Fakty o Świecie

Jan Rokita: Jacek Saryusz-Wolski to postać absolutnie wybitna

- Jacek Saryusz-Wolski to człowiek o wyjątkowo mocnej osobowości i bardzo inteligentny - chwalił europosła PO w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były polityk i komentator stacji Jan Maria Rokita. Tłumaczył, że Jacek Saryusz-Wolski ze względu na swoją samodzielność "przez Tuska był traktowany jako przeciwnik - kogoś, kogo należy odsuwać". - Jacek Saryusz-Wolski to postać absolutnie wybitna - stwierdził. W ocenie Rokity, jeśli rząd PiS poprze Saryusza-Wolskiego jako kandydata na szefa Rady Europejskiej, to rozluźni to więzy europosła ze swoją rodzimą partią. Zdaniem komentatora TVN24 BiS, politycy Prawa i Sprawiedliwości, popierając Jacka Saryusza-Wolskiego, "chcą mieć swojego rodzaju alibi", gdyby ktoś im zarzucał, że nie popierają Polaka w staraniach o reelekcję na ważny europejski urząd.

- Donald Tusk, człowiek, który łamie elementarne zasady UE, nie może być przewodniczącym Rady Europejskiej; w żadnym razie nie może liczyć na nasze poparcie i brak naszego sprzeciwu - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Brytyjski dziennik "Financial Times" napisał tego samego dnia, że polski rząd sonduje w europejskich stolicach kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
mrflash

Nie bardzo rozumiem Rokitę za atak na Tuska że krytykował rządy PiS-u. Każdy, któremu zależy na rozwoju Polski powinien krytykować poczynania PiS-u, które niszczą naszą przyszłość.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Francja szykuje się na weekend. Mimo ustępstw zapowiadane są kolejne protesty

    Francja szykuje się na weekend. Mimo ustępstw zapowiadane są kolejne protesty

    Francja szykuje się na to, co wydarzy się w sobotę. Ruch, który zaczął się od sprzeciwu wobec planowanej podwyżki akcyzy na paliwo, zamienił się w protest Francuzów wściekłych na rosnące koszty życia i politykę władz. Mimo, że rząd co najmniej na rok zrezygnował z podwyżek podatków, "żółte kamizelki" zwołują na weekend kolejny wielki protest. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Miał poprowadzić oskarową galę. Zrezygnował przez homofobiczne wpisy

    Miał poprowadzić oskarową galę. Zrezygnował przez homofobiczne wpisy

    Amerykański aktor, producent filmowy i telewizyjny, komik Kevin Hart poinformował w czwartek w nocy na Twitterze, że postanowił zrezygnować z prowadzenia tegorocznej ceremonii wręczania Oscarów, prestiżowych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wszystko przez wulgarne wpisy w mediach społecznościowych sprzed lat. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Darmowy transport w całym kraju. Taki pomysł ma Luksemburg

    Darmowy transport w całym kraju. Taki pomysł ma Luksemburg

    Rewolucja w Luksemburgu. Będzie to pierwszy kraj na świecie z całkowicie darmowym transportem publicznym. Władze chcą w ten sposób walczyć z korkami. Ale chodzi nie tylko o to, żeby można było szybciej przemieszczać się po mieście, a o to, żeby po ulicach jeździło mniej samochodów i mniej było spalin. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Węgierscy naukowcy: koty potrafią zinterpretować ludzkie spojrzenie

    Węgierscy naukowcy: koty potrafią zinterpretować ludzkie spojrzenie

    Niezwykłe badania węgierskich naukowców. Ich koty śledzą ludzkie spojrzenie, bo wiedzą, że w ten sposób człowiek może wysyłać im informacje, które z ich punktu widzenia mogą okazać się cenne. Spojrzeniem można na przykład wskazać kotom w której misce znajduje się jedzenie, a która miska jest pusta. Właśnie takiej metody w swoich badaniach użyli Węgrzy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • "Jeżeli człowiek poczuje się ważny, inaczej będzie pracował"

    "Jeżeli człowiek poczuje się ważny, inaczej będzie pracował"

