Fakty o Świecie

"Punktowy atak soniczny jest mało prawdopodobny"

Atak falami o niskiej częstotliwości, nie jest czymś niemożliwym - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS dr. Nic na to nie wskazuje, żeby takie działania, były celowymi działaniami człowieka - skomentował drugi gość Grzegorz Małecki. Prace nad urządzeniami, które mogą przeprowadzić atak infradźwiękami, nigdy nie weszły na zaawansowany poziom - dodał Grzegorz Małecki.

Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Konsekwencje shutdownu. Wielu Amerykanów nie dostaje pensji

  Konsekwencje shutdownu. Wielu Amerykanów nie dostaje pensji

  Amerykańscy obywatele mają ogromne problemy z budżetami domowymi. Kilkaset tysięcy z nich z powodu shutdownu nie dostaje pensji. A że wielu Amerykanów żyje od wypłaty do wypłaty, to efekty są dramatyczne. W bankach żywności są tłumy, a w jadłodajniach dla potrzebujących rekordowe kolejki. Na razie w opałach są pracownicy budżetówki, ale jeśli coś się nie zmieni, to ucierpią też inni, choćby osoby, które muszą polegać na państwowych dopłatach, by nakarmić rodzinę lub zapłacić za czynsz. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "No deal" i "no brexit", czyli unijne problemy Brytyjczyków

  "No deal" i "no brexit", czyli unijne problemy Brytyjczyków

  Wielki problem Brytyjczyków. Chcą opuścić Unię i na tym nie stracić. Na 71 dni przez brexitem to wydaje się nierealne. Parlament odrzucił umowę wynegocjowaną przez premier May, a następnie udzielił jej wotum zaufania, czyli dał mandat do dalszych negocjacji z Brukselą. Może uda się zmienić jakiś zapis, ale nie całą umowę. Brytyjczycy przygotowują się na wielkie "nie". "No deal", czyli brak umowy i "no brexit", czyli wręcz wycofanie się z zamiaru wyjścia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Miliony na koncie i strach o własne życie. Problemy Enesa Kantera

  Miliony na koncie i strach o własne życie. Problemy Enesa Kantera

  Należy do najbardziej elitarnego grona sportowców na świecie. Zarabia około 18 milionów dolarów na rok, a gra na drugiej półkuli. Ale nawet to wszystko nie chroni go przed wielkimi problemami i obaw o swoje życie. Wracamy do sprawy koszykarza Enesa Kantera. Jego drużyna gra mecz w Londynie, ale on sam został w Stanach. Kanter jest z urodzenia Turkiem i głośnym krytykiem prezydenta Erdogana. Sportowiec bał się, że przy okazji spotkania w Europie, któryś z wyznawców tureckiego lidera zechce go zabić. Teraz dochodzą nowe informacje, bo Ankara żąda jego ekstradycji. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Czy Polska będzie należeć do światowej czołówki milionerów? Prognozy agencji "Wealth-X"

  Czy Polska będzie należeć do światowej czołówki milionerów? Prognozy agencji "Wealth-X"

  Coś, co łączy Polskę, Nigerię i Bangladesz. Rekordowy wzrost liczby milionerów. W Europie pod tym względem nie mamy konkurencji. Według raportu agencji "Wealth-X", zbierającej dane o majątkach najbogatszych ludzi świata, w Polsce liczba milionerów, czyli tych, których majątek przekracza wartość miliona dolarów, do 2023 roku będzie rosła rocznie o 10 procent. Czy będziemy w światowej czołówce? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Zakazany kulinarny rarytas. Sąd Najwyższy Kalifornii zabronił produkcji foie gras

  Zakazany kulinarny rarytas. Sąd Najwyższy Kalifornii zabronił produkcji foie gras

  Na talerzach milionerów obok szampana i kawioru leży foie gras, czyli kacza lub gęsia wątróbka. To jeden z największych rarytasów francuskiej kuchni. Niestety okupiony cierpieniem siłowo karmionych ptaków. To właśnie względy etyczne sprawiły, że produkt jest zakazany w Kalifornii. Sąd Najwyższy właśnie podtrzymał decyzję z 2012 rok. Foie gras nie wolno produkować i sprowadzać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Jak Demokraci byli u władzy, to bardziej dbali o granicę południową"

