Gen. Koziej: światowe mocarstwa nie chcą rozwiązać problemu terroryzmu
Amerykańska wojna z terroryzmem to wojna wywiadu, a nie sił zbrojnych – uważa gen. Marek Dukaczewski. Były szef WSI zaznaczył w „Faktach z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS, że walka z terrorystami z samozwańczego Państwa Islamskiego jest specyficzna, bo nie mamy tu do czynienia z państwem w rozumieniu takim, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, tylko z organizacją, której struktury są rozsiane po całym świecie. Drugi gość Piotra Kraśki, gen. Stanisław Koziej ocenił zaś, że terroryzm to coś więcej niż struktury, bo jest on zakorzeniony w mentalności i ideologiach. Były Szef BBN twierdzi, że rozwiązanie problemu terroryzmu należy zacząć od polityki. – Mocarstwa światowe muszą chcieć to rozwiązać (…), a na razie nie chcą – podkreślił. – Jeżeli świat nie dojdzie do konsensusu, że trzeba ten problem rozwiązać, to ani działania wywiadu, ani sił zbrojnych, ani pomoc humanitarna nic tutaj nie poradzą – podsumował gen. Koziej.
Autor: Piotr Kraśko / Źródło: TVN24 BiS
Z przyczyn technicznych logowanie tymczasowo niedostępne.
Dziękujemy za wyrozumiałość
Zamknij
Komentarze (2)
Dodaj komentarz do artykułu

Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu



Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Ayaan Hirsi Ali (polecam jej wyklady, ma wyrok smierci za apostazje i za to co mowi) twierdzi, ze w Islamie konieczna jest Reformacja. Bez zmiany mentalnosci setek milionow Muzulmanow terroryzm nie skonczy sie. Tylko jak to zrobic przy obecnej poprawnosci politycznej?
- 0Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieZaloguj się aby oceniaćOstatnio ocenili:
- 0Tyle osób ocenia komentarz negatywnieZaloguj się aby oceniaćOstatnio ocenili:
- podziel się
- zgłoś naruszenie
Przynajmniej tutaj nic nie było o piłce. Dzięki panie Kraśko
- 0Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieZaloguj się aby oceniaćOstatnio ocenili:
- 0Tyle osób ocenia komentarz negatywnieZaloguj się aby oceniaćOstatnio ocenili:
- podziel się
- zgłoś naruszenie
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Fakty TVN nie ponoszą odpowiedzialności za treść opinii.
Pozostałe informacje
Izrael wraca do normalności, Australia wznawia ruch z Nową Zelandią
Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu i nauką zdalną - Izrael znosi kolejne obostrzenia. Obecnie odnotowuje się tam mniej niż sto nowych zakażeń koronawirusem dziennie. Jeśli sytuacja się utrzyma, to jest szansa, że w przyszłym miesiącu otwarta zostanie cała gospodarka w kraju. Pozytywne wiadomości płyną nie tylko z Izraela. Od poniedziałku możliwe są swobodne podróże między Australią i Nową Zelandią - po przylocie nie trzeba przechodzić kwarantanny. Wiele rodzin skorzystało z okazji, żeby się spotkać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Szczepienia w USA dostępne dla wszystkich powyżej 16. roku życia
W Stanach Zjednoczonych na szczepienia przeciw COVID-19 mogą rejestrować się już wszyscy Amerykanie powyżej 16. roku życia. Ponad połowa dorosłej populacji już została zaszczepiona przynajmniej jedną dawką preparatu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"To nic nas nie kosztuje, a pozwala cieszyć się życiem". Tak działa duński Coronapas
Duńczycy z Coronapasem mogą iść do fryzjera lub do parku rozrywki. Elektroniczny dokument jest dla zaszczepionych, ozdrowieńców i dla osób z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Duńczycy chwalą go sobie za wygodę - wystarczy mieć smartfon. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Policjant w Chicago zastrzelił 13-latka. Ujawniono nagranie z kamery na mundurze
Policjant w Chicago 29 marca zastrzelił 13-latka latynoskiego pochodzenia. W czwartek władze ujawniły nagranie z tej tragedii. To kolejny wstrząs dla Ameryki po niedawnym zastrzeleniu czarnoskórego mężczyzny przez policjantkę, która później twierdziła, że pomyliła pistolet z paralizatorem. Jednocześnie w Minneapolis toczy się proces byłego policjanta oskarżonego o zabójstwo George'a Floyda. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Francja wspomina ofiary śmiertelne COVID-19
Francja zajmuje ósme miejsce na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych COVID-19. W piątek liczba wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem we Francji przekroczyła 100 tysięcy. Kanclerz Angela Merkel już przyjęła pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneki przeciw COVID-19. Niemcy pracują nad prawem, które pozwoli szybciej wprowadzać obostrzenia. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Joe Biden zdecydował o wycofaniu wojsk z Afganistanu
Czas zakończyć najdłuższą wojnę Ameryki - mówi Joe Biden. W Afganistanie służby niemal 10 tysięcy żołnierzy z NATO - w tym kilkuset Polaków. Co dalej z misją w tym kraju i jak zaczęła się ta wojna, trwająca dwie dekady? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »"Kto nie płaci, ponosi konsekwencje". Relacja z terenów kontrolowanych przez Talibów
Misji w Afganistanie nie można nazwać sukcesem. Również w sensie społecznym. Życie mieszkańców wciąż jest trudne. Na terenach kontrolowanych przez Talibów był dziennikarz CNN.
