Fakty o Świecie

 • Foto: tvn24 | Video: Jakub Loska / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Muzułmanie też walczą z rosyjskim najeźdźcą. "Nie będę uciekać po raz kolejny"
 • Ukraiński żołnierz jadł chipsy w trakcie prowadzenia ostrzału. "Zachowujemy wewnętrzny spokój"

Jeremy Sochan zagra w NBA

Dla polskich kibiców koszykówki to powód do radości, że do najlepszej ligi świata wraca reprezentant Polski. W nocy, do którejś z drużyn NBA, trafi Jeremy Sochan. Choć ma ledwie 19 lat, to zna swoją wartość i nie może doczekać się rywalizacji na najwyższym poziomie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Zobacz rozmowę z Sochanem w TVN24 GO

Autor: Jakub Loska / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Władimir Miłow: Putin jest spychany do kategorii nietykalnych zbrodniarzy wojennych

  Władimir Miłow: Putin jest spychany do kategorii nietykalnych zbrodniarzy wojennych

  Putin i jego wewnętrzny krąg są absolutnie wściekli z powodu zdecydowanej roli, jaką odgrywa Polska w pomocy Ukrainie - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Władimir Miłow, rosyjski opozycjonista i były wiceminister do spraw energetyki Rosji. Współpracownikiem więzionego Aleksieja Nawalnego komentował także wizytę prezydenta Chin w Moskwie oraz mówił o nastrojach, jakie w związku z agresją Rosji na Ukrainę panują na Kremlu.

  czytaj więcej »
 • Umowy koalicyjne w innych krajach. Jak wyglądają?

  Umowy koalicyjne w innych krajach. Jak wyglądają?

  Dzięki pracy dziennikarzy TVN24 poznaliśmy ostatnio zapisy tajnej umowy koalicyjnej Prawa i Sprawiedliwości i Partii Republikańskiej. Zaskakująco dużo miejsca poświęcone jest podziałowi stanowisk - od ministrów po asystentów w europarlamencie. Jak takie umowy wyglądają w innych krajach? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Amerykanie poważnie rozważają delegalizację TikToka

  Amerykanie poważnie rozważają delegalizację TikToka

  Amerykanie rozważają delegalizację TikToka, bo boją się, że jak żaden chiński agent ma dostęp do 150 milionów Amerykanów. Tylu korzysta z aplikacji, wielu z nich również w celach biznesowych. Chińczyków wątpliwości Amerykanów w sumie nie powinny dziwić. TikTok w Chinach jest zabroniony. Zamiast tego Chińczycy korzystają z bliźniaczo podobnej aplikacji Douyin. W czwartek w Kongresie zeznawał dyrektor generalny TikToka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Nie ustają protesty w Izraelu. "Wzywamy rząd, by się zatrzymał"

  Nie ustają protesty w Izraelu. "Wzywamy rząd, by się zatrzymał"

  Izraelczycy wciąż masowo protestują przeciw upolitycznieniu sądów. Rząd Benjamina Netanjahu nie chce ustąpić, choć pojawiają się informacje o narastającym sprzeciwie w resortach siłowych. Weterani mówią o tym wprost, a komandosi raportują do przełożonych. Pod tą presją minister obrony miał publicznie wyłamać się z poparcia rządowej reformy - ale po spotkaniu z Netanjahu - konferencję odwołał. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Własnymi rękoma usuwa miny pozostawione przez Rosjan

  Własnymi rękoma usuwa miny pozostawione przez Rosjan

  Nie wystarczy, że armia wycofa się z danego regionu, by ludzi mogli tam wrócić i normalnie żyć. Reporter CNN Iwan Watson odwiedził ukraińskiego rolnika, który własnoręcznie wykopuje miny ze swoich pól. To skrajnie niebezpieczne, ale mężczyzna musi to robić, by zasiać zboże. Bez ukraińskich plonów może zdrożeć żywność na całym świecie. Materiał telewizji CNN.

  czytaj więcej »
 • "Woda jest w centrum problemów, które musimy rozwiązać"

  "Woda jest w centrum problemów, które musimy rozwiązać"

  Co roku zapotrzebowanie na wodę rośnie globalnie o 1 procent. Równocześnie kryzys klimatyczny kurczy jej zasoby. Międzynarodowa konferencja poświęcona kryzysowi wodnemu przypomniała jedno - woda to najcenniejszy z punktu widzenia życia ludzkiego surowiec. I trzeba robić znacznie więcej, by go ochronić. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Paryż tonie w śmieciach, bo śmieciarze strajkują

  Paryż tonie w śmieciach, bo śmieciarze strajkują

  Masowe protesty przeciwko reformie emerytalnej zakłóciły wywóz odpadów z francuskiej stolicy. Brak poparcia dla nowych przepisów płynie także ze strony innych grup zawodowych, bo zdecydowana większość Francuzów uważa, że reforma podnosząca wiek emerytalny nie jest konieczna. Argumenty polityków o tym, że system za chwilę będzie niewydolny, do nich nie przemawiają. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Jens Stoltenberg przypomina o celu 2 procent PKB na obronę

  Jens Stoltenberg przypomina o celu 2 procent PKB na obronę

  W świetle rosyjskiej napaści na Ukrainę coraz częściej pada pytania o wydatki państw Zachodu na obronę. Głos w tej sprawie zabiera sekretarz generalny NATO. Podkreśla on, że tylko siedem państw osiągnęło cel 2 procent PKB na obronę. W tym gronie jest Polska. Jens Stoltenberg mówi do członków Sojuszu krótko: musimy robić więcej i musimy to robić szybciej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Policja w Londynie wzięta pod lupę. W raporcie mowa o rasizmie, seksizmie i homofobii

  Policja w Londynie wzięta pod lupę. W raporcie mowa o rasizmie, seksizmie i homofobii

  Londyńska policja - jako instytucja - jest rasistowska, seksistowska i homofobiczna. Tak wynika z najnowszego, niezależnego raportu na temat patologii w jej szeregach. Funkcjonariusze potrafią zachowywać się skandalicznie, wręcz nieludzko - wobec nie tylko swoich podwładnych, ale i wobec ofiar przestępstw. Szacuje się, że naprawienie tej służby może zająć lata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Po suchej zimie w dużej części Europy brakuje wody

  Po suchej zimie w dużej części Europy brakuje wody

  Po niezwykle suchej zimie rolnicy w całej Europie martwią się o tegoroczne zbiory. Wielu z nich rozważa przestawienie się na uprawy, które są bardziej odporne na wysokie temperatury i niedobory wody. Dramatyczne wieści w sprawie braku wody docierają z wielu europejskich państw. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix