Fakty o Świecie

 • Foto: Reuters TV | Video: Justyna Zuber / Fakty o Świecie TVN24 BiS
 • Rosjanie podzieleni po materiale "Pałac dla Putina"
 • "Prezydent Biden wrócił do tej Ameryki, którą Europa znała"

Były dyrektor Teatru Narodowego Grecji aresztowany. Jest oskarżony o gwałt na nieletnim

Były dyrektor artystyczny greckiego Teatru Narodowego trafił do aresztu po zarzutach o gwałt na nieletnim. Ta sprawa to najprawdopodobniej tylko drobny fragment dramatu wielu młodych ludzi, który rozgrywał się w Grecji. Wciąż przybywa osób, które przerywają milczenie o tym, co spotkało ich w młodości. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Autor: Justyna Zuber / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

 • Media: niemiecki kontrwywiad zdecydował o obserwacji AfD

  Media: niemiecki kontrwywiad zdecydował o obserwacji AfD

  Niemiecki kontrwywiad zdecydował o obserwacji prawicowo populistycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Doniosło o tym równocześnie kilka niemieckich mediów. Federalny Urząd Ochrony Konstytucji oficjalnie sprawy nie komentuje. AfD jest partią legalnie działającą, z deputowanymi we wszystkich landach oraz w Bundestagu. Ale według przytaczanych w niemieckich serwisach informacji - kontrwywiad uznał, że jej działania zagrażają - jak określono - niemieckiemu porządkowi wolnościowo-demokratycznemu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Przechodzimy przez najgorszy scenariusz pandemii"

  "Przechodzimy przez najgorszy scenariusz pandemii"

  Dramatyczna sytuacja w związku z pandemią panuje w Brazylii. Zlekceważenie zagrożenia przez władze, z prezydentem Bolsonaro na czele, sprawiło, że oficjalna liczba zakażeń przekroczyła 10 milionów, a ponad ćwierć miliona ludzi zmarło. Co gorsza, naukowcy obawiają się, że brazylijski wariant koronawirusa staje się poważnym zagrożeniem dla innych krajów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • W piątek papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Iraku

  W piątek papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Iraku

  Nie mogę zawieść ludzi - stwierdził papież Franciszek zapowiadając swoją trzydniową pielgrzymkę do Iraku, która rozpocznie w piątek. To wyzwanie między innymi pod względem bezpieczeństwa. Na bazy amerykańskiego i irackiego wojska spadają ostatnio rakiety. Chrześcijańska mniejszość w Iraku jest zagrożona atakami, była brutalnie prześladowana w trakcie terroru tak zwanego Państwa Islamskiego. Papież Franciszek odwiedzi Mosul, spotka się szyickim duchownym Ali al-Sistanim i będzie w Ur - miejscu urodzin Abrahama. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Atak na pracownice afgańskiej telewizji. Nie żyją trzy kobiety

  Atak na pracownice afgańskiej telewizji. Nie żyją trzy kobiety

  Tragiczne wiadomości z Afganistanu. Terroryści z tak zwanego Państwa Islamskiego zastrzelili we wtorek trzy pracownice lokalnej telewizji w położonym na wschodzie Afganistanu Dżalalabadzie. Kobiety wracały z pracy do domów, miały od 18 do 20 lat. Czwarta postrzelona kobieta trafiła do szpitala w stanie krytycznym. To kolejny atak na dziennikarki w tym mieście, poprzedni wydarzył się na początku grudnia zeszłego roku. Rząd Afganistanu prowadzi w Doha rozmowy pokojowe z Talibami, by zakończyć trwający od lat konflikt. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Trzecia fala pandemii przetacza się przez Europę. "Ludzie są wykończeni tą sytuacją"

  Trzecia fala pandemii przetacza się przez Europę. "Ludzie są wykończeni tą sytuacją"

  - Nałożyło się bardzo dużo błędów, bardzo dużo zjawisk - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Miroslav Karas, prezes oddziału Telewizji Czeskiej w Ostrawie, komentując trudną sytuację epidemiczną w Czechach. - Mamy dużo objawów depresji, chorób psychicznych, ludzie są wykończeni tą sytuacją - powiedział o sytuacji na Słowacji Peter Dzurilla, korespondent słowackiej telewizji TV JOJ. - We Francji obserwuje się z uwagą przede wszystkim wodę ze ścieków, ponieważ badania prowadzone na ściekach pozwalają odgadnąć tendencję rozwoju epidemii - poinformował Piotr Moszyński, korespondent "Gazety Wyborczej" we Francji. - (Holenderski - przyp. red.) rząd bardzo obawia się brytyjskiego wariantu koronawirusa - skomentował Ekke Overbeek, korespondent holenderskich mediów w Polsce.

  czytaj więcej »
 • Niemcy luzują ograniczenia

  Niemcy luzują ograniczenia

  Niemcy luzują ograniczenia. Po kilku tygodniach przerwy salony fryzjerskie, kwiaciarnie i niektóre sklepy wznowiły działalność. Wciąż zamknięte pozostają siłownie, bary i restauracje. Władze obawiają się mutacji wirusa, dlatego na granicy z Francją są wzmożone kontrole. W środę Angela Merkel ma spotkać się z przedstawicielami landów. Politycy podejmą decyzję o kolejnych działaniach w związku z pandemią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • "Dzięki Małej Stopie naprawdę możemy uzyskać dowody na to, jak ewoluowaliśmy"

  "Dzięki Małej Stopie naprawdę możemy uzyskać dowody na to, jak ewoluowaliśmy"

  Z prędkością światła ku początkom ludzkości - tak można podsumować najnowsze badania odnalezionego w najpełniejszym stanie szkieletu Australopiteka. To człekokształtne stworzenie, żyjące przeszło trzy miliony lat temu, uważane jest za jednego z praprzodków ludzkości - choć nie bezpośredniego. Nowe informacje o tym, jak żyły te pradawne naczelne, pozyskano dzięki badaniom, w których wykorzystano cząsteczki poruszające się prawie z prędkością światła. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
 • Była współpracowniczka oskarża gubernatora stanu Nowy Jork o molestowanie

  Była współpracowniczka oskarża gubernatora stanu Nowy Jork o molestowanie

  Czy będzie zmiana gubernatora stanu Nowy Jork? Takie pytania pojawiają się w związku z kolejnymi zarzutami o molestowanie seksualne wobec obecnego gubernatora. Andrew Cuomo, który rządzi stanem od 10 lat, odrzuca oskarżenia, choć przyznaje, że jego niektóre wypowiedzi mogły być niezręczne - mimo, że nie miał niczego złego na myśli. Sprawa wybuchła z nową siłą po wywiadzie dla "The New York Times", w którym gubernatora oskarża była asystentka.

  czytaj więcej »
 • Miesiąc po zamachu stanu w Mjanmie. "Armia uznała, że jest zagrożona w swych posadach"

  Miesiąc po zamachu stanu w Mjanmie. "Armia uznała, że jest zagrożona w swych posadach"

  - Armia birmańska przywróciła swoją pełną kontrolę nad krajem, dokonując zamachu stanu 1 lutego. Społeczeństwo wyraźnie armii nie chce w życiu społecznym i w polityce. Dało temu wyraz w listopadzie, głosując w wyborach powszechnych - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS politolog dr hab. Michał Lubina. - Armia uznała, że jest zagrożona w swych posadach i mamy powtórkę z historii, która na razie przyniosła 21 ofiar śmiertelnych, ale znając poprzednie rządy wojskowe, można spodziewać się najgorszego - ocenił politolog prof. Bogdan Góralczyk. - Gdyby doszło do zaostrzenia sankcji wymierzonych przeciwko Birmie, co z różnych względów prawdopodobnie nie będzie miało miejsca, to rezultatem byłoby dalsze osuwanie się Birmy w strefę wpływów chińskich - powiedział Marek Rabij, dziennikarz i autor książki "Najważniejszy wrzesień świata. Kronika niezauważonego ludobójstwa na Rohingach".

  czytaj więcej »
 • Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji, usłyszał wyrok

  Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji, usłyszał wyrok

  Trzy lata więzienia, z tego dwa w zawieszeniu - taki wyrok usłyszał dziś były prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Polityka skazano za próbę skorumpowania sędziego, który rozpatrywał sprawę nielegalnego finansowania kampanii wyborczej. Sarkozy miał także nadużywać wpływów. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

  czytaj więcej »
tvnpix