Fakty o Świecie

Bilet, dokumenty, karta kredytowa. Wszystko schowane w twojej dłoni

Nie potrzebują ani karty kredytowej, ani biletu kolejowego, ani nawet dokumentów. Wszystko mają w sobie, a dokładnie w swojej dłoni. Brzmi niewiarygodnie, ale jest codziennością już dla kilku tysięcy Szwedów. Zdecydowali się oni na wszczepienie maleńkiego czipa. Rozwiązanie staje się bardzo popularne. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Justyna Zuber / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Specjalny dekret Putina. Ukraina: to prowokacja

  Specjalny dekret Putina. Ukraina: to prowokacja

  Władimir Putin podpisał dekret, na mocy którego każdy obywatel Ukrainy mieszkający na terenach kontrolowanych przez separatystów będzie mógł - praktycznie automatycznie - uzyskać rosyjskie obywatelstwo. Prezydent Rosji tłumaczy to kwestiami humanitarnymi. Ukraina przekonuje, że to prowokacja, atak na jej suwerenność i próba wzmocnienia okupacji. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Polska zainteresowana F-35. Wilson: w maju przedstawimy możliwości myśliwców

  Polska zainteresowana F-35. Wilson: w maju przedstawimy możliwości myśliwców

  Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych wyślą do Polski zespół, który przedstawi polskim specjalistom możliwości wielozadaniowego myśliwca F-35 – poinformowała w czwartek w Warszawie sekretarz do spraw sił powietrznych USA Heather Wilson. Zakupem amerykańskich myśliwców piątej generacji zainteresowany jest polski rząd. Wilson podkreślała także znaczenie polsko-amerykańskiego sojuszu.

  czytaj więcej »
 • Mieszkańcu Splitu się buntują. "Chcemy spokoju i ciszy"

  Mieszkańcu Splitu się buntują. "Chcemy spokoju i ciszy"

  Turyści to z jednej strony błogosławieństwo, bo dają szansę na zarobek, a z drugiej, gdy jest ich zbyt wielu, powodują hałas, chaos i nadmiar problemów. Czasem do takiego stopnia, że aż nie chce się mieszkać w takim miejscu. Z takiego założenia coraz częściej wychodzą mieszkańcy chorwackiego Splitu. Mówią krótko - w centrum nie da się wytrzymać. Jedni stamtąd uciekają, inni apelują o to, by niektóre imprezy przenosić w inną lokalizację. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Francuzi chcą, żeby bagietka trafiła na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO

  Francuzi chcą, żeby bagietka trafiła na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO

  Bagietka to skarb - mówią Francuzi i chcą, żeby ten produkt została skarbem w oczach UNESCO. Jak podkreślają, chodzi o ochronę tego pieczywa. Zwolennicy prawnej ochrony bagietki martwią się o aktywność hipermarketów i masowych producentów, którzy ich zdaniem - nie umywają się do tradycyjnych piekarzy i mogą marce po prostu zaszkodzić. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Biden rusza do walki o Biały Dom. Lewicki: o nominację będzie trudno

  Biden rusza do walki o Biały Dom. Lewicki: o nominację będzie trudno

  - Bernie Sanders jest starszy od Joe'a Bidena i nikt nie zwraca na to uwagi - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dr Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej", komentując fakt, że były demokratyczny wiceprezydent USA Joe Biden ogłosił zamiar kandydowania na prezydenta. - Myślę, że część Amerykanów go ceni, ale to jest karta zgrana - ocenił z kolei amerykanista prof. Zbigniew Lewicki, drugi gość programu. - Myślę, że będzie musiał ciężko walczyć o nominację w swojej partii. (...) Czy Joe Biden to wytrzyma? Nie jestem pewien - mówił.

  czytaj więcej »
 • Kim z wizytą u Putina. Spotkanie wymierzone w USA?

  Kim z wizytą u Putina. Spotkanie wymierzone w USA?