  "Jak Demokraci byli u władzy, to bardziej dbali o granicę południową"

  - Jak się patrzy na lata, kiedy Obama był prezydentem, to już pewne pieniądze na to, żeby wzmocnić granicę z Meksykiem, były przegłosowane - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS amerykanista Bogdan Szafrański. - Jak Demokraci byli u władzy, to bardziej dbali o granicę południową - stwierdził. Drugi gość programu, amerykanista Artur Wróblewski, ocenił z kolei, że "polityka polega na szukaniu kompromisu" - Na tym polega demokracja, że chroni się prawa mniejszości różnych - dodał.

  czytaj więcej »
 • Od obietnicy Camerona do widma chaosu. Jak doszło do brexitu?

  Od obietnicy Camerona do widma chaosu. Jak doszło do brexitu?

  Przed referendum o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE sondaże były dość wyrównane. Nikt nie sądził, że proces opuszczenia Wspólnoty będzie tak bardzo chaotyczny. Niektórzy obywatele - na co są obiektywne dowody - nie wiedzieli, z czym wiąże się głos "za" wyjściem. Jak doszło do tego, że brexit staje się faktem? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • John "order" Bercow. Spiker, który przykuwa uwagę

  John "order" Bercow. Spiker, który przykuwa uwagę

  Parlamentarne zwyczaje w Wielkiej Brytanii. Kim jest osoba, która tak dynamicznie kieruje pracami Izby Gmin? Nie tylko dopuszcza posłów do głosu, ale czasem po prostu karci. Jak trzeba - sytuację uspokaja humorem, a jak to nie pomaga - robi się nerwowo. John Bercow przewodniczy Izbie Gmin od prawie 10 lat i regularnie kradnie polityczne show. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Szansa, że Wielka Brytania zostanie zmuszona, by wycofać artykuł 50., rośnie"

  "Szansa, że Wielka Brytania zostanie zmuszona, by wycofać artykuł 50., rośnie"

  - Ja już straciłem nadzieję - oświadczył w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS angielski prawnik, który pracuje w Polsce, Steve Terret, komentując perspektywy tego, żeby Wielka Brytania porozumiała się z Unią Europejską co do warunków wyjścia ze wspólnoty. Jak powiedział, gdyby 2 lata negocjował umowę, która jest nie do przyjęcia, to straciłby pracę. - Myślę, że May jeszcze raz podda umowę o wystąpieniu pod głosowanie - powiedział z kolei prawnik Przemysław Kamil Rosiak, drugi gość programu. Trzeci gość, Michał Dembiński, główny doradca w Brytyjsko-Polskiej Izbie Handlowej, prognozował coś innego. - Szansa, że Wielka Brytania zostanie zmuszona, by wycofać artykuł 50., rośnie - ocenił.

  czytaj więcej »
 • Świat śle kondolencje. "Wszystkimi bardzo to wstrząsnęło"

  Świat śle kondolencje. "Wszystkimi bardzo to wstrząsnęło"

  Nowy Jork, Waszyngton, Londyn, Budapeszt, Bruksela i Berlin... We wszystkich tych miastach płoną znicze ku pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zapala je nie tylko Polonia, ale też politycy, samorządowcy i ludzie kultury z całego świata. Bo cały świat zszokowało brutalne morderstwo prezydenta tak otwartego na ludzi. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Orłowski: nie będzie załamania gospodarki z powodu twardego brexitu

  Orłowski: nie będzie załamania gospodarki z powodu twardego brexitu

  - Nikt się nie spodziewał, że to będzie aż taka przegrana - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Maciej Czajkowski, były pracownik BBC News. Odniósł się w ten sposób do odrzucenia przez Izbę Gmin umowy brexitowej. Jego zdaniem - w referendum ludzie oddają głosy na bazie emocji. - Nie będzie załamania gospodarki z powodu twardego brexitu - uważa Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

  czytaj więcej »
tvnpix