż zapowiadał wcześniej prezydent, wojsko w żaden sposób nie będzie interweniować. W czasie pokoju jedyną służbą uprawnioną do działania w strefie nadgranicznej jest straż graniczna, a nie wojsko. Tymczasem w Meksyku rozgrywa się dramat. Mieszkańcy Tijuany nie chcą już dłużej utrzymywać u siebie tysięcy imigrantów, schroniska są przepełnione i bezradne wobec skali potrzeb. Do zamieszek jeszcze nie doszło, ale kluczowe tu jest słowo "jeszcze". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nastolatek na Białorusi ukarany za "spoliczkowanie pomnika"

  Nastolatek na Białorusi ukarany za "spoliczkowanie pomnika"

  Akcja milicyjna na Białorusi. "Przestępca" to 16-latek. Spoliczkował pomnik posterunkowego. A ponieważ akt został uwieczniony na kamerze monitoringu, to tam gdzie była "zbrodnia", była też kara. Młodzieniec musiał zapłacić grzywnę i wystąpić w filmie białoruskiej policji. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W Papui-Nowej Gwinei będzie szczyt APEC. Pojawił się problem betelu

  W Papui-Nowej Gwinei będzie szczyt APEC. Pojawił się problem betelu

  Dość krępujący problem Papuańczyków. Chodzi o betel - czyli orzech palmy arekowej owinięty w liść pieprzu żuwnego. To bardzo silny, bardzo niebezpieczny narkotyk. Skrajnie łatwo się od niego uzależnić, czego najlepiej dowodzi fakt, że zażywa go niemal połowa mieszkańców Papui-Nowej Gwinei. Właśnie tam ma odbyć się szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Władze apelują do obywateli, żeby - przynajmniej na czas, gdy w kraju pojawi się tylu tak ważnych gości - powstrzymali się od zażywania najpopularniejszej w kraju używki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • 5-latek z Czeczenii bije rekordy w siłowni. Kadyrow dał mu mercedesa

  5-latek z Czeczenii bije rekordy w siłowni. Kadyrow dał mu mercedesa

  4105 pompek w dwie godziny i 29 minut. Bez żadnej przerwy. 5-latek, który tego dokonał, nazywany jest już "czeczeńskim Schwarzeneggerem". Chłopiec sportem zajął się, zanim nauczył się mówić. Teraz na siłowni pojawia się regularnie. Wykonuje skomplikowane ćwiczenia, robi szpagaty, pompki na poręczach, pompki z obciążeniem, i tak dalej. Dyktator Czeczenii Ramzan Kadyrow podarował chłopcu wartego 140 tysięcy złotych mercedesa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Siłą i przymusem można wyprodukować niezłego rzemieślnika, ale nie artystę"

  "Siłą i przymusem można wyprodukować niezłego rzemieślnika, ale nie artystę"

  Kalistenika (ćwiczenia oparte na wykorzystaniu masy ciała - przyp. red.) ma fantastyczne oddziaływanie na organizm. Również u dzieci - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Robert Rutkowski. Psychoterapeuta odniósł się w ten sposób do przypadku pięciolatka, który wykonał ponad 4 tysiące pompek bez żadnej przerwy. - Siłą i przymusem można wyprodukować niezłego rzemieślnika, ale nie artystę - stwierdziła Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.

  czytaj więcej »
 • Stawka jest dużo większa niż cła i handel. "Twarda granica" może obudzić demony

  Stawka jest dużo większa niż cła i handel. "Twarda granica" może obudzić demony

  Jedna z najbardziej newralgicznych części umowy brexitowej to kwestia granicy między Irlandią a Irlandią Północną. Obecnie nie ma na niej przejść granicznych, szlabanów, nie ma też ceł. Wszystkim zależy, żeby przejścia graniczne nie wróciły. Ale stawka w tych negocjacjach jest o wiele większa niż kwestie ekonomiczne. Właściwie dopiero wspólna obecność w Unii zakończyła krwawy konflikt, który tę wyspę rozdzierał przez dziesięciolecia.

  czytaj więcej »
 • "Czułam się wszystkiemu winna". Monica Lewinsky ostrzega młode kobiety

  "Czułam się wszystkiemu winna". Monica Lewinsky ostrzega młode kobiety

  Ta historia mogła zakończyć prezydenturę Billa Clintona. Bez wątpienia był to najsłynniejszy romans w historii Stanów Zjednoczonych. Bardzo niewiele brakowało, by doszło do impeachmentu. O tych wydarzeniach w 20-godzinnym wywiadzie telewizyjnym opowiedziała bohaterka tej historii, Monica Lewinsky. Opowiedziała o śledztwie, o poczuciu winy, ale też o tym, jak to się stało, że pokochała prezydenta USA. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Listopadowe zbiory truskawek w Europie Środkowej. "Skutki zmian klimatu"

  Listopadowe zbiory truskawek w Europie Środkowej. "Skutki zmian klimatu"

  Namacalny dowód na to, że klimat się zmienia. Listopadowych truskawek do tej pory nie widzieliśmy, na pewno nie w naszej części Europy. Listopadowymi zbiorami mogą się pochwalić Węgrzy, Niemcy i Słowacy. Okazuje się, że i w Polsce truskawki w listopadzie są możliwe. Truskawki wspaniałe, tylko czy na pewno powinniśmy się cieszyć? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zniknięcie małej surykatki postawiło zoo na nogi. Została porwana "z miłości"

  Zniknięcie małej surykatki postawiło zoo na nogi. Została porwana "z miłości"

  Przestępstwo z miłości. Z australijskiego zoo pewnego dnia zginęła młoda surykatka. Pracownicy byli przekonani, że zaatakował ją jakiś drapieżny ptak. Okazało się jednak, że została porwana przez 23-letniego mężczyznę. Jesse Ray Hooker twierdzi, że po prostu zakochał się w tym stworzeniu i musiał je mieć. Teraz przeprasza pracowników zoo. Surykatka wróciła na wybieg, a on musi zapłacić grzywnę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Był oskarżony o gwałt, został uniewinniony. W sądzie pokazano majtki ofiary

  Był oskarżony o gwałt, został uniewinniony. W sądzie pokazano majtki ofiary

  Szokujący proces o gwałt i jeszcze bardziej szokujący argument użyty w obronie. 27-latek zaprezentował bieliznę, którą miała na sobie jego ofiara. Jego zdaniem koronkowa bielizna sprowokowała go i nie można mieć do niego pretensji o to, co zrobił nieletniej dziewczynie. Choć początkowo wydawało się to niewyobrażalne, to okazało się, że ta linia obrony była skuteczna. Został uniewinniony.

  czytaj więcej »
 • "Najbardziej żenująca postać w całej tej sytuacji to pani prawnik"

  "Najbardziej żenująca postać w całej tej sytuacji to pani prawnik"

  - Dla mnie najbardziej żenująca postać w całej tej sytuacji to pani prawnik - mówiła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS psychoterapeutka Tatiana Mindewicz-Puacz, komentując głośny proces w Irlandii, w którym został uniewinniony mężczyzna oskarżony o gwałt. Jednym z argumentów obrony było to, że ofiara miała koronkową bieliznę. Taki argument wysunęła jego prawniczka. - Po prostu jesteś głupi, jeśli tak uważasz - stwierdził drugi gość programu, psycholog Andrzej Komorowski.

  czytaj więcej »
tvnpix