"Dla Demokratów, którzy przejmują władzę, najważniejsze jest to, żeby Trump nigdy nie wrócił"
- Zakończenie procedury impeachmentu przed 20 stycznia, czyli przed zaprzysiężeniem Joe Bidena, jest bardzo mało prawdopodobne, natomiast nic nie przeszkadza w tym, aby ta procedura była podjęta też po dwudziestym - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Aleksander Smolar, doradca zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. - Być może część Republikanów zaakceptowałaby to, bo część z nich ma już dość prezydenta Trumpa - powiedział amerykanista prof. dr hab. Andrzej Mania. - Dla Demokratów, którzy przejmują władzę, najważniejsze jest to, żeby Trump nigdy nie wrócił - podkreślił Jerzy Haszczyński, dziennikarz "Rzeczpospolitej".
Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
"Wykorzystywanie humanitarnych potrzeb", "polityczny szantaż". Kontrowersyjny program zamrożony
Premier Izraela postanowił przekazać nadwyżki szczepionek przeciwko COVID-19 kilku państwom w zamian za wsparcie dyplomatyczne. Kilka tysięcy dawek dotarło już do Czech, Hondurasu i Gwatemali. W czwartek wieczorem program został jednak zamrożony. Jego zbadania pod kątem prawnym domaga się prokurator generalny Izraela. Pomysł premiera krytykują też Palestyńczycy zamieszkujących tereny okupowane, którzy wciąż czekają na szczepionki. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Unijni liderzy zgodni w kwestii wprowadzenia "szczepionkowych paszportów"
Wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej popierają pomysł szczepionkowych paszportów. Cyfrowe dokumenty mogą być przepustką do normalnego życia, ale sprawa budzi też pewne kontrowersje. Eksperci zwracają uwagę, że nie każdy może przyjąć szczepionkę. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"Żadne życie ludzkie nie jest warte budowy stadionu"
Ciemna strona przygotowań do mundialu w Katarze. Tempo i rozmach prac są imponujące, ale cena - przerażająca. W wyniku pracy, w niewolniczych warunkach, zginęło 6,5 tysiąca robotników z Azji Południowej - wynika ze śledztwa dziennika "The Guardian". W rzeczywistości liczba zmarłych podczas budowy stadionów i katarskiej infrastruktury może być znaczne wyższa. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Pokonała raka, teraz poleci w kosmos. "Mam nadzieję, że zainspiruję chore dzieci"
Misja kosmiczna, w której weźmie udział Hayley Arcenaux pod wieloma względami będzie historyczna i przełomowa. Kobieta, która chorowała na raka kości, będzie członkinią załogi misji SpaceX Inspiration4. Przy okazji lotu odbędzie się zbiórka funduszy dla szpitala, w którym Hayley kiedyś się leczyła, a teraz pracuje. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"Wspólnie pracując zaleczymy niedługo ranę, którą zadała nam pandemia"
Niemal na całym świecie szczepienia idą powoli. Do tej pory szczepionkę w pełnym wymiarze dwóch dawek dostało nieco ponad pół procent globalnej populacji - podaje John Hopkins University. W Unii Europejskiej jest tylko trochę lepiej - niecałe 2 procent zaszczepionych. Na rynek wchodzą szczepionki od kolejnych producentów, ale wirus też się nie poddaje. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"To pierwsza na świecie taka ustawa". Australia uchwaliła przełomowe prawo
Parlament Australii przyjął w czwartek nowe prawo, które zmusi firmy takie jak Facebook i Google do płacenia lokalnym mediom za treści newsowe. W zeszłym tygodniu Facebook zablokował u siebie treści mediów australijskich w proteście przeciwko ustawie, jednak zadeklarował na początku tego tygodnia, że przywróci je po wprowadzeniu w niej pewnych zmian. Porozumienie udało się osiągnąć. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"Nie sądziłem, że ten moment kiedykolwiek nadejdzie". Bracia odnaleźli się po 32 latach
Po ponad 30-stu latach mężczyzna z Kolumbii odnalazł zaginionego brata. Chłopiec został uprowadzony w 1987 roku, kiedy bawił się w przydomowym ogródku. Od tamtego czasu rodzina ani na chwilę nie przerwała poszukiwań. O pomoc zwróciła się do międzynarodowej platformy, która w oparciu o DNA pomaga ludziom na całym świecie odnaleźć krewnych. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"Ten wirus z naszej populacji nie zniknie, on zawsze będzie"
Kiedy świat wygra z pandemią COVID-19? - Nawet gdy wszczepimy 50, 60, 70 procent populacji, to ten wirus z naszej populacji nie zniknie, on zawsze będzie (...) Będziemy się musieli przeciwko temu wirusowi szczepić tak, jak szczepimy się przeciwko grypie - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. Tomasz Wąsik, kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. - Pewnym rozwiązaniem do wyszczepienia dużych grup społeczeństwa będzie szczepionka wektorowa firmy Johnson & Johnson, która ma zostać zarejestrowana w przeciągu najbliższych tygodni - zauważył dr hab n.med. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zdaniem dr n. med. Krzysztofa Pujdaka, specjalisty chorób wewnętrznych i kardiologii z Klinikum Herford w Niemczech, w pokonaniu pandemii ważne będzie stosowanie się do dotychczasowych zasad reżimu sanitarnego. - To dawało dobre efekty, mimo że nie mieliśmy szczepionek - dodał.
