Fakty o Świecie

 • Foto: Fakty z zagranicy | Video: Fakty z zagranicy
 • Zbigniew Girzyński: Bruksela chce spektakularnie dopiec Brytyjczykom
 • Jan Rokita: rozjemcą w sporze o wojsko jest Jarosław Kaczyński

PE za zniesieniem wiz dla Ukraińców. "Jakiś odpływ z Polski nastąpi"

Zniesienie wiz sprawi, że mniej Ukraińców będzie szukać pracy w Polsce - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz. Jego zdaniem Ukraińcy nie zabierają Polakom pracy, ponieważ "brakuje rąk do pracy w Polsce". Drugi gość programu, politolog Paweł Kowal z PAN, poruszył przy okazji temat relacji polsko-ukraińskich. Zdaniem Kowala rząd PiS stara się utrzymywać dobre stosunki z Kijowem, ale jest to mało widoczne. - Nie ma przywództwa w dziedzinie relacji z Ukrainą - stwierdził.

Parlament Europejski poparł w czwartek zniesienie przez UE wiz dla obywateli Ukrainy. Projekt przepisów w tej sprawie przyjęto 521 głosami za, przy 75 głosach przeciw i 36 wstrzymujących się. Wejście w życie decyzji zależy teraz tylko od krajów unijnych.

Źródło: Fakty z zagranicy TVN24 BiS

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Yaspi

Skoro brakuje rąk do pracy, to trzeba zaprzestać wypłacania zasiłków i zlikwidować urzędy pracy jako zupełnie niepotrzebne.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   • Christiane Amanpour ogłosiła, że zdiagnozowano u niej raka

    Christiane Amanpour ogłosiła, że zdiagnozowano u niej raka

    Na kilka tygodni zniknęła z wizji, a gdy wróciła, przekazała widzom smutną wiadomość. Czołowa dziennikarka CNN - Christiane Amanpour - wyznała, że przeszła operację usunięcia nowotworu jajnika. Teraz czeka ją chemioterapia. Dziennikarka przyznała też, że jej przykład dobitnie pokazuje, jak poważne konsekwencje może mieć zaniedbywanie regularnych badań.

    czytaj więcej »
   • Węgry zakazują "propagowania homoseksualizmu" w szkołach

    Węgry zakazują "propagowania homoseksualizmu" w szkołach

    Węgierski parlament przyjął we wtorek ustawę, która zakazuje między innymi propagowania homoseksualizmu. Określa także nowe restrykcyjne wymagania dla lekcji wychowania seksualnego w szkołach. W głosowaniu nie wzięła udziału większość partii opozycyjnych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • ONZ alarmuje: wzrosła liczba pracujących dzieci

    ONZ alarmuje: wzrosła liczba pracujących dzieci

    Liczba pracujących dzieci, zwłaszcza w wieku od 5 do 11 lat, rośnie - alarmuje ONZ. Jedną z przyczyn jest pandemia, która wpędziła w nędzę wiele rodzin w ubogich krajach, odebrała dzieciństwo najmłodszym i zmusiła je do pracy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Bitcoin został uznany przez Salwador za legalną formę płatności

    Bitcoin został uznany przez Salwador za legalną formę płatności

    Bitcoin stał się legalnym środkiem płatności w Salwadorze. To pierwszy kraj na świecie, który tego dokonał. Prezydent Nayib Bukele, znany fan nowych technologii, twierdzi, że to historyczny moment. Ma to między innymi ułatwić przesyłanie pieniędzy przez Salwadorczyków mieszkających za granicą. Przelewy od nich to jedna piąta PKB tego ubogiego kraju w Ameryce Środkowej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Szczyt Biden-Putin. "To spotkanie będzie decydujące. Uważam, że możliwe są dwa scenariusze"

    Szczyt Biden-Putin. "To spotkanie będzie decydujące. Uważam, że możliwe są dwa scenariusze"

    W przyszłą środę prezydent Joe Biden będzie rozmawiał w Genewie z Władimirem Putinem. Amerykański politolog Ian Brzezinski stwierdził w rozmowie z Marcinem Wroną, że to spotkanie będzie decydujące. - Uważam, że możliwe są dwa scenariusze. Dowiemy się, czy Zachód będzie kontynuował okazywanie słabości i niezdecydowania wobec rosyjskiej agresji, czy też zdecyduje się wykorzystać swoją gospodarczą, polityczną, a także militarną siłę do przeciwstawienia się Rosji - ocenił.

    czytaj więcej »
   • Fried: musimy pokazać Putinowi, że traktujemy obronę naszych granic poważnie

    Fried: musimy pokazać Putinowi, że traktujemy obronę naszych granic poważnie

    Prezydent USA Joe Biden w środę rozpoczął swoją wizytę w Europie. Amerykański przywódca w planach ma udział w szczycie G7, w szczycie NATO, a także w szczycie USA-Unia Europejska. Na koniec swojej podróży Biden ma spotkać się w Genewie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. - Musimy pokazać Putinowi, że traktujemy obronę naszych granic NATO-wskich poważnie - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 Daniel Fried.

    czytaj więcej »
   • "Myślałem, że będzie źle, ale jest o wiele gorzej"

    "Myślałem, że będzie źle, ale jest o wiele gorzej"

    W piątek w Kornwalii rozpoczyna się szczyt G7. W związku z tym kornwalijskie wybrzeże stało się najpilniej strzeżonym regionem świata. Zamknięte drogi, deptaki, stalowe ogrodzenia, strefy zastrzeżone, tysiące policjantów i żołnierzy to zdaniem części mieszkańców ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje teraz to hrabstwo. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Cudem przeżyła, gdy pocisk spadł na jej dom. "Kiedy chcę podejść, zaczyna krzyczeć"

    Cudem przeżyła, gdy pocisk spadł na jej dom. "Kiedy chcę podejść, zaczyna krzyczeć"

    Nawet pół miliona dzieci zamieszkujących Strefę Gazy może potrzebować wsparcia psychologicznego - twierdzi UNICEF. Eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego, do której doszło w maju, u wielu z nich wywołała traumę, depresję i zaburzenia lękowe. Jedną z poszkodowanych jest 6-letnia dziewczynka, która w wyniku ostrzału straciła prawie całą rodzinę. Dziś, kilka tygodni po tragedii, dziecko praktycznie nie mówi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   • Straciła ciążę i została skazana na 30 lat więzienia. Wyszła po 8 latach

    Straciła ciążę i została skazana na 30 lat więzienia. Wyszła po 8 latach

    30 lat więzienia za aborcję - taki wyrok usłyszała mieszkanka Salwadoru. 31-letnia dziś Sara Rogel od samego początku tłumaczyła, że poroniła przez nieszczęśliwy wypadek. Choć wyroku nie cofnięto, w końcu udało się wywalczyć jej warunkowe zwolnienie z odbywania kary. W areszcie i więzieniu spędziła łącznie ponad 8 lat. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

    czytaj więcej »
   tvnpix