czytaj więcej »Współpracowniczka Aleksieja Nawalnego skazana
Lubow Sobol, współpracowniczka Aleksieja Nawalnego, została skazana na rok karnych robót. Moskiewski sąd wydał wyrok w sprawie wtargnięcia do mieszkania. Kobieta jest objęta również innym śledztwem, związanym z demonstracją na rzecz uwolnienia Nawalnego. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »W Nowym Jorku powstał ośrodek terapeutyczny dla medyków walczących z pandemią
Stres, lęk i depresja dotykają wielu medyków walczących z pandemią. W Nowym Jorku powstał specjalny ośrodek terapeutyczny dla lekarzy i personelu, którzy od roku widzą głównie chorobę i śmierć. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Francja likwiduje krótkie loty krajowe
Francja likwiduje loty krajowe na trasach, które można pokonać pociągiem w czasie nie dłuższym niż dwie i pół godziny. To element walki o ochronę klimatu, bo każdy lot to potężna dawka CO2 do środowiska. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Trudny rok Wielkiej Brytanii. "Za chwilę pojawią się bardzo poważne problemy"
- Na początku tego tygodnia mieliśmy małe kroki do wyjścia z lockdownu - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Kasia Madera, dziennikarka BBC, komentując sytuację w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie oceniła, że pandemia była tragiczna w skutkach w tym kraju. - Jeśli uwzględnimy tempo wydatków publicznych i skalę rozszerzenia zadłużenia, to jest oczywiste, że w tej chwili nawet poza kontekstem brexitu rząd brytyjski zbliża się do momentu, w którym będzie musiał podejmować bardzo bolesne z punktu widzenia społecznego decyzje - skomentował dr Przemysław Biskup, ekspert ds. brytyjskich Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. - Podobnego zdania jest Maciej Czajkowski, korespondent i współpracownik brytyjskich mediów w Polsce, którego zdaniem sukces akcji szczepionkowej w Wielkiej Brytanii przykrył problemy gospodarcze związane z brexitem.
czytaj więcej »"Przyszedł czas na ostrożne i przemyślane otwarcie turystyki"
Jerozolima, Betlejem, kąpiel w Morzu Martwym czy wypoczynek w Ejlacie - to turystyczne atrakcje, które od końca maja znów będą osiągalne. Izrael chce otworzyć kraj ponownie na turystów. Są jednak warunki: od 23 maja będzie dostępny pewien limit miejsc dla tych, którzy są zaszczepieni lub mają negatywny wynik testu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Południowoafrykańska mutacja koronawirusa w Londynie. Trwają badania przesiewowe mieszkańców
W dwóch londyńskich dzielnicach wykryto ognisko południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa. To wszystko w chwili, gdy Wielka Brytania poluzowała obostrzenia. Na ich przedłużenie decydują się tymczasem Holendrzy, a Niemcy chcą ujednolicenia zasad w całym kraju. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Biden zaproponował Putinowi szczyt amerykańsko-rosyjski. Chce rozmawiać o Ukrainie
Czy dojdzie do spotkania Joe Bidena i Władimira Putina? Amerykański prezydent proponuje rozmowy w cztery oczy, w trzecim kraju, choć na żaden nie wskazuje. Tematem rozmowy ma być wzrost napięcia na linii Moskwa-Kijów i trwający od siedmiu lat konflikt w Donbasie i Ługańsku. Ukraina tymczasem alarmuje, że u jej granic Rosja gromadzi dziesiątki tysięcy żołnierzy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »Biden: amerykańskie wojska opuszczą Afganistan do 11 września
We wtorek sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin ogłosił, że USA wyślą do Niemiec dodatkowych 500 żołnierzy. Z kolei w środę prezydent Joe Biden ogłosił decyzję w sprawie wycofania amerykańskich sił z Afganistanu do 11 września. Czy te decyzje oznaczają przebudowę amerykańskiej polityki bezpieczeństwa? Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.
czytaj więcej »