czytaj więcej »Duża liczba zakażeń koronawirusem w Czechach. Niemcy oferują, że przyjmą część pacjentów
W kraju, gdzie mieszka niecałe 11 milionów ludzi, w jednym dniu odnotowano ponad 15 tysięcy nowych zakażeń. Czeski rząd próbuje uchronić służbę zdrowia przed całkowitą zapaścią. Swoją pomoc już zaoferowały Niemcy. Kanclerz Angela Merkel zadeklarowała, że niemieckie szpitale będą mogły niebawem przyjmować czeskich pacjentów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"Diabeł już tu jest". Nowa mutacja koronawirusa wykryta w Kalifornii
Na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych szybko rozprzestrzenia się nowa mutacja koronawirusa SARS-CoV-2. Pierwsze analizy wskazują, że może to być odmiana trudna do zwalczania - nie tylko jest zaraźliwsza niż znane warianty, ale może być także bardziej śmiercionośna. Naukowcy wstrzymują się jednak z ostatecznym osądem, bo potrzebne są dalsze badania i obserwacje. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Pokemony świętują 25 lat istnienia. Ich fenomen jest żywy do dziś
Pokemony świętują 25 lat istnienia. Najpierw była gra na Game Boya, a potem dobrze znane polskim dzieciom anime. Pokemony wciąż są popularne, o czym świadczy fenomen gry na smartfony Pokemon GO oraz wartość, jaką potrafią osiągnąć karty kolekcjonerskie. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Donald Trump miał zaproponować, że podrzuci Kim Dzong Una do Pjongjangu
Według byłego członka administracji Donalda Trumpa, po zakończeniu nieudanych negocjacji w Hanoi w 2019 roku amerykański prezydent miał zaoferować północnokoreańskiemu dyktatorowi transport do Pjongjangu na pokładzie swojego samolotu Air Force One. Kim Dzong Un miał z oferty zrezygnować.
czytaj więcej »Lockdown spowodował plagę szczurów w Londynie
W Londynie pojawiła się plaga szczurów. Podczas lockdownu, kiedy zamknięte są restauracje i hotele, gryzonie coraz częściej wychodzą na ulice i wkradają się do przydomowych ogródków.
czytaj więcej »Kiedy gospodarka odbije się po pandemii? "To będzie proces, to nie będzie dzień"
Jak będzie wyglądać gospodarka po zakończeniu pandemii COVID-19? - Świat się może zmienić na różne sposoby (...) Wiele sektorów może mieć problemy z dostosowaniem się do nowej sytuacji - zwrócił uwagę w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. - Pytanie jak bardzo dużo tego dystansu społecznego z nami zostanie w konsumowaniu w przyszłości, bo to może oznaczać, że wielkie centra handlowe, olbrzymie restauracje być może nie będą wykorzystywane tak masowo jak wcześniej - stwierdził Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Gazety Prawnej". - Doświadczenia zeszłego roku i tego, co nas czeka w tym roku, wpłyną na bardziej rozważną konsumpcję - oceniła Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z Uniwersytetu Warszawskiego.
czytaj więcej »Łukaszenka i Putin spotkali się w Soczi
Prezydenci Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin znów się spotkali i to w dobrej atmosferze - mają tego dowodzić najnowsze zdjęcia z Soczi. Prawdopodobnie białoruski prezydent zabiegał o kolejną pomoc finansową dla swojego reżimu. Wizyta zbiega się w czasie z unijną decyzją o sankcjach na Rosję za represje wobec Aleksieja Nawalnego. Decyzja o unijnych sankcjach może też wkrótce zostać podjęta wobec Białorusi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »