"Trzeba nauczyć się żyć w warunkach zagrożeń terrorystycznych"
- Terroryzm to bardzo złożone zjawisko - na pograniczu między działaniami zbrojnymi i miękkimi zagrożeniami - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef BBN, gen. Stanisław Koziej i dodał, że "dlatego bardzo trudno z nim walczyć". - Trzeba nauczyć się żyć w warunkach zagrożeń terrorystycznych - stwierdził. Zdaniem eksperta, by skuteczniej zapobiegać zamachom, należy prowadzić edukację na rzecz bezpieczeństwa i polepszać współpracę służb, także ze społeczeństwem. - Terroryzm jest dzieckiem czasów, w których żyjemy: czasów ery rewolucji informacyjnej i globalizacji - ocenił generał. Jego zdaniem, globalizacja doprowadza do zbliżania się różnych środowisk, które "nie mogą się w szybkim tempie zaadaptować", co prowadzi do napięć. - To, że terroryzm staje się pewną modą, to inspiruje różnych ludzi - ocenia. Zdaniem gen. Kozieja, "trzeba uczyć się umiejętnie informować o takich zdarzeniach".
Źródło: Fakty z zagranicy
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (0)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Władimir Miłow: Putin jest spychany do kategorii nietykalnych zbrodniarzy wojennych
Putin i jego wewnętrzny krąg są absolutnie wściekli z powodu zdecydowanej roli, jaką odgrywa Polska w pomocy Ukrainie - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Władimir Miłow, rosyjski opozycjonista i były wiceminister do spraw energetyki Rosji. Współpracownikiem więzionego Aleksieja Nawalnego komentował także wizytę prezydenta Chin w Moskwie oraz mówił o nastrojach, jakie w związku z agresją Rosji na Ukrainę panują na Kremlu.
czytaj więcej »Umowy koalicyjne w innych krajach. Jak wyglądają?
Dzięki pracy dziennikarzy TVN24 poznaliśmy ostatnio zapisy tajnej umowy koalicyjnej Prawa i Sprawiedliwości i Partii Republikańskiej. Zaskakująco dużo miejsca poświęcone jest podziałowi stanowisk - od ministrów po asystentów w europarlamencie. Jak takie umowy wyglądają w innych krajach? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Amerykanie poważnie rozważają delegalizację TikToka
Amerykanie rozważają delegalizację TikToka, bo boją się, że jak żaden chiński agent ma dostęp do 150 milionów Amerykanów. Tylu korzysta z aplikacji, wielu z nich również w celach biznesowych. Chińczyków wątpliwości Amerykanów w sumie nie powinny dziwić. TikTok w Chinach jest zabroniony. Zamiast tego Chińczycy korzystają z bliźniaczo podobnej aplikacji Douyin. W czwartek w Kongresie zeznawał dyrektor generalny TikToka. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Nie ustają protesty w Izraelu. "Wzywamy rząd, by się zatrzymał"
Izraelczycy wciąż masowo protestują przeciw upolitycznieniu sądów. Rząd Benjamina Netanjahu nie chce ustąpić, choć pojawiają się informacje o narastającym sprzeciwie w resortach siłowych. Weterani mówią o tym wprost, a komandosi raportują do przełożonych. Pod tą presją minister obrony miał publicznie wyłamać się z poparcia rządowej reformy - ale po spotkaniu z Netanjahu - konferencję odwołał. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Własnymi rękoma usuwa miny pozostawione przez Rosjan
Nie wystarczy, że armia wycofa się z danego regionu, by ludzi mogli tam wrócić i normalnie żyć. Reporter CNN Iwan Watson odwiedził ukraińskiego rolnika, który własnoręcznie wykopuje miny ze swoich pól. To skrajnie niebezpieczne, ale mężczyzna musi to robić, by zasiać zboże. Bez ukraińskich plonów może zdrożeć żywność na całym świecie. Materiał telewizji CNN.