    Jedyną metodą, żeby szef miał więcej czasu jest to, żeby oddać część zadań, ale też część kompetencji i praw pracownikom. Dzięki temu zwiększyło się zaangażowanie - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS doktor Andrzej Jeznach, autor książki "Szef, który myśli, bo warto i się opłaca". Jego zdaniem warto w firmach stawiać na zarządzanie humanistyczne, a nie zarządzanie ekonomiczne.

    czytaj więcej »
   • Wojsko na granicy z Rosją i pełna ofensywa dyplomatyczna. Kijów nie odpuszcza Moskwie

    Wojsko na granicy z Rosją i pełna ofensywa dyplomatyczna. Kijów nie odpuszcza Moskwie

    Ukraina urządza publiczne testy rakiet ziemia-powietrze. Przerzuca żołnierzy z głębi lądu na wschodnią granicę, prowadzi ofensywę dyplomatyczną. Rada Najwyższa Ukrainy postanowiła zakończyć prawną fikcję i przyjęła ustawę wygaszającą zawarty w roku 1997 traktat o przyjaźni, współpracy i partnerstwie z Federacją Rosyjską. To wszystko skutki incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Dilerzy narkotyków zgwałcili i zabili 16-latkę. Protesty w Argentynie

    Dilerzy narkotyków zgwałcili i zabili 16-latkę. Protesty w Argentynie

    Szokujący wyrok i masowe protesty. 16-letnia Argentynka została brutalnie zgwałcona. Zmarła na skutek ran, które zadali jej oprawcy. Byli nimi dilerzy narkotyków, u których chciała kupić marihuanę. Jak to możliwe, że nie zostali skazani ani za morderstwo, ani za gwałt, a jedynie za sprzedaż narkotyków nieletniej? Na ulice argentyńskich miast wychodzą tysiące oburzonych kobiet. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Właściciele sklepów w Paryżu szykują się na kolejną sobotę zamieszek

    Właściciele sklepów w Paryżu szykują się na kolejną sobotę zamieszek

    Paryż w stanie wyjątkowym: odwoływane są masowe imprezy, a właściciele sklepów starają się zabezpieczyć co tylko mogą, bo witryny ich sklepów nie przetrwają drugiej takiej soboty, jaka była w stolicy Francji 1 grudnia. Doszło wtedy do zamieszek, bo demonstranci nie tylko szli ulicami z transparentami i domagali się dymisji Macrona, ale też demolowali witryny galerii handlowych i podpalali dziesiątki samochodów. Takich protestów nie było we Francji od dawna. Emmanuel Macron już zrezygnował z podwyżki akcyzy na paliwa, ale to nie uciszyło protestów. W najbliższą sobotę w Paryżu odbędzie się już czwarta manifestacja "żółtych kamizelek". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Czujniki jazdy obowiązkowe? Nowy pomysł Brukseli

    Czujniki jazdy obowiązkowe? Nowy pomysł Brukseli

    Unia Europejska pracuje właśnie nad nowymi przepisami, które zobowiązywałyby wszystkich producentów do instalowania między innymi czujników jazdy czy kontroli pasa ruchu. To wszystko ma bardzo poprawić bezpieczeństwo na drogach. Ale czy przy okazji bardzo też nie podniesie cen samochodów? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Poroszenko: jedną z sankcji mógłby być koniec budowy Nord Stream 2

    Poroszenko: jedną z sankcji mógłby być koniec budowy Nord Stream 2

    - Mamy bardzo mocne stanowisko USA, które rozważają wprowadzenie sankcji - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. W rozmowie z Michałem Sznajderem poruszył kwestię tego, jak władze ukraińskie postrzegają incydent w Cieśninie Kerczeńskiej i jak zamierzają na niego odpowiedzieć. Użył określenia "azowski pakiet sankcji". - Jedną z potencjalnych sankcji mógłby być koniec budowy Nord Stream 2 - ocenił. Jednocześnie prezydent Ukrainy zapewnił, że wprowadzenie stanu wojennego nie wpłynie na wybory prezydenckie, które mają się odbyć w marcu przyszłego roku. Wyraził też wdzięczność dla Polski za wspieranie Ukrainy na forum międzynarodowym i w przeprowadzaniu reform.

    czytaj więcej »
   tvnpix