  Kim Dzong Un jest już w Rosji, gdzie za kilkanaście godzin po raz pierwszy spotka się z Władimirem Putinem. Kim liczy na wsparcie finansowe, Putin na uspokojenie problemu atomowego. Nikt raczej nie spodziewa się historycznych decyzji. Tym bardziej, że Rosja nie ma tu jakiegoś wielkiego interesu. Obu przywódców może kusić, by pokazać światu, że wielka i skuteczna polityka może mieć miejsce też bez udziału Amerykanów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Po Morzu Śródziemnym kursuje 200 tysięcy ton dyplomacji"

  "Po Morzu Śródziemnym kursuje 200 tysięcy ton dyplomacji"

  Oto 200 tysięcy ton naszej dyplomacji - mówią Amerykanie i wysyłają dwa swoje lotniskowce na Morze Śródziemne. Komunikat jest dosyć ciekawy, bo dyplomacja opiera się zwykle jednak na języku delikatnym. Jednak nie tym razem. Stany Zjednoczone mają dość tego, że Rosja w ostatnim czasie wysyła swoje wojska i okręty gdzie się da, więc pokazują, że też tak potrafią. Misja ma być też sygnałem dla sojuszników, że Amerykanie nie zamierzają pozwalać Moskwie na zbyt dużo. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Spadają zyski Boeinga. Gigant liczy straty

  Spadają zyski Boeinga. Gigant liczy straty

  Miliard dolarów strat i na tym pewnie się nie skończy. Boeing publikuje dane o swoich finansach za pierwszy kwartał tego roku. W porównaniu do ubiegłego - jest źle. To skutek dwóch katastrof lotniczych, do których doszło w odstępie pół roku, i w których zginęło prawie 350 osób. W obu wypadkach rozbił się samolot 737 MAX, który miał być absolutnym hitem koncernu. Teraz wszystkie takie samoloty są uziemione, a produkcja zmalała. Jak podają branżowi eksperci - pasażerowie po prostu tego modelu się boją. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Ma największe szanse na zostanie szefem Komisji Europejskiej. Weber rozpoczął kampanię

  Ma największe szanse na zostanie szefem Komisji Europejskiej. Weber rozpoczął kampanię

  Chce przestrzegania rządów prawa, walki z populizmem i zablokowania Nord Stream 2. O kim mowa? Być może o przyszłej osobie numer jeden w całej Unii Europejskiej. Bo to właśnie Manfred Weber ma największe szanse, by zostać szefem Komisji Europejskiej po wyborach. Właśnie ruszył z kampanią. Ogłosił 12 obietnic. Wiele z nich dla Polski w Unii może okazać się kluczowych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Przez 27 lat była w śpiączce. Nagle się obudziła

  Przez 27 lat była w śpiączce. Nagle się obudziła

  27 lat po wypadku wybudziła się ze śpiączki. Lekarze z niemieckiej kliniki mówią, że taki powrót, po takim czasie, ma miejsce niebywale rzadko. Ich pacjentka tak ucierpiała w wypadku samochodowym, że momentami po prostu wątpili w to, że kobieta kiedykolwiek otworzy oczy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zdjęcia z udawanych wakacji wielkim hitem. "To jest absurdalne"

  Zdjęcia z udawanych wakacji wielkim hitem. "To jest absurdalne"

  Za 20 dolarów w górę można kupić pakiet zdjęć, z których jasno wynika, że ktoś był na najpiękniejszej hawajskiej plaży, albo w najfajniejszym kasynie. Właśnie taka usługa cieszy się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Klientami są z reguły młodzi ludzie, którzy bardzo chcą zaimponować zdjęciami z miejsc, w których nie byli. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Kłamstwo zawsze jest niebezpieczne"

  "Kłamstwo zawsze jest niebezpieczne"

  - Zafałszowanie siebie czasami może być korzystne - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS psycholog społeczny dr Leszek Mellibruda, mówiąc o fałszywych zdjęciach z wakacji. - Ale kiedy mówimy, że jesteśmy tam, gdzie nas nie ma, (...) to wtedy mamy skłonności, żeby takich kłamstw używać częściej i gubimy się - przestrzegł. - Kłamstwo zawsze jest niebezpieczne - dodał.

  czytaj więcej »
tvnpix