czytaj więcej »"Woda jest w centrum problemów, które musimy rozwiązać"
Co roku zapotrzebowanie na wodę rośnie globalnie o 1 procent. Równocześnie kryzys klimatyczny kurczy jej zasoby. Międzynarodowa konferencja poświęcona kryzysowi wodnemu przypomniała jedno - woda to najcenniejszy z punktu widzenia życia ludzkiego surowiec. I trzeba robić znacznie więcej, by go ochronić. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Parlament Ugandy przegłosował drakońską ustawę o społeczności LGBTQ+
Parlament Ugandy przegłosował ustawę o społeczności LGBTQ+. Nowe prawo wprost jej członków kryminalizuje. Osoby nieheteroseksualne od dawna w Ugandzie musiały swoją orientację ukrywać. Teraz albo będą jeszcze lepiej kłamać, albo trafią do więzienia, albo muszą z ojczyzny uciekać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Rosja ma objąć rotacyjne przewodnictwo nad pracami Rady Bezpieczeństwa ONZ
1 kwietnia Rosja ma objąć rotacyjne przewodnictwo nad pracami Rady Bezpieczeństwa ONZ. To budzi ogromne kontrowersje, zwłaszcza w obliczu działań Kremla w Ukrainie i decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego o wydaniu nakazu aresztowania Władimira Putina. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Paryż tonie w śmieciach, bo śmieciarze strajkują
Masowe protesty przeciwko reformie emerytalnej zakłóciły wywóz odpadów z francuskiej stolicy. Brak poparcia dla nowych przepisów płynie także ze strony innych grup zawodowych, bo zdecydowana większość Francuzów uważa, że reforma podnosząca wiek emerytalny nie jest konieczna. Argumenty polityków o tym, że system za chwilę będzie niewydolny, do nich nie przemawiają. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Imprezy na Downing Street. Boris Johnson zeznawał przed komisją
Boris Johnson zeznawał przed komisją Izby Gmin. Były premier zapewniał, że nie kłamał w sprawie imprez organizowanych w siedzibie premiera. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Rosja i Chiny zacieśniają więzy gospodarcze. "Chiny stały się liderem w imporcie rosyjskiej ropy"
Rozmowy Władimira Putina i Xi Jinpinga zakończyły się zawarciem kilkunastu porozumień wzmacniających współpracę w obszarach takich jak handel, rolnictwo, badania naukowe, technologie czy media. Władimir Putin przyznał, że Rosja jest gotowa ułatwić chińskim przedsiębiorstwom wchodzenie na ich rynek. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Ukraińscy żołnierze szkolą się w Wielkiej Brytanii. Odwiedził ich król Karol III
Pomoc wojskowa, szkolenia, wsparcie finansowe, wsparcie humanitarne, bezpośrednie spotkania liderów. Od początku rosyjskiej inwazji Zjednoczone Królestwo jest w gronie tych państw Zachodu, które są najmocniej zaangażowane w pomoc Ukrainie. Pod koniec lutego ukraińskich żołnierzy odwiedził król Karol III. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Jens Stoltenberg przypomina o celu 2 procent PKB na obronę
W świetle rosyjskiej napaści na Ukrainę coraz częściej pada pytania o wydatki państw Zachodu na obronę. Głos w tej sprawie zabiera sekretarz generalny NATO. Podkreśla on, że tylko siedem państw osiągnęło cel 2 procent PKB na obronę. W tym gronie jest Polska. Jens Stoltenberg mówi do członków Sojuszu krótko: musimy robić więcej i musimy to robić szybciej. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Policja w Londynie wzięta pod lupę. W raporcie mowa o rasizmie, seksizmie i homofobii
Londyńska policja - jako instytucja - jest rasistowska, seksistowska i homofobiczna. Tak wynika z najnowszego, niezależnego raportu na temat patologii w jej szeregach. Funkcjonariusze potrafią zachowywać się skandalicznie, wręcz nieludzko - wobec nie tylko swoich podwładnych, ale i wobec ofiar przestępstw. Szacuje się, że naprawienie tej służby może zająć lata. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Po suchej zimie w dużej części Europy brakuje wody
Po niezwykle suchej zimie rolnicy w całej Europie martwią się o tegoroczne zbiory. Wielu z nich rozważa przestawienie się na uprawy, które są bardziej odporne na wysokie temperatury i niedobory wody. Dramatyczne wieści w sprawie braku wody docierają z wielu europejskich państw. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »