Fakty o Świecie

"Krytykując UE bardzo mocno, mam na myśli, że się o nią martwię"

- Musimy naprawić Unię Europejską, Europejczycy muszą się trzymać razem - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były minister finansów Grecji i współzałożyciel ruchu Diem25 Janis Warufakis. Jego zdaniem kryzys finansowy w Europie był skutkiem "złej architektury" UE. - Stworzyliśmy wspólny rynek bez instytucji, które są potrzebne, by ten rynek regulować - przekonywał. W ocenie Warufakisa UE powinna mieć wspólne normy pracy i środowiskowe. - Krytykując UE bardzo mocno, mam na myśli, że się o nią martwię. Nie chcę, żeby się rozpadła, bo wtedy ucierpimy - mówił.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • "Spodziewamy się wyjątkowej, bezprecedensowej fali upałów"

  "Spodziewamy się wyjątkowej, bezprecedensowej fali upałów"

  Pogoda w Europie się załamuje. Rekordowe upały panują we Francji. Temperatury sięgają już 37 stopni Celsjusza w cieniu. Podobnie jest w Niemczech. Wszystko przez to, że nad Europę płyną bardzo gorące zwrotnikowe masy powietrza znad Sahary. Tak będzie przez co najmniej tydzień. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zderzyły się dwa niemieckie myśliwce. Jeden z pilotów nie przeżył

  Zderzyły się dwa niemieckie myśliwce. Jeden z pilotów nie przeżył

  Dwa niemieckie myśliwce zderzyły się nad graniczącym z Polską landem Meklemburgia-Pomorze Przednie. Piloci eurofighterów zdołali się katapultować, ale przeżył tylko jeden z nich. Według Bundeswehry do kolizji doszło podczas ćwiczenia walki w powietrzu. Maszyny nie miały na pokładzie uzbrojenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Unijny Trybunał zdecydował w sprawie Sądu Najwyższego

  Unijny Trybunał zdecydował w sprawie Sądu Najwyższego

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego sędziów Sądu Najwyższego i stwierdził, że polski rząd złamał prawo unijne. Komisja Europejska wniosła skargę na Polskę w tej sprawie w zeszłym roku. Władze w Warszawie wycofały się już wcześniej z kwestionowanych rozwiązań jednak Komisja Europejska nie wycofała sprawy z Trybunału. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Ten wyrok ma daleko idące konsekwencje"

  "Ten wyrok ma daleko idące konsekwencje"

  - Z prawnego punktu widzenia ten wyrok ma daleko idące konsekwencje - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, mówiąc o poniedziałkowym wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zwrócił uwagę, że zasady wyrażone w wyroku dotyczą wszystkich krajów członkowskich. Jednocześnie wyraził obawy, że pomimo wyroku PiS może mniej szanować unijne instytucje, jeśli wygra następne wybory do Sejmu. - Myślę, że PiS nie będzie specjalnie liczył się z Komisją Europejską w następnej kadencji, jeśli wygra - powiedział. Ponadto Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że opozycja powinna zwracać uwagę na kwestie klimatyczne, bo to jest jego zdaniem ważne dla młodych wyborców. - Opozycja popełnia błąd, nie czyniąc ekologii jednym z głównych haseł - ocenił.

  czytaj więcej »
 • Samoloty były już w powietrzu. Trump odwołał atak na 10 minut przed otwarciem ognia

  Samoloty były już w powietrzu. Trump odwołał atak na 10 minut przed otwarciem ognia

  Samoloty bojowe były już w powietrzu, okręty w gotowości bojowej, a cele jasno wskazane. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump atak na irańskie obiekty wojskowe odwołał w ostatniej chwili - ledwie 10 minut przed otwarciem ognia. Miała to być odpowiedź na to, że Iran strącił amerykańskiego drona zwiadowczego. Donald Trump akcję anulował, gdy dowiedział się, ile osób w Iranie mogłoby zginąć. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zamieszki w Tbilisi. W parlamencie Gruzji wystąpił przedstawiciel rosyjskiej Dumy

  Zamieszki w Tbilisi. W parlamencie Gruzji wystąpił przedstawiciel rosyjskiej Dumy

  Co najmniej 200 osób rannych, a ponad 300 osób zatrzymanych. To bardzo niespokojny czas w Tbilisi. W nocy z czwartku na piątek miały miejsce zamieszki - wybuchły po tym, jak w gruzińskim parlamencie przemówienie wygłosił deputowany rosyjskiej Dumy. W dodatku wygłosił je z miejsca przewodniczącego. Dla obywateli Gruzji Moskwa to egzystencjalny wróg i już sama zgoda na wjazd takiego polityka do kraju to absolutny skandal. Deputowany Dumy Siergiej Gawriłow przybył do Gruzji z okazji corocznego międzynarodowego spotkania parlamentarzystów z państw prawosławnych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Jak odejść od węgla? Przykład dają Niemcy i Wielka Brytania

  Jak odejść od węgla? Przykład dają Niemcy i Wielka Brytania

  Ze względu na znaczenie węgla dla polskiej gospodarki i rynku pracy Polska jest w szczególnej sytuacji. Ale w podobnej sytuacji nie tak dawno były inne kraje. Jako przykład udanej drogi od węgla do rozwiązań dobrych dla środowiska i klimatu podawane są często dwa kraje: Niemcy i Wielka Brytania. Zwłaszcza Zjednoczone Królestwo zasługuje na uwagę - paliwa kopalne po raz pierwszy w historii stanowią tam teraz mniej niż połowę źródeł energii. W maju Brytyjczykom udało się przez cały tydzień dostarczać krajowi energii elektrycznej, nie korzystając z węgla. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Brytyjski minister brutalnie pozbył się aktywistki Greenpeace

  Brytyjski minister brutalnie pozbył się aktywistki Greenpeace

  Sekretarz stanu w brytyjskim ministerstwie spraw zagranicznych Mark Field zaatakował działaczkę Greenpeace podczas bankietu w rezydencji lorda majora Londynu. Aktywiści Greenpeace weszli do środka, gdy przemawiał kanclerz skarbu Philip Hammond. Mark Field mocno przyparł kobietę do filara, a później, zaciskając dłoń na jej karku, wyprowadził ją z sali. Całe wydarzenie zostało nagrane. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Korea Północna powitała Xi Jinpinga masowymi pokazami artystycznymi

  Korea Północna powitała Xi Jinpinga masowymi pokazami artystycznymi

  Gigantyczny pokaz sztucznych ogni, stadion pełen tancerzy i tysiące uczestników, którzy za pomocą kolorowych plansz tworzyli niebywałe animacje. To było coś spektakularnego. Biorąc pod uwagę rangę gościa i okazję, nie mogło być inaczej. W ten sposób Korea Północna powitała lidera Chin i świętowała 70-lecie stosunków dyplomatycznych między obydwoma państwami, które w ostatnim czasie nie były najlepsze. Lider Korei Północnej Kim Dzong Un wydał także bankiet na cześć odwiedzającego Pjongjang prezydenta Chin Xi Jinpinga. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix